reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Droga Agatko, zapewniam Ciebie że przy dziecku na początku jest tyle pracy, że nie bedziesz musiała sie jakoś specjalnie odchudzać, bedziesz w ciagłym ruchu i sama schudniesz:)
 
reklama
elia12 ja też do szczupłych nie należałam przed ciążą, przy wzroście 175 ważyłam 80 kg, modliłam się aby nie dobić do 100kg, na początku chudłam, a w dniu porodu miałam 7 kg na plusie, a po porodzie zeszło 11 kg.....dodatkowo jak będziesz karmić piersią to kg same polecą.
Najważniejsze teraz to jedz 5-6 małych posiłków, staraj się unikać słodyczy i innych tego typu "syfów", no i uważaj na owoce, np. na winogrono, ma ono duuuużo cukru.
No i nie pij słodzonych i gazowanych napojów.
łykaj witaminki, jedź dużo mięska grillowanego lub w rękawie i na parze, i przede wszystkim nie przejmuj się wagą obecną - uważaj tylko na to co jesz.
No i najważniejsze - ZDROWIE DZIDZIUSIA NA PIERWSZYM MIEJSCU!!
 
Ja też jestem z tych większych, jak szłam do porodu ważyłam 106 kg. w momencie zajścia w ciąże 91. teraz ważę 80 i mam nadzieję jeszcze schudnąć.
nie wiem jak mogłam się tak zapuścić, szkoda że wcześniej nie zdawałam sobie sprawy jak będzie wyglądal mój brzuch i okolice,po ciaży, pewnie gdybym wiedziała nie pozwoliłabym sobie tak przytyć......
 
Ja też od zawsze byłam z tych większych ;) Jak zaszłam w ciążę, to na 163 cm ważyłam 83 kilo... W 2 m-ce spadło do 80,5 a w następne trzy podskoczyło o 5, w sumie gdyby nie to, że następne 3 m-ce leżałam w szpitalu, to pewnie bym mało przytyła, a tak wyszło 11 kilo na plusie, ale łatwo zeszło po porodzie :)
 
Jestem na początku ciąży i mam olbrzymią otyłość, marzyłam o dziecku ,ale nie wychodziło, zaczęliśmy się starać i bach za 1 razem , a liczyłam ze schudne przed :(
Zawsze oscylowałam w okolicach 70 kg a w tym roku miałam taki wyskok wagi aż wstyd :( i jeszcze zawsze przed okresem mam +4-5kg które w obecnej sytuacji zostały i nie chcą spaść :( .

Naczytałam się oczywiście wszystkiego na ten temat i ze stresu nie jestem w stanie sie w pełni cieszyć z ciąży. Teraz staram sie bardzo jeść zdrowo mam orbitka z którego korzystam jak nie usypiam, ale boje sie że przytyje więcej niż te 7 kg które powinnam i że to zaszkodzi dziecku utrudni ciążę i poród. czy któś był-jest w podobnej sytuacji ?
z góry dziękuję :)

Kochana, ja też zawsze ważyłam ok 70-75 kg i uwierz mi, że nawet, gdybyś schudła przez zajściem w ciążę, to kilogramy mogłyby wrócić. U mnie właśnie tak było. Przed ciążą schudłam 10 kg, ważyłam 65, a dzień przed porodem waga pokazała 95 kg:) Teraz mam 77 i idzie baaaardzo, baaardzo powoli w dół:)
 
Podczytuje was kochane mamuski i widze ze nie tylko ja mam taki problem z otyłoscią , jak zaszłam w ciaze wazyłam 95 kg teraz juz przytyłam 8 kg boje sie co bedzie dalej , jak juz dokucza mi kregosłup i ciezar ciała , jednak nie jadam fastfudow bo nigdy ich nie lubiłam , chleba tez nie bo nie przepadam , jem duzo warzyw i owoców głównie jabłka bo mi teraz smakuja a mimo to przybieram sobie sporo , trudno widocznie tak musi byc i do konca jakos to wytrzymam ,

Pozdrawiam was mamuski cieplutko i nie przejmujcie sie na zapas bedzie wszystko dobrze i po porodzie waga spadnie napewno
 
hej ja tez mam nadwage tak sobie myslalam ze musze schudnac bo juz od dawna chcialam po raz drugi zostac mama no i kiedy sie juz za siebie wzielam .....Niespodzianka dwie kreseczki na tescie :-)
 
reklama
Witam, jestem tu nowa i potrzebuje pomocnego wsparcia :)
Mam problem który nie przestaje mnie dręczyć :( otóż.

Jestem otyła i wszystko na to wskazuje ze jestem w ciąży testy płytkowe beta HCG wskazują na ciążę, do ginekologa idę w ten piątek ale bardzo się martwię gdyż bHCG nie przyrasta prawidłowo :(
8.06.2011 - 151,8 mlU/ml
10.06.2011 - 249,0 mlU/ml
21.06.2011 - 1467,7 mlU/ml
Wiem ze wszystko okaże się w piątek, ale zastanawia mnie jedna rzecz czy kobieta otyła może mieć niższe stężenie i przyrost HCG ze względu na swoje gabaryty??
Czy spotkałyście się z takim przypadkiem.

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkie kobietki :)
 
Do góry