reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pakujemy torbę do szpitala

Mam pewną wskazówkę- nie kupujcie takich fizelinowych majtek jednorazowych pakowanych po 6. Do niczego...drą się i kiepsko trzymają podkłady.
Ja miałam sitkowe z Tena i były idealne.
 
reklama
Wszystko sobie poczytałam, dobra lektura, co dwie głowy to nie jedna ja mówia.Musze jeszcze pare drobiazgow dopakowac. Spakowana jestem w 1 torbe, ale faktycznie to dobry pomysl z osobna torba dla mamy i osobna dla malucha, chyba sie dzisiaj przepakuje w dwie.
 
My już spakowani, Torba 75 litrów, trochę waży, najwięcej przez wodę mineralną w półlitrowych butelkach chyba z 6 spakowałam. to tego też klapki dla M i też dla niego koszulka do przebrania. Jeszcze kupi się jakieś batoniki, żeby miał co przegryźć, bo parę ładnych godzin możemy tam razem spędzić ;-).
WOW poszłam sprawdzić ile ma moja.... 30L :D jakaś oszczędna jestem czy połowy zapomniałam :O
wody jeszcze nie mam i jakiś biszkoptów, klapki dla M, w sumie dopakować, ale reszta z listy jest, kurcze, moja torba chyba jest jakaś magiczna :D
 
ja zapomniałam spakowac jakiś luźnych ubrań do szpitala oprócz koszul nocnych i teraz jak byłam i poprosiłam męża żeby cos mi przywiózł to powiem szczerze że sie uśmiałam bo poprosiłam o jeną szeroką tunikę a on mi przywiózł tunikę i 3 sukienki :-D w tym jedną taka elegancką sprzed ciąży :-D ale i tak jest kochany
i doszłam do wniosku ze po cc muszę miec jakąś rozpinaną z przodu koszule - tylko że teraz to nie bardzo mam siłe żeby pójść do lumpa i coś znaleźć :-(
 
Ja też mam taką małą torbę, ok. 30-35l i nawet zmieściłam do niej paczkę pieluch, więc jestem w szoku. A wodę mineralną mam tylko jedną i wydaję mi się że wystarczy. Mówicie dziewczyny, że potrzeba 6 naraz! Ja myślę, że w każdej chwili M mi dowiezie. Przy Starszaku nawet tyle rzeczy nie miałam, M mi później dowiózł. Dziś chyba nie ma z tym problemu, przecież odwiedziny w szpitalu są cały dzień. Nie wiem, może się mylę?:confused:
 
reklama
my też ubranka tylko na wyjście, żadnych rożków ani kosmetyków dla dziecka mamy też nie brać. A co do tych butelek z wodą to wiadomo, że można dokupić, ale jak się w torbie mieści to dlaczego miałabym nie zabrać. Co do ilości- ja wzięłam 6 małych, półlitrowych. Do porodu muszę mieć takie 3, a małe dlatego, bo z takich się lepiej pije. Tak nam doradziła położna na poród.A pozostałe są dla M, bo przecież też coś musi pić. Torbę mam wielką, ale same pieluchy i wkłady poporodowe (2 opakowania) dużo miejsca zajęły, i szlafrok też. Nie wspomnę o ręcznikach. Przecież ja i tak tej torby targać nie będę.
 
Do góry