reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemijające zapalenie ucha środkowego

mamaelaela

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2017
Postów
1 243
Bardzo proszę o radę, ponieważ z zapaleniem ucha zmagamy się po raz pierwszy. Synek lat 6, obustronne zapalenie uszu, wyciek ropy z jednego ucha. Objawy pojawiły się tydzień temu w piątek. W sobotę rano byliśmy już u lekarza, przepisał bactrim, brak poprawy, w poniedziałek byliśmy u pediatry, przepisała amoksiklav, następnego dnia objawy złagodniały, synek ożył. Co mnie jednak martwi, to mimo wszytsko twierdzi że uszy nadal pobolewają i baardzo słabo słyszy :( czy to normalne że po 5 dobach antybiotyku nadal bolą go te uszy?
Czy mogę wychodzić z nim na podwórko jak jest tak ciepło?
Mamy problemy z mową i bardzo martwi mnie ten słuch. Kontrol u pediatry mamy we wtorek ale zastanawiam się czy nie udać się do laryngologa?
 
reklama
Moim zdaniem to się nie ma co zastanawiać. Przy ropnym wycieku z uszu to pediatra powinien od razu skonsultować was z laryngologiem zwłaszcza, że jest problem z mową.
 
Moja corka miala problemy z uszami od malego. Za kazdym razem ropa sie lala i za kazdym razem konsultowalam sprawe z laryngologiem. Najlepiej takim, ktory po zakonczeniu leczenia jeszcze zbada przewodnictwo w uchu, czy dobrze dziecko slyszy.
Jesli nie goraczkuje to jak najbardziej mozecie wyjsc, ale nie do skupisk ludzi (plac zabaw, sklep), zeby nie podlapal czegos gorszego.
 
Skonsultuj z laryngologiem. Akurat synek miał niedawno nieropne zapalenie lewego ucha środkowego. Był tydzień na antybiotyku, a i tak skarżył się na ból. Krople do ucha mu pomogły.

Z ostrzeżeń : koleżanka zbagatelizowała takie zapalenie i skończyło się dwumiesięcznym pobytem w szpitalu... Dlatego ja od razu poszłam do laryngologa. Po zakończeniu leczenia również.
 
Do góry