reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

dziewczyny dzięki za rozjaśnienie tematu :-D już teraz wiem o co pytać i o co prosić gina
ja podobnie jak jup nie chce Pappa- w sumie na dzień dzisiejszy, ale wiadomo jak gin użyje odpowiednich argumentów to pewnie z braku laku zrobie. A czy któraś z was miała robione też te badania ? Bo usg ok a krew też przy okazji robią ?
nuna i ty do nas dołączysz, z całego serca ci życzę :tak: i innym dziewczynom ;-)
 
reklama
anula 86 .To prawda , ze wysoki ten estriadol , dlatego zmniejszono mi dawkę gonalu. Dzis 8dc i taki sam poziom estriadolu, progesteron 0,64 .W piatek jeszcze ostatnie usg i badania i w sobotę punkcja.Bardzo sie denewruję . Dzieki za wsparcie.
 
basia a ile pęcherzyków masz ? mówił dr ? w takim razie my tu kciuki w sobote zaciśniemy, nie denerwuj się będzie ok- to nie takie straszne jak się wydaje :tak:no ale swoje trzeba się na denerwować, bo my kobiety już tak mamy ;-)
 
Witam,
Nuna25, tak tego typu badania miałam robione ale jestem wogóle w ogólnych badaniach zdrowa jak koń.
Nika13, nie miałam badań immunologicznych i własnie chyba od tego teraz zaczne. Zatem zadaje kolejne pytanie, błagam znacie, polecacie jakiegoś immunologa u nas na terenie? plizzzzzzzz:-)
Pozdrawiam!

Nafoczka
z tego co się orientowałam to na naszym ternie nie ma immunologów. Bardzo dobrzy są w Łodzi ale to kawał drogi. Najbliżej masz Kraków, Lublin no i Wa/wa. Podzwoń i popytaj gdzie najszybciej mogliby Cię zapisać na wizytę. Weź skierowanie od lekarza rodzinnego lub ginekologa to będziesz miała wizytę na NFZ i za skierowania na badania nie będziesz musiała płacić, a niestety są dość kosztowne.
Nafoczka na wizyty do immunologa trzeba długo czekać (nawet ok 4 miesięcy) więc postaraj się jak najszybciej coś załatwić.
Życzę Ci powodzenia
 
Anula widzę że dużo już zostało powiedziane na temat prenatalnych, ale dodam coś od siebie.
Badanie kosztuje w PF 400 zł prywatnie i robiłam u dr szajnera. Ja nie miałam wskazań do zrobienia go na NFZ. Bardzo mnie uspokoiło to badanie bo prawdopodobieństwo (po pappa i wolnej jednostce beta) wyszło zespól downa 1:15 000, a pozostałe dwa: 1:20 000.
Czyli że jedno dziecko na 15 000 przypadków (przy identycznych parametrach takich jak mam ja i dziecko teraz) urodzi się z zespołem Downa.
To naprawdę mało i cieszę się że zrobiłam to badanie.
katarina trzymam kciuki!!!!
 
nuna zobaczysz wszystko się ułoży, jak widzisz ostatnio same ciążowe fluidy na naszym formu

jup
maleństwo miało tego dni 68 mm, pocieszę cię, że w dniu w którym dostałam skierowanie na badania tj dwa tygodnie wcześniej miało 36 mm

u mnie lekarz wypisał skierowanie na USG + PAPPA stąd to pobranie krwi

do zaawansowanych ciężarówek, jakie są kolejne badania i w którym tc, żeby nie przegapić oczywiście
 
Ostatnia edycja:
dziękuje Nika! już trochę zrobiłam rozeznanie i chyba uderzę na Warszawkę bo mam tam rodzinę wiec będzie mi najprościej.. czekam az tylko rodzinka przyjedzie na Wszystkich Świetych bo nic nie wiedzą o kłopotach. Smutna ta nasza bezradność i bezsilność. Troche z tym Rzeszowem mamy "do tyłu". Nikogo absolutnie nie oskarżam ale ciężko jest... Dziś odebrałam kolejne badania, które są W NORMIE, ewentualnie UJEMNE... więc co?!
 
faro poza standardowymi badaniami to już tylko połówkowe, bo reszta to standard - lekarz zleca jako obowiązkowe.
sisi ja też brałam ze sobą 1/2 cytrynki i prosiłam o wciśnięcie z taką różnicą, że dla mnie nie było to wcale takie złe:) a małe tak po tym szaleje:):):)
anula jak zawsze pamięć absolutna - niesamowita jesteś. Ja zawsze miałam stresa czy jest wszystko ok, zwłaszcza tydzień przed wizytą miałam kryzys. Nie łudź się, że stres wraz z ruchami minie - znajdziesz kolejne powody, taka natura nasza:) Nawet detektor tętna zakupiłam by się uspokajać:).
Mi się wydaje, że na skierowanie jest USG+krew tylko taka opcja, samą przezierność może zrobić we własnym zakresie lekarz prowadzący, ale wiadomo sprzęt gorszy i nie te przeżycia:)
 
reklama
Sisi fakt, że chciałabym tez mieć nowe dla swojego dzidziusia no ale stwierdziliśmy, że faktycznie skoro mamy możliwości to nie ma co kupować bo później kolejna wyprawka do schowania. Na badanie glukozy wzięłam całą cytrynę i przekroiłam sobie pani wcisnęła obie połówki a robiłam w medyku na szopena. Joasik ja miałam wrażenie, że mały wyskoczy hehehe Glukozę można kupić wszędzie ok.6zł, a badanie bodajże coś 22zł z tym, że ja po wszystkie badania chodzę do rodzinnego po skierowanie oczywiście które są refundowane.
Współczuję rwy kulszowej ja miałam w pierwszym trymestrze chodzić mogłam ale spać i leżeć okropnie bolało.
Nuna prowadzę biuro (można powiedzieć sekretarka :happy2:) firmy usługowo-remontowej stresu wielkiego nie mam ani wysiłku to mój drugi dom :)

Jup, Anula mi na skierowaniu dopisali wskazanie do badań prenatalnych jako in vitro. I to skierowanie jest na usg i na badania biochemiczne z krwi. Tam badają właśnie jakieś betaHCG i PAPP-A, obliczają ryzyko wad (tak jak pisała rea) i badanie robione miałam 11tc+5dni od ostatniej @. I dopiero po tych badaniach jeśli coś będzie nie tak wtedy są bardziej inwazyjne (amniopunkcja)

Faro jak pisała Joasik ważne później usg połówkowe ja miałam 21tc+3dni od ostatniej @, a reszta badań to jak lekarz zleci i jak w karcie ciąży chyba glukoza jeszcze jest coś koło 26tc

Pozdrawiam :-)
 
Do góry