reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze przepisy

Ma któraś z Was przepis moze na lazzanie? ale taki wyprobowany nie tylko widziany na necie? kurde bym zrobila sobie ja ...kiedys probowalam niby mieso wszystko takie smakowe ale wiecie co spieprzylam? kurde nikt mi nie powiedzial ze ten makaron kwadratowy wielki tzeba wpierw lekko podgotowac i jak nawet dalam to do piekarnika to dalej byl jak skala ...wiec moze ma ktoras na to lepszy przepis od mojego z reszta ja juz zadnego nie mam bo jak mi nie wyszlo to wywalilam go....:baffled:
 
reklama
Ala makaron na lazanie mozna wrzucic surowy tyle tylko ze musi byc duzo beszamelu ... poszukaj przepisau na forum cin cin tam napewno znajdziesz to co cie interesuje:-) powodzenia;-)
 
prosze tu zapodac przepis na gofryyyyy plisssssssssssssssssssss na necie ich masa ale ja chce ten sprawdzony juzzzzzzzzzzzzzzzzz
 
Anetko - dla Ciebie:

chleb z suszonymi pomidorami i ziolami:


800 g maki
500 ml wody
cała paczka drozdzy instant
1 lyzeczke soli
1/4 lyzeczki cukru
10 suszonych pomidorow albo wiecej , fajne sa te z "Olle" w sloiczku, pokrojone
2 lyzki oliwy z oliwek (lub oleju)
1 lyzeczka koncentratu pomidorowego
przyprawy: oregano. bazylia, ziola prowansalskie, papryka jak kto lubi


do polowy wody dodajemy paczkę drozdzy i cukier, czekamy az babelkuje tj 5-10 min

dodajemy reszte wody, make, sol, oliwe, pomidory, koncentrat, przyprawy, wsio do miski mieszamy, wyrabiamy z 5min i robimy kulke.
kulke przykrywamy sciereczka lniana najlepiej i niech se rosnie ok 2 godzin

kulke po 2 godzinach znowu wyrabiamy, formujemy chlebek ,kladziemy na papier do pieczenia w brytfance i zostawiamy na kolejne 30min pod przykryciem - lniana sciereczka

piekarnik nagrzewamy do 220C i chlebek pieczemy 30-35min

po 15min można kroic i jechanko - cieply chlebek z maselkiem i serkiem mniamniam :)

Dla zachęty załączam fotencje:

Ten obrazek jest przeskalowany. Kliknij tu, żeby zobaczyć oryginał (800x600).

Ten obrazek jest przeskalowany. Kliknij tu, żeby zobaczyć oryginał (800x533).


A przepis na serio łatwy, nawet dla mnie co do tej pory chleba nigdy nie piekła, ma rozwalony piekarnik i unika jak ognia przepisów z drożdżami (pomijając pizze).
 
reklama
Iza dzięki za przepis , a chlebek wygląda apetycznie mniam i te pomidory jeszcze suszone pychota
 
Do góry