reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze trójmiejskie porodówki

Hej hej,

Mam pytanko czy któraś z Was orientuje się czy w szpitalu na klinicznej dają znieczulenie zewnątrzoponowe, czy jest ono płatne czy darmowe?? Z góry dziękuję za odpowiedź^^
 
reklama
Mam podobne pytanie. Czy w szpitalu na Zaspie przyjmuje dr Adam Szulc? Jak jest z porodówką w tym szpitalu? Można dostać znieczulenie zzo (z dopłatą) czy są porody rodzinne?
 
na klinicznej dostaniesz znieczulenie zewnątrzoponowe z nfz nie wiem tylko czy to się ustala wcześniej czy tak na miejscu i jest ono bezpłatne jak rodziłam tam 6 lat temu to płaciłam 500 zł
 
Witam ;)
ja pierwsze dziecko rodzilam w wojewodzkim na nowych ogrodach 6 lat temu i to bylo straszne.
1)wody saczyly mi sie od prawie tyg mimo to odeslali mnie do domu twierdzac ze posikuje...dopiero gdy zadzwonilam do mojej lekarz prowadzacej kazala jak najszybciej jechac do szpitala, i jak powiedzialam na izbie ze lekarka kazala mi przyjechac poniewaz podejrzewa pekniecie worka spojrzeli na to inaczej i przyjeli mnie do szpitala. po badaniach okazalo sie ze istnieje zagrozenie zycia corki gdyz wod jest juz malo i jesli szybko nie urodze dziecko moze sie udusic. oczywiscie dostalam kilka pomp z oxy i kazali skakac na pilce i chodzic z kroplowka po korytazu zeby jak najszybciej urodzic. urodzilam dopiero nastepnego dnia o 12 a do szpitala trafilam o 20....
2)w trakcie porodu pekla mi szyjka i bylam nacieta do szycia przyszla jakas mloda studentka i lekarz ktory usiadl z boku i gapil sie jak ona szyje a ja sie darlam ze boli. po czym stwierdzili ze przeciez dali znieczulenie miejscowe i na pewno nie boli. w sumie samo szycie bylo duzo bardziej bolesne niz porod podejrzewam ze tego znieczulenia jednak nie dali....
3)na sali po porodowej pielegniarka ktora chyba nie umie czytac kazala na sile mi wstawac 3 godz po porodzie (w karcie mialam wpisane ze mam lezec co najmniej 8 h gdyz mialam silny krwotok w trakcie porodu i lyzeczkowanie lozyska) skonczylo sie tym ze jak mnie na sile uniosla obrzygalam ja i przyleciala lekarka ktora ja opieprzyla
3)mialam problem z karmieniem przy kazdym karmieniu ryczalam z bolu a wraz z mlekiem szla krew gdyz mala nie umiala zlapac cyca dopiero na 3 dzien gdy na zmiane przyszla mloda pielegniarka zainteresowala sie moim problemem i jako jedyna postanowila pomoc
4)kazdy obchod byl malo pprzyjemny i czuam sie jak jakis eksponat do ogladania bo jak przychodzil lekarz to kazal tylko zdjac gacie pokazac jak tam to sie goji i wychodzil

te wszystko sklonilo mnie aby teraz poszukac lepszego pod wzgledem opieki szpitala i jak na razie z opini moich znajomych wynika ze kliniczna wyszla do przodu. o zaspie nawet nie chce slyszec tam lekarz na sile ciagnal za glowke dziecko mojej kuzynki i doszlo do dzieciecego porazenia mozgowego a ona tez miala komplikacje i zapadla w spiaczke... wybudzila sie po prawie 3 msc.... to bylo prawie 9 lat temu ale mnie przerazilo dlatego nie pojade tamchocby nie wiem co...
jesli ktoras z was rodzila na klinicznej a zwlaszcza drogami natury proszepiszcie czy mozna dostac znieczulenie dozylnie i jak wygladala opieka.
pozdrawiam;)
 
Witam
ja rodziłam na klinicznej
z tego co wiem można znieczulenie dostać bez problemu, choć ja nie miałam, ale mój poród był dość lekki, pomimo bóli z krzyża. Zzo nie miałam, bo miałam małopłytkowość.

Opieka w szpitalu jak dla mnie była super, wszystkie położne i lekarze mili i pomocni, jedynie położna laktacyjna mnie zdołowała, moim zdaniem zachowała sie nietaktownie, szczególnie w stosunku do kobiety, która nie śpi od 2 dób, dziecko płacze, bo mało pokarmu i jeszcze hormony.
 
Witam!
Ja również rodziłam na Klinicznej. Rodziłam ze znieczuleniem (i faktycznie nic nie kosztuje).
Lekarze i położne były całkiem spoko. :) Sale porodowe są po remoncie i ogólnie jest całkiem czysto i przyjemnie.

Jedyny minus to brak zorganizowania... Obchody nie odbywały się o stałych porach i nigdy nie było wiadomo o której godzinie przyjdą.
 
Witam dziewczyny!
Proszę o radę! Czytam i czytam i moim marzeniem jest znaleźć się na klinicznej, bo w moim mieście mogę tylko pomarzyć o znieczuleniu albo "zapłacić za tę usługę" tyle, że za to miałabym ładny wózek dla dzidziusia. Zastanawiam się tylko, czy mogę sobie tak ni stąd ni z owąd przyjechać z innego miasta na kliniczną? To będzie mój drugi poród i pierwszy to była totalna masakra, dlatego jestem tak zdeterminowana, że odważę się jechać 30 km., żeby dostać znieczulenie. Napiszcie proszę, czy trzeba się jakoś "zapowiedzieć" jak się zamierza przyjechać spoza trójmiasta? czy po prostu przyjechać? Termin mam 30 września.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Ja rodziłam na Zaspie w 2009 roku poród wówczas odbierał Piotr Z. (wówczas bez specjalizacji i nikt go nie sprawdził czy czegoś nie spartolił). Efektem wyciskania dziecka łokciami było porażanie wątłe (dziecko doszło do siebie w 100%) nie mnie jednak syn urodził się podduszony bo pan doktor stwierdził że jestem duża babka i mniejsze ode mnie rodziły SN, mimo sprzeciwu podali mi dolargan. Zero pytań w czasie porodu o to czy naciąć lub czy chcę zobaczyć dziecko po porodzie. Według USG stwierdzono że mój syn jest donoszony 40 TC, po porodzie zabrano go na wcześniaki gdyż był to 34 TC zobaczyłam dziecko po 3 dniach wzięłam na ręce po 5. Dotarłam na trakt o 15:00 więc urodziłam o 18:30 po 3 kroplówkach z oksytocyny do dziś nie wiem gdzie im się śpieszyło oprócz mnie na trakcie była jedna rodząca. Mimo wszystko nawet babki na położnictwie stwierdziły że miała mega pecha i takie rzeczy się nie zdarzają. Generalnie byłam jedna z takimi przebojami jak rozmawiałam z innymi kobietami na oddziale.:wściekła/y:

Generalnie Szpital Zaspa ma super opinie i przez te 2 lata sporo się ponoć zmieniło i jedno trzeba im przyznać neonatologia i wcześniaki opieka na najwyższym poziomie.:-)

Mam jednak do Was pytanie czy wiecie gdzie w gdańsku jest szansa dostać dziecko zaraz po porodzie na brzuch do karmienia??? ponoć bezcenny przeżycie dla dziecka i matki
Z góry dziękuję za odpowiedz


dcfde3223b.png
[/url]
 
Ostatnia edycja:
Do góry