reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie a problemy z kupką

ŻabaDzika

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Styczeń 2020
Postów
1 351
Cześć,
Parę miesięcy temu odpieluchowałam synka (obecnie 3 lata i 1msc) pod kątem siusiania. Chętnie siusia do nocnik sam zgłasza, wpadki są bardzo rzadko. Jednak nie chce zrobić kupki do nocnika. Robi w majteczki lub prosi aby założyć mu pampersa. Nie protestujemy, nie naciskamy, od czasu do czasu proponujemy żeby spróbował na nocniczek to siądzie dwa razy stęknie i wstaje robi dalej pod siebie. Generalnie nie byłby to problem bo wiem że musi dojrzeć do tego, ale zaraz idzie do przedszkola i obawiam się że nie będzie to tolerowane przez przedszkolanki, że będą go przymuszały itp. Czy ktoś ma pomysł jak go zachęcić i namówić że do nocniczka też da się zrobić kupkę?
 
reklama
Są różne książeczki na ten temat. A moze pomincie etap nocnika i ucz go załatwiania się do toalety. 3 latek to już kumaty osobnik, więc wiele rzeczy można wytłumaczyć.
 
Na zwykły sedes też próbowaliśmy, on raczej ma blokadę przez to że jakiś czas temu miał problem z zatwardzeniem i teraz chyba boi się że będzie go bolała pupa.
 
My mieliśmy podobnie, odpuściliśmy na 3 miesiące, w międzyczasie książeczki o kupie, pewnego dnia schowałam pieluchy i jak chciał dwójkę, to mu powiedziałam, że się skończyły i nie ma więcej. Poszedł na kibelek, chciał czytać książek o kupie i zrobił. Od wtedy zawsze dwójka na kibelek. Nocnika nie lubi.
 
Do góry