reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze porody

jak wspominam poród


  • Wszystkich głosujących
    49
Karolinna, okropne uczucie to telepanie, prawda? Chyba najgorzej wspominam wlasnie ten moment zszywania + to telepanie... Ja jestem wyrodna matka, bo dopiero w trzeciej dobie wzielam malego na troche, a w czwartej zaczelam sie juz nim opiekowac non-stop. Ale bylam zbytnio obolala i chcialam sie skupic na sobie. pierwsze wstanie po 12 godzinach to u mnie tez byl koszmar, do dzisiaj mi zimno, jak sobie o tym pomysle... ale generalnie cc to swietna sprawa:)
 
reklama
fakt,cc jest rewelacyjne,po operacji przykrywali mnie kołdrą i dwoma kocami a i tak się bałam że się zsunę z łózka z tego telepania ;) dziś mąż kupił mi pas poporodowy i nawet jest lepiej :) bo jak leżałam w szpitalu i przychodził w odwiedziny to zawsze udawało mu się mnie rozśmieszyć, w efekcie ból rany bardzo duży ,zastanawiałam się czy wpuścić go na następne odwiedziny ;)
 
Hej Karolinna ;D
fajnie,ze juz wrocilas,sorry ze bez polskich liter, ale mala mam na 1 reku a druga pisze
tez mialas niełatwy ten poród, szczególnie to tętno było niepokojące, ja też napewno bym się denerwowała strasznie, ale dobrze się wszystko skończyło to najważniejsze
no i pamiętaj-wszystko już za Tobą, a dzidzia zdrowa :)
ja już powiedziałam, mogę dużo znieść, nieprzespane noce,kupki itp.,ale niech mi tylko zdrowiutka będzie to będę zadowolona
pozdrowionka dla Ciebie i Leny od mojej Viki ;D
 
Hej! Ja też miałam cesarkę, trochę planowaną a trochę nai tzn mały był zle ułożony ale miałam nadzieję że zmieni pozycję ;) miesiąc przed terminem dostałam bóli i pojechałam do szpitala. Okazało się że skórcze są sporadyczne, więc dali mi leki na podtrzymanie porodu, lecz mój łobuziak miał inne plany i po dwóch dniach mino leków dostałam skurczy. W cięgu pół godz znalazłam się na sali operacyjnej, zostałam uśpiona ( wcześniej miałam płukanie żołądka bo godz wcześniej zjadłam pączka ). Po ok 2,5 godz wybudzili mnie i powiedzieli że mam synka. Najgorsze było po porodzie, na brzuchu położyli jakiś ciężar kazali leżeć na plecach, kręgosłup mnie polał jak nie wiem co i na dodatek od kroplówki spuchła mi ręka - miałam juz dośc. Potem przez dwa dni ledw mogłam się ruszać, bo wszystko mnie bolało, Ale z biegiem czasu było lepiej.
Dziewczyny jak tam wasza blizna po cc?U mnie z jednej strony zrobiła się taka jakby spuchnięta :mad:

Eg mnie też położna powiedziała,że Maciek jest żółty. Powiedziała, że najlepiej byłoby gdybym karmiła piersię , ale mały woli butlę i to ze sztucznym, bo ja prawie wogóle nie miałam pokarmu. Kazała go dopajać zeby wypukać żółć. Teraz robilismy badanie moczu i zobaczymy...
 
Dziewczyny, z tymi żółtaczkami lepiej, żeby nie były oceniane "na oko", nawet jeśli to wprawne oko... :) mnie też położna na wizycie domowej powiedziała, że Olek jest bardzo żółty i że mamy powiedzieć pediatrze, żeby przyszła go obejrzeć. Pediatra z kolei stwierdziła, że tak na oko to ona nie powie, że trzeba zrobić badanie krwi. Poszliśmy więc na to badanie i jeszcze przed pobraniem krwi pediatra powiedziała, że wcale nie jest żółty. że połozna zrobiła niepotrzebny alarm i jak na jej oko bilirubiny ma gdzieś 5-7. No ale badanie zostało zrobione i okazało się, że ma 25...
 
Kunda moja blizna po cc też jest z prawej strony spuchnięta i czerwona , ale mnie już nie boli i mogę normalnie robić wszystko no oczywiście oprócz podnoszenia ciężkich rzeczy.
A jak byłyście cięte wzdłuż brzucha czy pod brzuchem bo ja mam takie średnie nacięcie trochę poniżej brzucha na spojeniu łonowym.
 
ja mialam ciecie w poprzek brzucha,na lonem,tak jak u ciebie aniam . kupiony mam pas poporodowy wiec nie jest zle.

kunda ja na szczescie mialam znieczulenie podpajeczynowkowe,czyli od pasa w dol i nie bylo plukania zoladka mimo iz rano bylam po sniadaniu,cc o 14.
 
A ja mam jeszcze dość duze 2 krwiaki na kroczu po tym próżnociągu, bolą jak cholera szczególnie przy siadaniu i jak dłużej chodzę, np. nosząc małego. No i do tego to zapalenie cewki moczowej mi doszło, wrrr...
Dziewczyny czy też Was tak swędziały miejsca po szwach, mnie najbardziej drażnią te wewnętrzne które się jeszcze nie rozpuściły.
 
mnie swędzą te szwy z cięcia,a i miałam je nierozpuszczalne ::) ile ja się nastresowałam że będzie boleć ;) trochę bolało ale nie było najgorzej ;)
 
reklama
Do góry