reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze hobby, ćwiczenia, diety - wszystko dla nas

a ja dziś weszłam na wagę i zanotowałam -1kg mniej niż przed ciążą :tak: opuchlizny zeszły po porodzie i właściwie codziennie miałam coś mniej na wadze ale mimo to jeszcze muszę pozbyć się dodatkowych kg ;-):tak:
 
reklama
Morka, basen z dzidiolem polecam. Ja chodzilam na zajecia z synkiem i oboje te chwile uwielbialismy! A za cwiczenia sie biore za dwa tygodnie. Brzuch duzy nie jest, ale skorze brakuje elastycznosci. Mam swietne cwiczenia na cd, dosc czesto w shape sa dobre dodatki.:tak:
Ja polecam cindy crawford na dvd, świetne zestawy ćwiczeń:tak:
Ja za miesiąc planuję zakupić karnet na gym, mam pod nosem:tak:

Ja mam na wadze 6 kg mniej niż przed ciążą. I wcale się z tego powodu nie cieszę. Wyglądam jak kościak.

Co do ćwiczeń to zaczęłam już pracować nad brzuchem. Zaczęłam od 100 brzuszków dziennie i codziennie zwiększam liczbę o 5. W tygodniu jeden dzień od ćwiczeń robię sobie wolny żeby mięśnie odpoczęły. Wczoraj zaczęłam jeszcze ćwiczyć pośladki i uda. Zakwasy mam straszne :-D
Podziwiam, kiedy znajdujesz na to czas:confused::tak:
co do antykoncepcji, ja pigułkom mówię nie i innym hormonom również, u nas gumka:tak:
 
Aga23, my zaczęliśmy chodzić, jak mały skończył 3 miesiące i mocno trzymał główkę. My chodziliśmy na zajęcia zorganizowane. Na początku były w jacuzzi - woda była nieco cieplejsza i maluchom było przyjemnie. Na bąbelki reagowały normalnie - nie bały się. Zajęcia trwały 30 minut z instruktorem. Pierwszych kilka zajęć - ryk zbiorowy, więc się nie przejmuj, to normalne. Potem było zbiorowe zadowolenie.:-)

Dziewczyny, jeśli chodzi o antykoncepcję - nie polecam zastrzyku hormonalnego. Nie można go cofnąć, odstawić z dnia na dzień, jak się go wstrzyknie. Ja się czułam paskudnie, taka pełna klucha. W czasie karmienia można brać tabletki cerazette, ale codziennie o tej samej porze. Ma małą tolerancję czasową. Libido mi przy nich do zera spadło.:baffled: Jak już skończyłam karmić stosowałam plastry i z nich byłam bardzo zadowolona. A teraz nie wiem co, bo nie chciałabym pakować w siebie hormony, z kolei następny dzidziol na razie nie wchodzi w grę.:cool2:

Ja już też myśłałam o antykoncepcji. Spirali nie chce, bo nie jestem do niej przekonana . A tabletki? brałam przed ciążą i byłam bardzo zadowolona. Tylko nie wiem jak jest z tabletkami, jak się karmi piersią?
Słyszałm też o jakiś zastrzykach, ale jestem zielona w tym temacie.
 
Ja też najchętniej stosowałabym tylko gumki, ale boję się, że to za mało...:zawstydzona/y: a o co chodzi z tymi zastrzkami? co to w ogóle jest?
Gin zapisał mi tabletki, ale potem jak przeczytałam ulotkę to się wystraszyłam...:baffled: jakieś plamienia, nieregularne miesiączki, wymioty, tycie:szok:
Nie chce hormonalnej antykoncepcji...w sumie to gumka u nas zawsze sie sprawdzała...raz tylko kochalismy sie bez i jest Wiktorek :-p
Kobiety ja dzis na wage weszlam...i znowu nic...stoi w miejscu :dry: cholery dostane...:dry:
 
hmmm z antykoncepcją to teraz będe miała problem....
poniewaz my zawsze kochaliśmy się bez zabezpieczenia bo.. nie mogłam miec dzieci ale teraz to już strach bo jednak Amelka jest z nami :-D myślałam może o zastrzyku albo o spirali ale kurcze nie wiem jakie to ma uboczne efekty...musze troszke poczytać .
gumki niestety nie wchodze w gre bo ani ja a tym bardziej mój M ich nie znosimy ! M nawet nie potrafi się w nich skupić hehehe :-D

a co do wagi to odrazu po pordzie miałam 10 kg mniej i do wagi z przed ciązy brakuje mi 4 kg - niby mało - bo co to 4 kg ale czuje że i tak nie bede miała takich kształtów jak przed ciążą - zwłaszcza brzucha :-)
 
No u nas tylko gumki:tak:nic innego nie wchodzi w rachube bo ja jednak jak już to tylko antykoncepcja tak powiem "naturalna":tak:
 
No właśnie mi jeszcze przypomniało się, że są globulki dopochwowe...może je stosować wraz z prezerwatywą. Najgorsze ze kupiłam te tabletki aż dwa opakowania, ale nie chce ich stosować.
 
reklama
Co do wagi to jam 10 kg mniej i 9 kg jeszcze do zgubienia. Ale jakoś od dwóch dni waga ani drgnie:baffled: Też mam mega apetyt, ale na czekoladę jeszcze się ni skusiłam. Boję się, że zaszkodzi maluszkowi. Na razie tylko biszkopty, herbatniki, szarlotka i serniczek :-) No ale na maksa zapycham się jabłkami:-)
Nad antykoncepcją też zaczęłam już myśleć. 8 lat brałam pigułki. Pod koniec brania przestały mi służyć. Zaczęłam tyć i puchnąć. Po odstawieniu prawie przez rok nie mogłam zajść w ciążę. Teraz nie chcę już żadnych hormonów. Będziemy musieli przekonać się do gumek, a za jakiś czas przejdziemy na "kalendarzyk", bo mi się marzy jeszcze trzecie dzieciątko, no ale to jeszcze troszkę.
 
Do góry