reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę nie ma umiaru

U nas była podobna historia. Niedojrzaly układ pokarmowy, który objawial się refluksem. Im dziecko więcej jadło, tym bardziej pokarm wracał, pojawiała się zgaga, która dziecko próbowalo gasić kolejna porcja pokarmu, a to tylko wzmagało problem...
Minęło ok 1 r.z.
Skoro pediatra uwaxa, że jest ok, to poproś o skierowanie do gastrologa i ewentualnie alergologa (bo to może też być uczulenie na mleko).
I jak sobie radziliście?
 
reklama
Przejście na nutramigen + leki.
Do tego pilnowanie odbicia po jedzeniu, podniesienie jednej strony łóżeczka, by głowa zawsze była wyżej.
I karmienie częściej małymi porcjami.
U nas dodatkowo był problem z napięciem mięśniowym, więc korzystaliśmy rehabilitacji.
 
Przejście na nutramigen + leki.
Do tego pilnowanie odbicia po jedzeniu, podniesienie jednej strony łóżeczka, by głowa zawsze była wyżej.
I karmienie częściej małymi porcjami.
U nas dodatkowo był problem z napięciem mięśniowym, więc korzystaliśmy rehabilitacji.
U nas też jest właśnie problem z napięciem i też chodzimy na rehabilitację.
A jak u was wyglądało karmienie mniej a częściej? Np po dwóch godzinach? Dziecko nie domagało się o więcej jedzenia? Ja się boje, że jak teraz zacznę ją karmić co 2 godziny to ona i tak będzie chciała zjadać normalną porcje.
A znasz jakieś mleko, które by było zamiennikiem nutramigen? Bo wiem, że teraz są braki i nigdzie nie można go dostać. My jesteśmy na Hipp bio combioptik, bo ponoć też lekkie mleko
 
Jeszcze teraz mi się nasunęła taka myśl.
Jeśli będę dawać co 2 godziny 100 ml mleka, a jak np prześpi i znowu wyszłoby co 3 godziny to wtedy powinnam dać 150? Bo w sumie żołądek już jest przyzwyczajony do takich porcji
Ja bym się chyba trzymała mniejszych porcji. Tak czy inaczej w skali dnia zje tyle ile na jej wiek powinna. Dobrze odbić po karmieniu i potrzymać w pionie chociaż z 15 - 20 min. Może będzie lepiej
 
Ja bym spróbowała podawać porcje zgodnie z zaleceniem z mleka (tak by dziennie wyszło tyle co trzeba).

Jest jeszcze Bebilon Pepti. Ale ja bym za mocno nie kombinowała z mlekiem, bo zmiany też nie są proste, a przyzwyczajenie do innego mleka też trochę trwa.
 
Ja bym spróbowała podawać porcje zgodnie z zaleceniem z mleka (tak by dziennie wyszło tyle co trzeba).

Jest jeszcze Bebilon Pepti. Ale ja bym za mocno nie kombinowała z mlekiem, bo zmiany też nie są proste, a przyzwyczajenie do innego mleka też trochę trwa.
Właśnie na Hipp pisze że 3-4 miesiące to 150 ml (170 po dodaniu proszku) i je około 5 porcji (tak jak na opakowaniu), szóstą mimo wszystko dostaje na noc, ale to w zależności kiedy jadła wcześniej czasem jest to 60 ml, 80 ml, 100 ml - ponieważ śpi nawet 12 godzin bez przebudzenia
 
Właśnie na Hipp pisze że 3-4 miesiące to 150 ml (170 po dodaniu proszku) i je około 5 porcji (tak jak na opakowaniu), szóstą mimo wszystko dostaje na noc, ale to w zależności kiedy jadła wcześniej czasem jest to 60 ml, 80 ml, 100 ml - ponieważ śpi nawet 12 godzin bez przebudzenia
na opakowaniu jest średnia ilość zalecana a więc dziecko może i mniej i więcej zjeść. Jeśli Twoje dziecko nie je w nocy (btw jak moje) to nadrabia w dzień. Też zjadał więcej niż na opakowaniu - tyle widocznie potrzebował a w nocy do tej pory (7msc dziś) to 12/14h prześpi bez pobudki 😉
 
na opakowaniu jest średnia ilość zalecana a więc dziecko może i mniej i więcej zjeść. Jeśli Twoje dziecko nie je w nocy (btw jak moje) to nadrabia w dzień. Też zjadał więcej niż na opakowaniu - tyle widocznie potrzebował a w nocy do tej pory (7msc dziś) to 12/14h prześpi bez pobudki 😉
Wiem wiem, że średnia bo np na Nan było 120. Tylko tak jak pisałam, dałam 180 i też był płacz i boje się trochę dać więcej, ale chyba muszę wypróbować wszystko
 
reklama
Do góry