reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Osiągnięcia rozwojowe naszych bobasków :)

Gratuluję nowych umiejętności:tak:

U nas z puzzlami słabo Julka układa te 4-elmentowe zwierzątka i to lubi natomiast w większych puzzlach ułoży jeden główny element np. kota psa i więcej jej się nie chce. Uwielbia natomiast klocki, książki, malowanki, tańczy bez przerwy i śpiewa ostatnio kupiliśmy jej mikrofon w którym są różne melodie i oklaski to jej ulubiona zabawa w tej chwili stoi przez lustrem i gwiazdorzy:-D

No i bajki w TVod których muszę ją siłą odciągać ale to już nauka babci :crazy::wściekła/y::angry:
 
reklama
a mój Mirek najbardziej lubi rozjeżdżać Aresa rowerkiem:zawstydzona/y::no::sorry2:
ktoś kiedyś na zlocie majówek powiedział o MIrku " człowiek demolka" - potwierdzam w 100%
 
Głuszku, Kubeł liczy podobnie. Świetnie też opanował "spieprzaj dziadu" i "spadaj na drzewo". Często narzeka: "nudzi mi się". Zdarza się, że powie: "nie lubię cię". Jednak największym hoplem jest znajomość marek samochodów (daewoo matiz, vw golf, skoda fabia lub octavia, rover, lancia i inne cuda). Kolory myli na potęgę, a samochody zna :angry::angry::angry:
 
Weronika liczy: jeden, dła, tsi, ctely, pieć, szeć, siedem, osiem, dziełieć, dziesieć, jedenaście dłanaście, tsinaście, dłanaście, tsinaście ;-) czasem tsi się "zgubi" po drodze
samochody też poznaje - ale na razie tylko marki, w modele nie wnikamy ;-)
 
nasza julka ma hopla na punkcie koparek. nawet jak byliscy w zoo to co tam zwierzatka... najbardziej podobaly sie jej koparki stojące w remontowanej czesci ogrodu. wołami jej nie mogliśmy odciągnąć.W sklepie z pamiątkami pozwoliliśmy jej wybrać pamiątke więc zazyczyla sobie oczywiscie koparke ale niestety nie mieli (niewiedziec czemu w zoo nie mieli koparek ) więc pocieszyła się..... resorakiem.
 
Ostatnia edycja:
uff, to nie tylko moja panna tak przepada za resorkami, koparkami:tak:, traktorami etc. Też zna i bezbłędnie potrafi rozpoznać niektóre marki samochodów, a jak nie wie jaka to marka to chociaż kolor podaje:-D
 
Pola zna wszystkie podstawowe kolory- myli jej się tylko fioletowy z brązowym;-)
Liczy normalnie do dziesięciu- omija tylko czasem siedem;-):-D
Umie też policzyć ilość jakiś rzeczy do dziesięciu, bo kiedyś umiała na pamięć cyfry do dziesięciu, ale nie potrafiła policzyć np. 7 klocków- teraz umie:tak::-D

Największe puzzle ma 15-elementowe (z Myszką Miki, Noddy'm i braćmi Koala) i układa bezbłędnie- większych nie sprawdzaliśmy.

Śpiewa piosenki- prawie wszystkie z Pana Kleksa plus inne ze żłobka np. My muzykanci konszabelanci, Słoneczko rozchmurz buzię, Old McDonald's, Shnappi, Veo- veo (nie wiem jak to się pisze- z płyty Mini- Mini) i pełno innych.:-p
Ma naprawdę dobrą pamięć- zna wierszyki np. Kotek.

No to się nachwaliłam za wszystkie czasy:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::-p

Aha potrafi też kręcić np. jak pryknie, ja się pytam : co to? a ona na to: STARA PŁYTA:-D
 
reklama
Abryz Maryśka ma teraz taki tekst : " mamo nie mam sily!" normalnie mni rozwala z tym tekstem albo "ja kokam cie baldziej" . A jej mamo "a cio to je" (a co to jest) juz mnie doprowadza do szewskiej pasji. Bo ona się pyta po sto razy o jedna rzecz zamim nie odpowiesz tak jak ona chce.
Np. dziś wyciągnełam nadmanganiam potasu i parę kryształkow mi spadło no i się zaczeło
mamo a co to je?
takie kryształki
nie klystaki, co to je?
no takie kuleczki malutkie
nie kulecki, co to je?
no takie specjalne lekarstwo, wiesz taki proszek
nie plosek. co to je?
Qurwa nadmaganian potasu!!!!
kulwa?
na to tatuś: to jest fiolet
a fiolet!!!! to je fiolet, to je fiolet !!!
i poszła

I bądź tu kurde czlowieku cierpliwym i mądrym rodzicem.
 
Do góry