reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nerwowy noworodek

Paula7729

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Sierpień 2022
Postów
31
Na pokładzie prawie miesięczny bobas. Ostatnio maluch zrobil sie nerwowy, a dokładnie nerwowy bez smoczka... (podaliśmy smoczka bo ma bardzo duzy odruch ssania co skutkowało calodniowym wiszeniu na piersi). W momencie kiedy smoczek wypada z buzi dziecko zaczyna sie prężyć i stękać. W nocy przez to bardzo czujnie śpi bo jak smoczek wypada to zaraz sie budzi. Czy to prężenie sie i stekanie jest spowodowane brakiem smoczka czy moze to wzdęcia lub kolki? Jak sobie z tym poradzic? Dołączam filmik jak dziecko sie zachowuje
 
reklama
Może się nie najada? Ja wielką znawczynią karmienia piersią nie jestem, bo moja mała ssała cycka tylko chwilkę po porodzie. Moja mama tak miała, że mój brat ciągle ciągnął i ciągnął, ale nie jadł, bo ona miała bardzo mało pokarmu... Może wypowiedzą się dziewczyny z większym doświadczeniem w tej kwestii.

Moja mała ciagnie smoka na spanie, a czasem ma problemy z zasypianiem - np. jak była przebodźcowana to coś takiego było. Wtedy ją wyciszalismy kilka dni. No ale moja mała to dziecko po przejściach, po ciężkich lekach anestezjologicznych, operacji i długim pobycie w szpitalu, gdzie wszystko pika i wszyscy hałasują. Zatem więc ciężko porównywać...
 
Jeśli brzuszek robi się twardy wydaje mi się że to może być spowodowane kółkami zaparciami. Jaka kupkę robi i ile razy dziennie? Masować brzuszek machac nóżkami i przedewszystkim często obracać na brzuszek.. może jakiś termoforek ciepły przykładac?
 
Na pokładzie prawie miesięczny bobas. Ostatnio maluch zrobil sie nerwowy, a dokładnie nerwowy bez smoczka... (podaliśmy smoczka bo ma bardzo duzy odruch ssania co skutkowało calodniowym wiszeniu na piersi). W momencie kiedy smoczek wypada z buzi dziecko zaczyna sie prężyć i stękać. W nocy przez to bardzo czujnie śpi bo jak smoczek wypada to zaraz sie budzi. Czy to prężenie sie i stekanie jest spowodowane brakiem smoczka czy moze to wzdęcia lub kolki? Jak sobie z tym poradzic? Dołączam filmik jak dziecko sie zachowuje
Ja w takim okresie u synka to miałam przy sobie zawsze dodatkowe 2 awaryjne smoczki pod ręką 🙈
Jak tylko mu wypadł i zaczynał jęczeć to albo szybko podawałam ten co miał, a jeśli gdzieś zaginął w kocyku i szybko nie umiałam go złapać to podawałam inny .
W tamtym okresie to ja spałam bardzo czujnie 🙄, byłam wyczulona na najmniejszy jęk czy ruch dziecka z obawy że nie zdąrzę w porę zareagować i się rozpłacze na całego 🙈
 
Do góry