reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

Witam,
jutro idziemy na szzcepienie i ważenie przy okazji więc będę wiedziała co z wagą, zaczęłam Małej podawać sztuczne mleko 2 razy po 100ml, wypija wszystko. Dzisiaj w ciągu dnia po butli i wcześniejszym opróżnieniu 2 piesi spała prawie 3h!!!
 
reklama
hej
co oznacza zielona kupka ciemno zielone sie nieraz zdarzaly ii przechodzily dzis zielony odblaskowy kolor?czy cos zjadlam czy jak?
pomozcie prosze
 
Ja to juz nie reaguje zbyt nerwowo na barwe kupki.... Chociaz czasem pojawia sie prawie cala gama odcieni zieleni i zolci. Raz bylo pomaranczowo nawet :-)
Mi lekarz oznajmil, ze sluz, wodnista kupka, zielona kupka, to wszystko uroki karmienia piersia i tak jak piszesz zalezne jest to od spozywanego przez mame pokarmu.
Dla przykladu ja ostatnio pozwolilam sobie na troche "oszukanej" coli. Tej biedronkowej Original Cola no i kupka byla zielonkawa, z ciemnymi grudkami.
 
Moja pani pediatra twierdzi, że nie należy się martwić zieloną kupką u dziecka karmionego cycem. Jeśli jednak kupka cuchnie, ma dziwny zapach - inny niż do tej pory lub pojawia się w niej śluz lub krew - należy zgłosić się do lekarza.
 
hej
co oznacza zielona kupka ciemno zielone sie nieraz zdarzaly ii przechodzily dzis zielony odblaskowy kolor?czy cos zjadlam czy jak?
pomozcie prosze
Witaj, moim zdaniem zielona kupka pojawia się gdy dzieciątko karmione jest mlekiem modyfikowanym, które nie zostało sporzytę od razu lecz no upływie np. 30min.
Niczego nie sugeruje, lecz radę po własnych obserwacjach :wink:
Daj znać, czy i w Waszym przypadku tak jest/było.
 
Witaj, moim zdaniem zielona kupka pojawia się gdy dzieciątko karmione jest mlekiem modyfikowanym, które nie zostało sporzytę od razu lecz no upływie np. 30min.
Niczego nie sugeruje, lecz radę po własnych obserwacjach :wink:
Daj znać, czy i w Waszym przypadku tak jest/było.
Hmm... Z cyca mleko chyba nie moze byc spozyte inaczej niz od razu ;-)
Z tego co krystyna napisala wynika, ze karmi piersia :tak:
 
Są dwa powody, dla których się tak dzieje. Pierwszy to alergia pokarmowa. Jakiś składnik diety mamy jest alergenem dla dziecka. Nie ma wyjścia - trzeba usunąć go i wszystko, w czym się znajduje z diety mamy. Drugi powód to nadmiar zjadanego mleka tzw. początkowego w stosunku do tego, który wypływa w drugiej fazie jedzenia. Dochodzi do takiej sytuacji, jeśli dziecko ciągle przysypia przy karmieniu i zjada tylko trochę mleka pierwszej fazy, usypia, za chwilę budzi się znowu, zjada trochę i znowu usypia. W efekcie karmienie trwa wiele godzin. Wystarczy, żeby nauczyć dziecko dłuższego ssania bez zasypiania. Wtedy zielona kupa zniknie, a przerwy między karmieniami się wydłużą.
 
Witaj, moim zdaniem zielona kupka pojawia się gdy dzieciątko karmione jest mlekiem modyfikowanym, które nie zostało sporzytę od razu lecz no upływie np. 30min.
Niczego nie sugeruje, lecz radę po własnych obserwacjach :wink:
Daj znać, czy i w Waszym przypadku tak jest/było.

Mój synek karmiony jest mlekiem modyfikowanym i nie raz zjadał je po upływie 30min. do godziny od przygotowania. Nie przypominam sobie zielonych kupek.
 
reklama
Ja karmie piersia i tez czasem pojawiaja sie zielone kupki, ale to wtedy kiedy moj synek malo zje, to wiadomo, ze nie ma czego przetrawic. Czasem moze tez to zalezec od tego co ty zjadlas, ale to nie jest nic niebezpiecznego. Chyba, ze zielone kupki pojawiaja sie przez dlugi czas, to wtedy przyjrzyj sie dokladnie swojemu dziecku czy przypadkiem to nie jest oznaka odwodnienia, ale zeby do tego doszlo, dziecko musialo by prawie w ogole nie jesc. W innym wypadku sie nie przejmuj, tylko sie ciesz ze sa kupki :-)
 
Do góry