reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nawracające zakażenie drug moczowych

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Gorzata2009, 18 Grudzień 2012.

1. Gorzata2009

Gorzata2009 New Member

Witam
    Czy są mamusie których dzieci chorowały lub chorują na zakażenia drug moczowych?
    Moja córcia ma po raz drugi-pierwszym razem byliśmy w sszpitalu-drugie ma teraz po niespełna 2 mc :((bakterie itd-anybiotyki
    teraz czeka nas cystografia-jestem przerazona -możecie coś więcej powiedziec na ten temat?lala ma 2,5 roku-skąd to się bierze
    pozdrawiam

2. Nayaa

Nayaa Well-Known Member

Co prawda u mnie dziecko nie choruje (moje małe siedzi w brzuchu) ale wczoraj czytałam kilka for na ten temat bo sama się "użeram" z tym problemem i wiem jakie to cholerstwo jest uciążliwe.
    zobacz sobie Jak się pozbyć e.coli z organizmu? - Reflux moczowy, ZUM, wady - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
    może ta bakteria się zasiedliła. ja też muszę się wybrać na jakieś porządne badania,bo już leczę się jak mogę a od połowy listopada już czwarty raz mam zawalony pęcherz :/

3. reklama
  4. Pysia29d

Pysia29d New Member

przedwczoraj jechalam z kolezanka autobusem i opowiadałą mi o córeczce swojej,że ciagle ma bakterie w moczu.po paru miesiacach wysłali ja na jakies badanie gdzie robi sie zdjecia czy dziecko wycikuje wszystko_Okazało się ze mocz wraca do nerek ztąd czeste zapalenia.Podobno moze byc teraz na lekach ale jak b edzie wieksza to operacja

5. Gorzata2009

Gorzata2009 New Member

hej
    dzieki dziewczyny-no właśnie lekarz powiedział że ja sie zdarzy raz-to jeszcze jeszcze ale jak więcej to szpital,badania i codalej zobaczymy:((jej moja miała 2 mc temu-teraz znowu:(

6. Mamusiasynusia

Mamusiasynusia Mama Mateuszka i Oleńki

Moja córcia ciągle miała zakażenie dróg moczowych (swoją drogą miła często podawane antybiotyki) i nasza lekarka powiedziała, aby dawać jej do picia sok z żurawiny i od tej pory albo jej rozrabiam taki sok do picia lub dolewam trochę do herbatki (bo sam jest w sobie kwaśny i problem znikł. Okąd pije ten sok to ani razu nie miała zakażenia.

7. niedobrasek

niedobrasek New Member

Warto popatrzeć na skład soku który się kupuje - na rynku jest wiele bezwartościowych "soków" które mają mało żurawiny a dużo wody,

8. kasiekz

kasiekz New Member

u nas było pierwsze zakażenie w wieku 6 mies. a po 2 tyg. od wyleczenia kolejne. Zrobiliśmy usg nerek i pęcherza, z wynikiem pojechaliśmy do nefrologa dziecięcego. Okazało się, że mała ma lekki zastój moczu w lewej nerce. Wada jest na tyle mała, że nie wymaga zabiegu, ponadto z wiekiem (jak zacznie chodzić) może sama zniknąć. Od tamtej pory podaje codziennie 1 łyż. syropu z żurawiny do wody lub herbatki i nie ma żadnych nawrotów:) Teraz idę na usg sprawdzić, czy ta lekka wada zniknęła:)

Poleć forum