reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze pytania- odpowiedzi- RADY:)!

Tutaj z tego co widze, z jednej strony sa bardzo restrykcyjni a z drugiej tez tolerancyjni, bo z tego co widze jak sie napisze podanie i poprosi o tydzien czy dwa zwolnienia (wyjazd- ale nie na wakacje;-), spotkanie rodzinne itp. to zazwyczaj dostaje sie zgode (fakt, ze z podkreslona wyjatkowoscia sytuacji i zaznaczeniem, ze to jednorazowe zdarzenie). Ja sie troche balam jak zniesiemy te ograniczenia, bo sporo jezdzimy.... ale na chwile obecna Julek nie opuscil ani jednego dnia. No ale u nas grafik jest inny i podobnie jak u Pati dzieci maja wiecej wolnego-ferii w ciagu roku a za to krotsze wakacje (17.07-17.08 czyli troche ponad miesiac).

Kasia e -dzienniki? tzn., ze rodzic bedzie mial non stop wglad w oceny? Niezle.... Tutaj pod tym wzgledem jest stanowczo staromodnie.
 
reklama
Dziewczyny, poradźcie proszę.

Po obejrzeniu kilku szkół w okolicy właściwie zostały nam dwie. Mają podobne podjeście do 6 latków i fajne metody uczenia. Obie sa raczej duże. Każda z nich ma wady i zalety.

Szkoła "pierwsza":

Zalety:
idzie grupa kolegów z przedszkola - miękkie lądowanie pod względem emocjonalnym dla Wojtka
świetne podejście do maluchów (dostosowanie lekcji do dzieci) - potwierdzone przez koleżanke, która ma tam synka
wysoki poziom (bardzo dobre wyniki w testach gimnazjalnych)
szkoła po drodze do pracy i w strone przedszkola
wysoki poziom muzyczny (nauczyciele z sąsiadującej szkoły muzycznej)

Wady:
kiepska infraktruktura sportowa (brak boiska lub stare)
system 2 zmianowy lekcji
szkoła zatloczona


Szkoła "druga"

Zalety:
szkoła odnowiona, bardzo dobrze wyposazona
bardzo dobra infraktruktura sportowa
system jednozmianowy
prężny dyrektor potrafiący zbobywać fundusze i zadbać o szkołę

Wady:
niższy poziom nauczania (ale nadal to dobra szkoła z wynikami testów znacznie powyżej średniej krajowej)
nie po drodze do pracy i przedszkola

Co byście wybrały?
 
Mamoot trudny wybor. Biorac pod uwage plusy i minusy osobiscie sklonilabym sie ku pierwszej. Nie martwilby mnie brak infrastruktury sportowej... wy jestescie dosc aktywni wiec dzieci kontakt ze sportem i natura zapewne beda mialy systematycznie. Mozna tez nadrobic jakimis bardziej ukierunkowanymi zajeciami: plywanie, pilka....? Obecnosc kolegow to duzy plus... a polozenie swiadczy, ze pewnie latwiej mu bedzie chodzic do szkoly samodzielnie. Jedyne co osobiscie odbieram jak minus to dwuzmianowosc i tlok (tu akurat jestem fanka malych szkol). Czy ta dwuzmianowosc dotyka juz maluchy? Czy tez dwie zmiany to raczej system dla klas starszych (tego bym sie spodziewala)?
Swoja droga z tego co pisalas o Wojtku to mysle, ze on wszedzie sobie swietnie poradzi . Jest chetny do nauki i ciekawy swiata wiec niezaleznie od tego czy bedzie w szkole z super podejsciem do maluchow czy tez w takiej gdzie bedzie mial wiecej przestrzeni dla siebie - odnajdzie sie pewnie rownie latwo.
No coz masz trudny wybor...bo nawet sama widze, ze choc napisalam o sklonieniu sie ku pierwszej to naprawde czuje, ze tez bym sie powaznie zastanawiala (przez ten aspekt wielkosci szkoly).
A Wojtek byl z wami w tych szkolach? Podobala mu sie jakas bardziej? Jak nie byl to moze zabiezcie go ze soba na krotka wizyte na przerwie (jak macie okzje). Pewnie patrzac na dzieci na przerwie sporo mozna sobie o szkole powiedziec;-)

Mnie na szczescie tego typu dylematy omina bo u nas jest rejonizacja i panstwo okresla kto gdzie idzie.
 
Ostatnia edycja:
Mam trochę bzika na punkcie infrastruktury pod kątem sportu, ale chyba też składniałabym się do wyboru pierwszej szkoły. Te plusy są bardzo ważne. Tak jak pisze Cicha - jesteście aktywni i na tym polu Wojtek nie będzie "do tyłu".
Trudny wybór:sorry:
 
A ja chyba sklanialabym się ku szkole nr 2 jednozmianowa duży plus infrastruktura sportowa duży plus to ze nie jest przepelniona tez na plus. A co ze świetlica stolowka? Jedyny minus jak dla mnie to ze nie po drodze. Ale wiadomo ty wybierasz;) wg mnie przepelnienie zdecydowanie dyskfalifikuje. A jaka liczebność klas? Kadra?
 
ja bym wzięła pod uwagę pierwsza szkolę, myślę ze to dopiero w wyższych klasach chodzą na 2 zmianę ale Ty niestety musisz decyzje podjąć my tego za Ciebie nie zrobimy wybór trudnyyyyyyyyy sama bym miała problem
 
Wielkie dziękci za opinie Dziewczyny.

Zmiany w pierwszej szkole sa od drugiej klasy. Pierwszaki chodzą na 8.55. Starsze klasy nie chodzą codziennie na popołudnie, tylko 2-3 ray w tygodniu na rano, a pozostałe dni na 11.00. Wtedy panie nauczycielki rano ustawiają basen, angielski dodatkowy itp. W sumie i tak Wojtek będzie pewnie spędzał w szkole czas od 8.30 do 15.30 i w ramach tych godzin będzie miał od drugiej klasy świetlicę rano, a lekcje od 11.00 lub na odwrót.
Świetlica i stołówka jest i tu i tu. W pierwsze szkole obiad i podwieczorek, a w drugiej śniadanie i obiad.
Pierwsza szkoła ma większy teren zielony i boisko do totalnego remontu (jak się znajda pieniądze...), a druga jest taka typowo miejska, otoczona domami i budynkami szkolnymi z wewnętrzym, małym i mało zielonym dziedzińcem. Za to ma pełnowymiarową hale sportową.
Wojtek nie był z nami w tych szkołach, bo nie wiem, gdzie nam się uda dostać i nie chciałam, żeby sie na coś nastawiał. Obie szkoły sa poza naszym rejonem. Ale moja szefowa zaproponowała mi pomoc - jej siostra pracuje w biurze edukacji warszawy i może zadzwonić do szkoły, która wybierzemy i jest duża szansa, że miejsce dla Wojtka będzie. Pewnie z tej propozycji skorzystamy.
W obu szkołach jest podobna ilośc uczniów - szkoły duże ok. 500-550 uczniów. Klasy max 26 osób.
Co do kadry, to mam info o tej pierwszej szkole z pierwszej reki, że kadra jest świetna. W drugiej szkole tylko z własnych obserwacji - wyglądali miło i kompetentnie.
 
wybralabym opcje nr 1..:tak:zalety jakie ma...sa dla mnie priorytetowe!..koledzy, wysoki poziom i ...i wygoda- po drodze..
 
reklama
Dzieki Rusia. :-)

Kilka osób, które pytałam o opinie ocenia podobnie: trudny wybór, ale chyba ta pierwsza. Pewnie na tym się skończy.
 
Do góry