reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pary polsko zagraniczne mieszkajace za granica

Przepraszam że się tyle nie odzywałam ale nie mam ostatnio na nic ochoty. Dobija mnie ta cała sytuacja:-(.

My jesteśmy po ślubie już ponad rok. Pobraliśmy się w Polsce i tam też oczywiście musieliśmy przejść całą szopkę z pozwoleniem na ślub (sprawa w sądzie po ponad pół roku czekania, przesłuchania). Mąż dostał kartę pobytu ale tylko na rok. Później przyjechaliśmy do Irlandii bo moja rodzina tego chciała. To była nasz błąd że pod koniec roku nie złożyliśmy w Polsce kolejnego wniosku TRC bo teraz jak coś pójdzie nie tak to mąż będzie musiał jechać do Indii.
Też myśleliśmy że po ślubie nie będą robić kłopotów, niestety jak widać byliśmy w błędzie.
Teraz chcą od nas znów dokumentów potwierdzających mój pobyt i działalność tutaj (wszystko wysłaliśmy in już w grudniu), problem w tym że ja już nie pracuję i nie mogę im wysłać tych dokumentów.:baffled:

Co do turystycznej wizy do polski to nie wiem czy będą dzwonić. Ale wydaje mi się że nie. Możecie też chyba zgłosić w ambasadzie że jednak będziecie przebywać gdzieś indziej. Ewentualnie na lotnisku jak się będą o wszystko wypytywać to powiedziećgdzie się zatrzymacie.
My zawsze wyrabialiśmy wizę rodzinną bo było łatwiej dostać.
 
reklama
hej kochane... dolaczam do watku :) ja polka moj tz pol portugalczyk pol hiszpan... mieszkamy w uk... i teraz sie zastanawiam jaki paszport wyrobic :/ bede rodzic w uk :/ i szczerze nie mam pojecia co zrobic...
 
czesc dziewczyny mam pytanko:
chcemy z moim Hinduskiem:-)wziasc slub w uk i potrzebujemy zgode home officu bo on jest na wizie....niestety moj M jest po rozwodzie a oni chca dowodu ze jest rozwiedziony....a on nie ma tego papierku!!!nie wiecie moze czy nie mozna zalatwic tego tu na miejscu np.w ambasadzie?i czy ja tez potrzebuje dowod mojego stanu cywilnego zeby wziasc slub,a nigby nie bylam mezatka??
prosze pomozcie:-(

Hej tak sobie czytam co piszecie. Nie odczytalam do konca forum wiec nie wiem czy juz znasz odpowiedz na swoje pytanie czy nie. Ale ja tez mialam podobnie. Bralam slub w Irlandii bo tam na poczatku mieszkalam ze swoim mezem Hiszpanem. Musielismy oboje isc do solicitor - a (radca prawny) zaplacic po 50 euro od dokumentu w ktorym kazde z nas oswiadczylo ze nie bylo w zadnym zwiazku malzenskim wczesniej. I to wystarczylo.
Mam nadzieje ze pomoglam i powodzenia.
 
zalatwilismy te papiery w indiach i wyslalismy do home officu a ezeli chodzi o mo status czyli panna to tam pisalo ze ak sie nie bylow zdnym zwiazku wczesnie to nic nie trzeba....i teraz czekamy...na odpowiedz wiem ze to moze zajac miesiace
 
Witam dziewczyny :-)
Długo mnie nie było....i widze że tutaj cisza jak makiem zasiał :-)
Ja i mój mąż chcemy się zacząć starać o dzidzie jestem taka szczęśliwa a zarazem się boję ale wiem że będzie wszystko dobrze :-)
Dziewczyny życzę wam miłego dnia no i piszcie jak tam wasze sprawy :-) pozdrowionka dla was wszystkich :-)
 
Witam was dziewczyny :-)
Widze że żadko kto tutaj zagląda :shocked2:Ja sama mało zaglądam ,mam kompa zepsutego:-( więc od czasu do czasu siadam u brata na kompie jak mam możliwość:tak:
edziook gratuluje dzidzi:-)
Pogoda nam dopisuje wczoraj było cieplutko,dzisiaj to samo a ja mam 2gą zmiane aż się nie chce iść do pracy:eek::eek:
Dziewczyny Ja i mój mieliśmy teraz pierwszy cykl starań mam nadzieję że się nam uda,kurcze tak bardzo tego chcemy oboje ale nie staramy się myśleć cały czas o tym bo można zwariować takie coś to raczej nie pomaga:tak:
Będę zaglądać jak tylko będę mieć taką możliwość i będę informować co i jak hehe :-D3majcie kciuki dziewczyny za jakieś 9dni się okaże :tak::-)
Miłego dnia wam życzę dziewczyny i dzisiaj piekna pogoda na spacerek do następnego klika :-):-):-)
 
Witam was dziewczyny :-)
@ się spóznia 5 dzień teścik zrobiłam pare dni temu i była 2ga blada kreseczka :happy2: dziewczyny pogoda jest bombowa aż mi sie do pracy nie chce chodzić:-) miłego wieczorka wam życzę odezwę się za jakiś czas to coś więcej napisze :-)
 
Ssabrinaa gratulujęfasolki! Widać że starania owocne :) A jak się czujesz? Mam nadzieję, żę dobrze znosisz początki :)
 
reklama
Witam was dziewczyny :-)
edziok dziękuje :-) i jak na razie to samopoczucie dobre :-) nudności ani wymioty mnie nie męczą :-) jak na razie to senność mnie męczy,cycole bolą no i apetyt mam duży ale staram się nie objadać tylko jeść regularnie 3 posiłki :tak: co np przed fasolką było raczej żadkość żebym zjadała codziennie śniadania ,obiady itd a teraz musze bo nie dam rady bez :-D do GP umówiłam się na poniedziałek 12.07 nie wiem czy nie za wcześnie no ale on i tak nic nie zrobi podobno tylko potem będę musiała czekać na spotkanie z położną ??edziok albo reszta dziewczyn które były w Anglii w ciąży jak to jest z tą położną i GP??czy długo będę musiała jeszcze czekać na spotkanie z położną,a czy lekarz pośle mnie na jakieś badania czy raczej nie??:eek:
Miłego dnia wam życzę i odezwę się wkrótce znów :-):-);-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry