reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

Dojrzeliśmy do decyzji od odstawieniu Adasia od piersi. Jestem bardzo zadowolona ze swej konsekwencji, choć troche tez mi zal... Ale przeciez nic, poza sposobem jedzenia, nie zmieni sie:-)

Nie karmie od wczoraj rano. Awantura byla o 17, trwala godzine, potem o 21.30, trwala godzine i ostatnia o polnocy - i trwala dwie poltorej godziny. A potem Adas spal do 6.00 - od porodu czterech godzin pod rzad nie przespalam jeszcze :-) Rano zjadl butle, a mi cycka omal nie rozsadzilo:szok:. nie wiem czy nadazam sie oprozniac:baffled::baffled:

trzymajcie kciuki ;-)
 
reklama
Ja odstawiłam synka jak miał 11,5 mies. Wcześniej jednak powoli ograniczałam liczbę karmień. W wieku ok. 9-10 mies przestałam go karmić w dzień, jedynie do usypiania na południe, na noc, no i w nocy.Jak miał prawie 11 mies odstawiłam karmienia przed snem (i jednocześnie oduczałam go usypiania w dzień na rękach), co poszło dosyć łatwo. Kładłam go spać mocno śpiącego, ale nie za bardzo, oglądałam z nim, a później czytałam mu książeczki. Odstawianie w nocy było trudniejsze. Zdenerwowałam sie, poszłam spać do drugiego pokoju, a małego zostawiłam z tatuśkiem. Poszłam do nich dopiero o 5, ale i tak nie dałam mu piersi. Jak nie mógł usnąć to brałam go jeszcze na ręce. Następnej nocy już rzadziej się budził, a jak już się obudził to mu dawałam wodę w kubeczku. Później też się jeszcze czasem budził raz lub dwa, ale tylko dawałam mu wodę i teraz już się budzi bardzo rzadko.
 
Jestem mamą 9-miesięcznej Jadzi i właśnie jestem w trakcie odstawiania całkowitego od mleka z mojego cyca. Muszę zaznaczyć, że nie miałam szczęścia przystawiania Dziuli do piersi, tylko przez cały czas ściągałam laktatorami mleko i było to dużo bardziej czasochłonne. Cieszę się jednak, że udało mi się przez tyle miesięcy rozbudzać i utrzymać laktację, bo Małej było moje mleko bardzo potrzebne.
Teraz jednak muszę zadbać o siebie (kłopoty z oczami-przede mną wkrótce operacja) i dlatego już odstawiam Córcię. Urosła wyszła z chorób, pięknie się rozwija i już wiem, że teraz poradzi sobie. :-) To czy karmi się przystawiając do piersi czy ściągając do butli i karmiąc z niej to nie znaczy, że inaczej się czuje i że niby łatwiej odstawiać... Pewnie, że smutno mi, ale czas nagli...
 
Ja tez odstawilam moja niunie jak skonczyla 4 miesiace, ostatnie dwa tygodnie i tak jadla tylko rano a potem butla. Nie mialam problemow, nie byla bardzo do cyca przywiazana a ja nawet nie odczulam w piersiach tego odstawienia, widocznie juz naprawde mialam malo pokarmu.
 
Dziewczyny,a co jeśli dziecko odstawione od cyca nie chce jeść ZADNEGO mleka modyfikowanego?:confused::baffled: Wystaczy raz dziennie kaszka mleczno-ryzowa? Więcej nie możemy podawać potraw mlecznych do roczku,bo ma lekką skazę białkową,potem po kontroli u lekarza jeśli będzie lepiej to będziemy dawać przetwory mleczne ale narazie te 3,4 karmienia dziennie ( krótkie,bo ssie po 5 minut ) i kaszka muszą wystaczyć...
Mój Oliś ma prawie 11 miesięcy i po pierwszych urodzinach chciałabym zacząć go odzwyczajać od piersi. W sumie cycusia dostaje tylko nad ranem-kilka razy aż do zupełnego rozbudzenia,czasem raz w dzień-ale raczej nie jest zbyt mocno zainteresowany no i koniecznie na wieczór,długo i mocno ssie. Mleka mam już mało,cycki raczej nie twardnieją a w nocy zamiast cyca daję małemu słabiutką herbatkę Hippa i niedługo zamienię ją na wodę z powodu obaw o próchnicę-Oliwier ma już 8 ząbków i tymi ząbkami potrafi nieźle ugryźc mnie w sutek:szok: Najbardziej oawiam się odstawienia karmienia wieczornego i porannego...bo co podać maluchowi oczywiście zamiast mleka na wczesne śniadanko o 6 rano?:eek: Poradźcie coś mamusie!
 
dziewczyny pomózcie Maja nie chce mleka z butelki ma 7 miesiecy i nie chce wząsc butelki z mlekiem do ust jak jej daje to tak jakby ja cofało co robic?
 
Jeżeli do tej pory nie karmiłaś butelka, spróbuj kubeczkiem. A jak nie, to może zamiast mleka dawaj kaszkę na gęsto łyżeczką i częściej coś do picia.
 
Wiyam serdecznie wszystkie mamusie:-) Moj synek ma 12,5 m-ca i ja takze chcialabym juz zakonczyc karmienie.Poczytalam obie wasze wypowiedzi i do niektorych rad sie stosuje:tak: idzie ciezko, bo maly nie chce innego mleka niz z cycusia, a toleruje jedynie jogurt naturalny danona i ostatnio danio. A kaszki zjada kilka lyzeczek doslownie. :-(Najgorsze to to ze umie usypiac tylko przy cycu.Poszlam wiec za wasza rade i zaczelam ukcesywnie odstawiac karmienie. Teraz w dzien juz nie karmie(dzis 5 dzien:-)), ale maly usypia tylko na rekach, gdy go poloze jest histeria:no: Ogolnie w dzien nie dopomina ie cyca, procz momentu usypiania, ale wieczor jest najgorszy, dzis probowalam nie dac mu na noc cycka, nakarmilam kaszka przed snem, zjadl kilka lyzeczek, jogurciku popil a jak sie wzielam za usypianie to wpadl w taka histerie ze go uspokoic nie moglam:-(maz niestety pozno wraca z pracy wiec mi nie pomaga, a ja nie mam sily... chcialabym przestac juz calkiem karmic. zostalo mi karmienie wieczorne i jedno nad ranem. Podpowiedzcie mi kiedy zaczac znowu probowac calkiem go odstawic? Dlugo bedzie usypial na rekach?
 
Ja jeszcze karmię piersia mojego smyka (ma 5 m-cy i 3 tyg.) ale powolutku ograniczam mu te karmienie (karmiąc 3-4 razy w ciągu dnia) zastępując innymi posiłkami: kaszką z mlekiem modyfikowanym, zupkami, owocami...Z resztą mleka mam już znacznie mniej wiec niewiadomo jak długo to potrwa. Zamierzam karmic na pewno do 6 m-c a później zobaczymy. Na pewno szybciej go odstawię jak będzie przesypał nockę. Jak na razie to w nocy też podję pierś z 2-3 razy.
 
reklama
ja sie strasznie boje tego momentu :szok::szok::szok:mój synek nigdy nie wziął do buzi żadnego smoczka a mleczko z butli wypił dwa razy i to musiało być wyłącznie moje mleczko nic innego nie wchodzi u niego w gre.

nie wiem nawet jak sie do tego zabrac mam jeszcze 2 miesiace na stworzenie PLANU IDEALNEGO:eek::eek::eek::eek:
 
Do góry