reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odparzona pupa

Witam. Ja synkowi pupy nie smaruje kremami, używam tylko zasypki z nivea. Pod pieluszka jest sucho i żadnych odparzeń. Wczesniej, zanim na to wpadłam, uzywalam ciagle sudocremu a ewentualne odparzenia przemywałam czysta woda i smarowalam mascia tormentiol-naprawde rewelacja. Zmiany goiły sie w kilka, kilkanascie godzin.
 
reklama
dzieki dziewczyny za odpowiedz.

u nas problem zaczął się od nowa, bo zaczeliśmy Blance zakładać znów pampersy na noc bo znów sika w nocy. I te pampki odparzają jej pupcie. Wcześniej używałam oryginalnych pampersów, a teraz kupiłam hurtem w rossmannie i problem zaczął się.
Zaczęłam smarowac pupcię specyfikami dla dzieci i znajoma mi poleciła, ze jak mam panthenol w domu to, zeby posmarowała dziecku, bo to ma ten sam skład co bepanthen. I tak kusi mnie by sprobować

Muszę też robic badanie moczu małej, bo właśnie zaczęła moczyć sie nocą. a ma 3 latka skończone
 
witam :-)

po pierwsze - każda pupa jest inna :-) na pierwszy rzut radzę zmienic pieluchy i chusteczki nawilżane (jesli ktoś uzywa)

potem dobrze jest sprawdzic sklad kremu/maści ktora smarujecie pupki :-) moja córka jest uczulona na cynk...u nas sudokrem pogarsza sprawę...

smarujemy sie więc albo linomagiem (zielonym) albo alantanem plus (tysh zielonym)

no i odparzeń brak ;-)
 
rubi cenna uwaga. u nas jakby goi się <cicho mowie, co by nie zapeszać> oby odparzenia nie wróciły. Oczywiście wypróbowałam piankę na pupie Blanki
 
Ja uzywałam od poczatku sudocremu,bo wszyscy mi mowili ze najlepszy wiec kupilam.
Lecz teraz z doswiadczenia moge powiedziec ze u nas sudo sie nie sprawdzil;
uzywamylinomag czerwony lub zielony na zmiaane jak jest mozniej czerwona to czerwony,
tak na codzien zielony-jest delikatniejszy.
 
izi85 własnie słyszałam tez o zastosowaniu linomagu.
U nas odparzenia sobie poszły. Stosowałam na przemian panthenol spray i zasypka . jedno super nawilżało a drugie podsuszało odparzenia.

robilismy badanie moczu i wszystko wyszło okej. mała pewnie jakoś przestawiła sie i siusiała w nocy i rezultacie musiała spać w pampku. teraz podkładamy ceratke i pupa oddycha w nocy ;)
 
Z własnego doświadczenia polecam maść tormentiol :tak:
W wieku 2 tygodni życia syna pojawiło się odparzenie, nic nie pomagało:no:
Dopiero ta maść dała radę wyleczyć odparzenie :-) ,a była już żywa rana:szok:.
 
Z własnego doświadczenia polecam maść tormentiol :tak:
W wieku 2 tygodni życia syna pojawiło się odparzenie, nic nie pomagało:no:
Dopiero ta maść dała radę wyleczyć odparzenie :-) ,a była już żywa rana:szok:.

uuu jak była taka otwarta rana to już rzeczywiście nie ciekawie było :no: wiesz na drugi raz (oczywiście oby takiego nie było ) mozesz własnie zastosować pianke panthenol spray, z tego co wyczytałam na opakowaniu to stosowac go mozna przy leczeniu uszkodzonej skóry. Pomaga w gojeniu się ran.
Łatwy w użyciu Odpowiedni dla całej rodziny :
-Odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry
-Można stosować bez ograniczeń wiekowych: również u niemowląt i małych dzieci
ale tylko pod nadzorem dorosłych
Jakość:
-Ma status produktu leczniczego
-Równomiernie się rozprowadza, dobrze wnika w skórę
- Wchłania się szybko nie pozostawiając tłustej warstwy

polecam, bo sama przetestowałam ma mojej Blance ;)
 
Mayula-dziękuję za radę ;-) raczej,nie skorzystam dwoje mi starczy :-D ,ale piankę polecę siostrze i koleżanką :tak: ,nie jestem pewna czy 13 lat temu już była ?
Mąż biegał po aptekach i kupował to nowe nowości(i nie tylko) na odparzenia i nadal nie było poprawy :wściekła/y:dopiero lekarz zaproponował kupić tormentiol- sprawdziła się w 100% i na dodatek tania :tak:.
 
reklama
Mayula-dziękuję za radę ;-) raczej,nie skorzystam dwoje mi starczy :-D ,ale piankę polecę siostrze i koleżanką :tak: ,nie jestem pewna czy 13 lat temu już była ?
.
wiesz co z tego co wiem to panthenol spray to jedyny oryginalny lek od 40 lat i na dodatek opatentowany. Jak będziesz polecała to powiedz siostrze by wróciły uwage żeby na etykiecie był taki znaczek z uśmiechniętą buźką. Bo jest wiele podróbek, generyków o podobnym składzie. Wcześniej nie wiedziałam o tym, uświadomiła mnie pani w aptece :-)
 
Do góry