reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze kochane 9 miesięcy, czyli ciążowy kogel mogel :-)

Moja mama nie miała pokarmu, ale choc przytyła po 18 kilo w każdej ciąż, mówiła wiła , ze to jest łatwo zrzuć i szybko idzie. Mam nadzieję, że te geny mam akurat po niej;)
 
reklama
Katik hot dogi są potwierdzam:tak:

Ja jestem na etapie chrupków kukurydzianych i wafli ale to mniej z chcenia a bardziej dlatego ze dobrze się po nich czuję:-) Za to ostatnie trzy dni były pierogowe;-)
 
ja w poprzedniej ciazy przytylam 18kg, a teraz mysle ze moze bym sie zmiescila w 10,
tyle ze wtedy lezalam od 20 tyg u mamy ktora mi gotowala niezbyt dietetyczne potrawy, 18 nadprogramowych zrzucilam latwo
ale ze wage startowa mam zbyt duza musze po prostu uwazac zeby sie to zle zdrowotnie nie skonczylo, mam nadzieje ze tym razem nie bede musiala lezec i dzieki temu przytyje mniej, no ale jesli wiecej to trudno, wazne zeby fasolka miala wszystko co potrzeba
 
Jak zapobiegać rozstępom? Ja stosuje ćwiczenia z książki Wisłockiej. Myśle też o jakimś balsamie, ale nie wiem jakim. Boję sie rozstępów jak diabeł święconej wody, szczerze Wam powiem. Miałyscie je w poprzednich ciążach?
 
W pierwszej ciąży przybrałam 11 kg i wszystkie kilogramy zostawiłam po porodzie w szpitalu. Gorzej, że część wróciła w czasie karmienia:confused: Jadłam normalnie, starał się nie obżerać, jadłam dużo owoców(bo akurat było lato:-)).
Mam nadzieję, że w tej ciąży przybiore podobnie.
 
Zjadłam J ten żółty ser (zostały tylko dwa plasterki) i on do mnie "sama mówiłaś, że 30 deko to za dużo, bo wyschnie, a teraz co". A ja mu na to odsłaniam brzuch i mówię "dziecko, krzycz na dziecko, ono Ci zjadło, nie moja wina" i do brzuszka "synek, słuchaj tata bedzie krzyczał". J rozbrojony;). To się nazywa girl power!
 
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg:baffled:, w szpitalu zostawiłam 12 a reszta zostala na dobre. W drugiej ciąży przytyłam 16kg, po porodzie spadło 13 i przez18 m-cy karmienia waga stała w miejscu. Najgorsze zaczelo sie gdy zakończyłam karmienie, w ciągu pół roku przytyłam 20 . W styczniu postanowiłam coś z tym zrobić i do końca czerwca schudłam 17 kg. Wedlug różnych kalkulatorów nie powinnam przytyć więcej niż 10 ale to jest chyba mało realne i ustaliłam sobie granicę na 15 kg.
 
reklama
Mogę z całego serca polecić krem przeciw rozstępom dla kobiet w ciązy z serii Galenic. Smarowałam się od 2 trymestru i nie mam rozstępów.
Niestety jest dosyć drogi (chyba ponad 70 zł) ale wydajny - zużyłam 2 tubki przez 6 miesięcy.
Na koniec kupiłam Vichy i chociaż cena podobnie niefajna, to porażka.
Nie ta konsystencja...
A i trzeba zwracać uwagę na ulotki, bo część tych kremów, nawet specjalnie dla ciężarnych jest dopiero dozwolona od lub po 4 miesiącu!

Na piersi jest bardzo dobry Pharmaceris.
A także Perfecta Mama z Dax kosmetics, z tym, że od tego zapachu było mi niedobrze, ale innym może się podobać (i jest niedrogi)

Studiującamama - a co to za ćwiczenia?
 
Do góry