reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze sprawdzone przepisy :P

Jutro na pewno wyjdzie, dziś już za późno na wariacje pieczeniowe :)
jak by co to krzycz, postaram się pomóc jak będą wątpliwości jakieś ;)
jak mnie tu nie zastaniesz to wal na gg
 
reklama
nieeee no musi wyjść:)
po skorygowaniu il mąki i chwycie ze smietaną bedzie dobrze:)
Jessssuuu znowu jutro wieczorne obżarstwo:)
 
Franiowa polecam stronę Pleśniak piekłam tego pleśniaka już kilka razy i wychodził. No i inne ciasta, ciasteczka itp z tej strony robiłam i też super.
Któraś z dziewczyn jeszcze też piecze z przepisów Dorotki, chyba Piwonia(jak nie o przepraszam :-) )
 
Coś na Wielkanoc - wygrzebałam kilka przepisów i ja robię to:

żebym tylko zdąrzyłaaaa aaaa...:-)


PRZEPIS NA SERNIK Z KOKOSOWYM WIERZCHEM


Składniki na ciasto:
2 szklanki mąki
½ szklanki cukru
2 żółtka
1 całe jajko
1 łyżeczka proszku do pieczenia
15 dag margaryny
Składniki na masę serową:
1 kg sera
½ szklanki oleju
2 niepełne szklanki mleka
1½ szklanki cukru
budyń śmietankowy
2 całe jaka
4 żółtka
Składniki na kokosowy wierzch:
½ paczki wiórków kokosowych
pozostałe z masy serowej i ciasta białka
½ szklanki cukru
Z podanych składników zagniatamy ciasto i rozwałkowujemy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Zmielony ser ucieramy z resztą składników masy serowej i wylewamy na ciasto. Całość wkładamy do gorącego piekarnika na 50-60 minut.
Z pozostałych białek ubijamy pianę, a gdy jest już sztywna dodajemy do niej wiórki i cukier. Pianę wykładamy na gotowy sernik i wkładamy do piekarnika na kolejne 10 minut.

PIECZONA KIEŁBASA Z CIELĘCINA I KAPUSTĄ
Składniki:
500 g surowej białej kiełbasy,
500 g mostka cielęcego,
600 g kiszonej kapusty,
100 g cebuli,
50 g marchwi,
5 g czosnku,
sól, pieprz, kminek,
czarnuszka,
masło klarowane
Sposób przygotowania
W rondlu rozgrzej masło, przesmaż na nim pokrojoną w kostkę cebulę i marchew. Dodaj delikatnie ponakłuwaną białą kiełbasę i mięso, pokrojone w kostkę. Smaż ok. 5 min, dodaj kiszoną kapustę oraz pozostałe przyprawy. Podlejwoda lub bulionem warzywnym i duś ok. 1,5 godz.

PASZTET WIELKANOCNY
Składniki:
750 g mięsa wieprzowego (łopatka),
500 g białego mięsa (udźce kurczaka lub indyka, królik),
250 g wątróbek wieprzowych lub drobiowych,
250 g cebuli,
1 kajzerka,
5 jaj,
liść laurowy, ziele angielskie,
½ pęczka włoszczyzny,
sól, pieprz, gałka muszkatułowa, majeranek
15 plasterków cienko pokrojonego wędzonego boczku
Sposób przygotowania
Wszystkie gatunki mięso dusimy do miękkości z włoszczyzną, cebulą, kilkoma ziarnami ziela angielskiego, liściem laurowym. W miarę potrzeby podlewamy małą ilością wody. Pod koniec duszenia dodajemy bułkę i uduszone wątróbki. Mięso studzimy i trzykrotnie mielimy w maszynce do mięsa.
Dodajemy przyprawy i jaja i dokładnie wyrabiamy masę. Formy wykładamy plastrami wędzonego boczku, wkładamy mięsną masę i mocno ubijamy. Pieczemy ok. 1-1,5 godz. w średniej temperaturze 140-180°C.
Pasztet podajemy z chrzanem, ćwikłą lub żurawinami.
 
ja robie serniczek. juz go na boze narodzenie robilam i jest przepyszny:-)

1/2 szkl pokruszonych ciasteczek (herbatniki z czekolada)
50g roztopionego masla
Wymieszac maslo z ciasteczkami,wlozyc na blaszke i do lodowki

50g kaszki mannej
1kg twarogu
20dag masla
25dag cukru
4 jaja rozdzielone (ubic piane z bialek)
aromat,bakalie
2 lyzki maki ziemniaczanej
1 lyzeczka proszku do pieczenia

maslo rozetrzec z cukrem,dodac kaszke,proszek,make i ucierac. stopniowo dodawac twarog ciagle ucierajac.na koncu dodac bakalie (wg uznania) i delikatnie wmieszac ubita wczesniej piane. mase wylac na spod z ciasteczek i piec ok 60-70 min w temp 175 stopni. studzic w wylaczonym piecyku.
 
malbertka - wredoto! jak mozesz odgrzebywac ten watek jak tu sa biedne odchudzaczki??? ladnie to tak chudzielcu????

ciasto co drugi dzien??? toz to rozpusta!!!!

ide stad:-(
 
reklama
Do góry