reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nudności i zaparcia w pierwszych tygodniach

reklama
Na mdłości Xonvea. Ratuje życie :)
Niestety nie wszystkim. Bralam ją od 7 tygodnia i mimo tego do 14 tygodnia wylądowalam 5 razy w szpitalu na kroplówkach bo nie byłam w stanie nic zjeść, wymiotowałam nawet po wodzie. I nie pomagały ani Xonvea, ani żadne krople z imbirem, migdały ani rady typu zjedz coś przed wstaniem z łóżka itp. Dopiero po ostatnim pobycie w szpitalu dostałam metoklopramid i on sprawił że mogłam pić i cokolwiek zjeść chociaz mdłości całkowicie nie zniknęły ale chociaż przestałam wymiotować. Żaluje ze lekarz nie wypisał mi tego wcześniej, bo przez te wymioty moja ciąża do 17 tygodnia to był koszmar, nie byłam w stanie funkcjonować, tylko spalam i wymiotowałam po kilkanaście razy na dobę.
 
Ja miałam mega giga zaparcia gdzieś od 6 miesiąca i niestety nic nie pomagało, nawet czopki. Ale było lepiej gdy wdrożyłam wiele rzeczy naraz: dużo wody, dużo owocòw (wspomniane kiwi, maliny), suszone śliwki, siemię lniane. Na tym jakoś dotrwałam do końca ciąży.
 
Witam
Czy któraś z mamusi zna sposób na nudności i zaparcia w pierwszych tygodniach ciąży?
Mam mdłości od rana do wieczora😭.A do tego zaparcia.Strasznie to męczące.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Nudności mam do dziś 20tc ale są dużo mniejsze niż na początku a były straszne... Nie mogłam nic jeść totalnie. Później raz słone a zaraz po słodkie ale niewielkie ilości. Zaparcia na początku miałam okropne ale to przez zmiany hormonalne, jadłam też tak jak dziewczyny kiwi i jogurt naturalny. A jak nie moglam się totalnie wypróżnić robiłam sobie mikrowlewke melilax (zbawienie💗) teraz jest już dobrze :)
 
Do góry