reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nianie, żłobki, przedszkola i szkoły

u nas dni wolne miedzy tzw swietami są zawsze uzgadniane z rodzicami i jesli zdarzy sie tak, ze 5 rodziców zadeklaruje przyprowadzenie dzieci do rpzedszkoli to musza miec otwarte
jesli chodzi o urodziny to zanosi sie tort i idzie.. to bal i impreza dzieci.. rodzice robią sobie imprezke w domu..

a jesli chodzi o oplaty to dlaczego nei zapytasz u siebie w przedszkolu.. kazde przedszkole jest inne (w panstwowych obowiazuja te same zasady, w prywatnych jak chce wlasciciel) i kazdy dyrektor inaczej ustala odplatnosc badz zwolneinie z oplat za czas nieobecnosci dziecka..
 
reklama
u nas dni wolne miedzy tzw swietami są zawsze uzgadniane z rodzicami i jesli zdarzy sie tak, ze 5 rodziców zadeklaruje przyprowadzenie dzieci do rpzedszkoli to musza miec otwarte
1jesli chodzi o urodziny to zanosi sie tort i idzie.. to bal i impreza dzieci.. rodzice robią sobie imprezke w domu..

2a jesli chodzi o oplaty to dlaczego nei zapytasz u siebie w przedszkolu.. kazde przedszkole jest inne (w panstwowych obowiazuja te same zasady, w prywatnych jak chce wlasciciel) i kazdy dyrektor inaczej ustala odplatnosc badz zwolneinie z oplat za czas nieobecnosci dziecka..
1.nie chodzi mi o "imprezkę " dla rodziców, tylko o sam moment podawania tortu, głównie chodziło mi o to czy pomaga się paniom przy ogarnięciu grupy, i ewentualnie zrobieniu troche fotek na pamiątkę:-)

2. chodziło mi o to jak jest w nnych pzedszkolach, o nasze już dopytałam:)
 
u nas opłata za przedszkole stała niezaleznie od liczby dni kiedy dziecka nie ma. Opłata obejmuje opieke w godzinach 7-16. Przedszkole czynne do 19, za każdą godzinę miedzy 16 a 19 płaci się 2 zł.

Nie ma opłat dodatkowych za jedzenie.

Opłata roczna za ubezpieczenie 30 zł.
Opłata za materiały 10 zł za każdy miesiąc.

Przedszkole czynne równiez w wakacje. W lipcu przerwa techniczna 2 tyg a co za tym idzie czesne o 50% niższe.

W przedszkolu pracuje logopeda, od wrzesnia na stale bedzie anglista. Do tego w cenie rytmika. Basen i jazda konna w soboty dodatkowo płatna.
 
Chcialam podpytac jak to jest w przedszkolach u waszych maluchow,a chodzi mi o
-urodziny-zanosicie tort rano razem z dzieckiem,czy dowozicie go pozniej,czy jestescie przy tym jak jest podawany tort?
-mam tez pytanie co do oplat,jak to wyglada,jesli dziecko bylo 2tyg a 2 tyg nie,to placicie za ten miesiac polowe?czy oplata jest z gory a potem sa zwroty?
I jeszcze pytanie czy na weekendzie majowym sa otwarte przedszkola?
Dzieci same maja bal, ciasto zanosze po sniadaniu kolo 10 i wtedy tez mlodego daje, zostawiam ciasto i wychodze
jesli nie bylo. Dziecka to w wiekszosci przpadkow i tak placi sie cale czesne, to tak samo jak na studiach ;-)
u nas dodatkowo caly lipiec wolny a tez trzeba normalnie zaplacic.

co do weekendu majowego to kazde przedszkole ustala indywidualnie, mnie sie pytaly panie czy Tomek przyjdzie i tylko kilkoro dzieci sie nazbieralo, wiec bedzie krocej
 
Za to u mnie to wyszedl jakis skandal (chodzi mi o przedszkole).w calym miescie zostala odwolana rekrutacja do przedszkoli 3 i 4 latkow.Nie jest wiadome czy w przedszkolach panstwowych w ogole beda grupy 3 i 4 latkow.Powod? "podobno" jest ponad 300 6 latkow.Rodzice nie chca ich poslac wczesniej do szkoly (maja takie prawo).Przedszkola musza ich przyjac.Jesli ich przyjma,nie starczy miejsc dla 3 i nawet 4 latkow.Jesli nie,szesciolatki beda chodzic do grup popoludniowych.Masakra.Tylko do telewizji sie nadaje.Wg mnie sprawa ma drugie dno,ale nie chce tutaj pisac.
Sieradzkie przedszkola - rekrutacja wstrzymana - www.nasze.fm - regionalny portal informacyjny
 
julita, u nas jest tak, że godziny pobytu dziecka i oplata za wyżywienie są liczone proporcjonalnie do obecności dziecka. Natomiast opłaty za zajęcia dodatkowe sa liczone bez zniżek. Tzn mi się raz udało, jak Jagody nie było 3 tyg w przedszkolu to pani intendentka policzyła mi za kazde zajęcia po pól i powiedziała, że będzie się juz sama dochodzić z prowadzącymi te lekcje.

Co do urodzin, u nas nie ma wielkich tortowych fet. Dzieci po prostu przynoszą cukierki i częstują dzieci i panie.

Agnieszka, ale jak to jest możliwe, że nie ma miejsc dla młodszych dzieci??? Mi sie to w głowie nie mieści!!!
 
Ale o co pytasz. Czy dzieci są zmuszane do uczęszczania = rodzice do płacenia. Czy jak organizacyjnie oddzielnae są dzieci chodzace na dane zajęcia i nie?
 
reklama
My co prawda jesteśmy w prywatnym, ale w ramach czesnego mamy codzienną naukę angielskiego (starszaki mają dodatkowo do wyboru jeszcze hiszpański, włoski lub niemiecki), gimnastykę/rytmikę, opowieści biblijne, warsztaty teatralne i comiesięczny cykl spotkań z muzyką klasyczną, a od tego roku raz w tygodniu naukę śpiewu i logopedę. Wiem, że w najstarszej grupie jest też klub szachowy i projektowanie.

Krewetka z tego co wiem od koleżanek, to w samorządowych dzieci, które mają opłacane zajęcia dodatkowe są wywoływane do innej sali albo te 'nie chodzące' bawią się osobno gdzieś w kącie z drugą opiekunką. Osobiście taki system zupełnie mi się nie podoba, bo od najmłodszych lat pokazuje podział na 'lepszych' i 'gorszych'. Uważam, że skoro przedszkole jest państwowe, to wszystkie dzieci powinny uczestniczyć w tych samych zajęciach.
 
Do góry