reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

od kiedy pasta do zębów?

a czy taka paste z fluorem dziecko moze polknac? wydaje mi sie,ze nie,a taki maluch nie wiem czy wyplucze i wypluje resztki pasty. na sklepach widzialam pasty do zebow przeznaczone od 0-3 lat i myslalam,zeby taka stosowac.

Taka paste z fluorem nakladamy w ilosci "maznięcia wlosków na szcoteczce" .Jesli dziecko polknie taka ilosc nic mu sie nie stanie. Woda w kranie tez zawiera fluor tak jak niektore pokarmy i jakos zyjemy,a jego dzialanie przeciwprochnicowe jest nieocenione.
Pozdrawiam
KBM
 
reklama
kupilam paste od 0 do 3 lat i ona zawiera fluor.Takze szczotkujemy zabki dwa razy dziennie, a Nadia bardzo polubila te czynnosc,az szczoteczki nie chce oddawac;)
 
przestudiowalam wszystkie pasty dla dzieci od 0-3 lat dostepne w sklepach i wszystkie mialy fluor...nie wiem ile dokladnie ma nan pascie pisze 1000ppm. Wiem,ze w Polsce mozna kupic pasty bez fluoru,ale tuta niestety nie widzialam. Zreszta tak jak pisala pani ekspert,ilosc pasty jest bardzo niewielka wiec nie sadze zeby to az tak moglo zaszkodzic dziecku.
 
Jak dziecko skończyło już roczek to może używać pasty elmex dla dzieci . My od początku małej myjemy ząbki tą pastą, daje sięjej niewiele na szczoteczkę - wielkość ziarenka grochu. Ma już 4 latka i żadnych problemów :)
 
Jak dziecko skończyło już roczek to może używać pasty elmex dla dzieci . My od początku małej myjemy ząbki tą pastą, daje sięjej niewiele na szczoteczkę - wielkość ziarenka grochu. Ma już 4 latka i żadnych problemów :)

i ta pasta dodatkowo zawiera odpowiednia dla wieku ilość fluorku czyli


i.gif

_rgb_72_2_1_fitAndCrop-1.jpg

500 ppm

 
My od początku daliśmy dziecku Ajonę i było naprawdę ok, chociaż wiem, że rodzice mają różne zdanie na temat past. Znam nawet parę, która twierdzi, że dziecko będzie myło zęby dopiero wtedy, kiedy samo się na to zdecyduje...

Poniżej cytat ze strony producenta Ajony:

Ajona Stomaticum - pasta do zębów na krwawiące dziąsła i choroby przyzębia. Nadaje się do codziennej pielęgnacji. Zapobiega i leczy.
Badania wykazały o 20% skuteczniejsze działanie niż w innych pastach do zębów.
  • hamuje krwawienie dziąseł
  • działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo
  • doskonale usuwa osady i chroni przed powstaniem płytki nazębnej i kamienia - przyczyn powstania chorób.
  • poprawia mikroflorę jamy ustnej
  • likwiduje nieprzyjemny zapach z ust
  • zalecana dla kobiet w ciąży - nie posiada w składzie fluoru.
[h=3]UWAGA: Ajona to koncentrat !!![/h] Należy nałożyć na szczoteczkę ilość nie większą niż wielkość główki od zapałki.
Czyścić jak tradycyjną pastą.
Już po pierwszym użyciu efekt jest zauważalny. Zęby są gładkie i ???

[h=3]PAMIĘTAJ - Lepiej zapobiegać niż leczyć !!![/h]Koniec cytatu


Pamiętajcie, że wybór zawsze należy do Was. Widziałam mnóstwo małych dzieci z ogromną próchnicą spowodowaną brakiem higieny, brakiem czyszczenia , niewłaściwym doborem pasty.

Jeśli macie problem z podjęciem decyzji zawsze zapytajcie swojego stomatologa on/ona dobierze pastę skrojoną na miarę potrzeb waszego dziecka.

Pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka
 
I później dziecko ma przez całe swoje życie problem z zębami, prawda? Rodzice są kompletnie nieodpowiedzialny, ale z głupoty już ich się nie wyleczy ;/ Dziecku zęby trzeba myć od samego początku!
 
Ale podajesz ten koncentrat? Nie wiem, wydaje mi się, że lepiej na początek bardzo delikatną pastę taką dla malutkich dzieci. A myć ząbki trzeba i nie ma o tym dyskusji.
 
reklama
Do góry