reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze przepisy

reklama
Majuś, a te ciasta to sie robi albo albo, czy trzeba wszystkie 3 zrobić i poprzekładać?
no jak zrobisz wszystkie 3 takie jak w przepisie to wiadomo bedzie luksio;-) a i kawowe wychodzi bardzo cieniuteńkie i przez ten swój smak no kawowy nie jest mdły torcik:tak: chociaz masa jest bardzo sycąca ale pyszna:-):tak:
 
No smaka to naprawde potraficie narobic i to kobiecie ciezarnej tak o swicie hahahahahha


Znowu mam ryle do przepisywania :)))))))):-D
 
no to wiem co upiekę meżusiowi na 30 tke ;-)

o ile Mała nam da ;-) i do tego czasu wyjdzie ;-)
 
MASA KAKAOWA DO WAFLI

1 szkl. cukru
kostka masła
3 łyżki kakao
1 cukier waniliowy
1/3 szkl. mleka

Rozpuścić w garnuszku, wymieszać, poczekać aż ostygnie. Potem powoli dodawać mleko w proszku, aż masa osiągnie odpowiednią gęstość. Poprzekładać wafle rozsmarowując. Przygnieść całość deską do krojenia, żeby się dobrze posklejało, pokroić na kawałeczki i oczywiście skonsumować ze smakiem :))

SMACZNEGO !!!
 
Iza masz racje ta masa do wafla jest pyyycha :-p:-):-)
a ja sobie chyba na poprawe humorku zrobie :
Domek Baba Jagi
SKŁADNIKI :

4 paczki herbatników
0,5 kg serabiałego
0,5 kostki masła
2 łyżki kakao
1szkl cukru pudru
cukier waniliowy
zapach do ciasta

WYKONANIE :
Ser przekręcić dwa razy przez maszynkę. Przy drugim kręceniu dodawać cukier puder, cukier wanilinowy i masło. Wlać olejek zapachowy, wymieszać. Podzielić masę na dwie części. Do jednej dodać kakao i wymieszać. Ułożyć trzy rzędy herbatników (po 6 w rzędzie). posmarować je białą masą, na to ułożyć drugą warstwę herbatników i posmarować masą kakaową. Złożyć domek, oblać polewą i udekorować bakaliami lub wiórkami kokosowymi. Wstawić do lodówki. Najlepiej jest spożywać drugiego dnia.​

SMACZNEGO :-):tak::-)​

 
Maja niam niam teraz mamy ostatnie tygodnie by sobie dogodzić, po porodzie bedzie trzeba uważać, ja chce karmic cycem i jak pamietam z synkiem musiałam mieć ograniczoną dietkę. :-(
 
reklama
MASA KAKAOWA DO WAFLI

1 szkl. cukru
kostka masła
3 łyżki kakao
1 cukier waniliowy
1/3 szkl. mleka

Rozpuścić w garnuszku, wymieszać, poczekać aż ostygnie. Potem powoli dodawać mleko w proszku, aż masa osiągnie odpowiednią gęstość. Poprzekładać wafle rozsmarowując. Przygnieść całość deską do krojenia, żeby się dobrze posklejało, pokroić na kawałeczki i oczywiście skonsumować ze smakiem :))

SMACZNEGO !!!

Iza nie skumałam przepisu!

co w garnuszku rozpuscic? masło? i jeszcze powiedz jakie ilosci mleka w proszku?dodac bo w skladnikach nie wspomnialas o tym mleku nioo?????
 
Do góry