reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2008

A co do szyjki macicy, ja od poczatku mialam na pol opuszka, wiec nie byla do konca zamknieta, lekarz powiedzial ze jak nie jest krotsza niz 25 mm to nic sie nie powinno zlego dziac.
 
reklama
Dziewczyny no ja chce podstawowe badania zrobic i usg U mnie niestety nie robia tak ze sie przychodzi i badaja na izbie przyjec wiem bo juz 2 razy lezalam w tej ciazy i jak kiedys dzwonilam tez na ten oddzial to sie dowiedzialam tego samego ze jak chce aby mnie zbadali to musze sie polozyc.
A chce isc bo niepokoja mnie te moje bole brzucha i podbrzusza ,miednicy i pachwin Czasem to strasznie boli Teraz tez zaczal mnie bolec brzuch i ja tak mam ostatnio caly czas :baffled:Skierowanie do szpitala dal mi gin ostatnio.
Ja tez wole isc tylko na badania i do domu ale u nas niestety tak nie ma i dzis tez poszlam sie zapytac i tez dowiedzialam sie ze jak chce miec jakiekolwiek badania to musza mnie przyjac na oddzial PARANOJA ale coz zrobic :baffled:
A chyba lepiej isc i dowiedziec sie ze boli bo ma tak bolec niz sie martwic i zastanawiac i jakby nie daj Bog pluc sobie w twarz pozniej a wizyte mam dopiero 4 sierpnia ale gin powiedzial ze jak co to do szpitala dlatego dal mi to skierowanie
 
Hej mamuski bo ja jestem jakas tepa chyba!!:-( nie rozumiem czegos-mam przyznany ten zasilej ale nie pamietam kiedy mi mija te 182dni, ale to pikus bo sie dowiem martwi mnie co innego jak mi minie te 182 dni to mam juz nie brac tego L4 od gina???
Majeczka masz problem wspolczuje, mam nadzieje, że nic zlego sie nie wydarzy.
Dorotko ja tez sie dziwie że ta polozna nie zawolala lekarza dyzurnego aby cie zbadal i zrobil ewentualnie USG.Potem sie czyta i słyszy o tragediach a jak kobieta przyjdzie po pomoc to ja olewaja!!! kurcze jaka my mamy ta sluzbe zdrowia no??!!
 
Dorota jasne jak masz sie czuc spokojniejsza to idz i sie poloz, ale nie wiem jaki to szpital w ktorym jak przyjdziesz to nie cca cie zbadac!!
To tak samo jakbym z zosia pojechala teraz na izbe przyjec z bolem gardla a oni ja od razu polozyli na oddzial, wiele razy byla juz taka sytuacja i poprostu przychodzi pediatra ktory na dyzur i poprostu bada dzecko, tak jest zawsze. Jesli lekarzowi cos sie nie podoba to wtedy kieruje cie do szpitala, a tak musi cie zbadac. Wiem jak to jest bo moja mama 20 lat pracowala w szpitalu. Nie idziesz na oddzial ginekologi i poloznictwa tylko idziesz albo na izbe przjec ginekologiczna (o ile takowa istnieje-a powinna w kazdym szpitalu)albo na normalna izbe przyjec i oni wzywaja lekarza ginekologa.
 
Minisia wtedy juz nie trzeba zawozic L4 do zusu, bo ten zasilek rehabilitacyjny dostaje sie najpierw na 3 miesiace, jesli pacjent rokuje na wyzdrowienie w ciagu tych 3 miesiecy (my napewno "wyzdrowiejemy";-)) jesli nie to pozniej mozna ten fundusz przedluzyc, tak ze trwa 6 miesiecy (ale to juz nas nie dotyczy)


"Zasiłek rehabilitacyjny jest to zasiłek, który wypłacany jest ubezpieczonej, która wyczerpała zasiłek chorobowy ( a więc 182 dni) i nadal wymaga leczenia. Będą miały do niego prawo np. te kobiety, które ze względu na zagrożenie ciąży nie będą mogły przez okres dłuższy niż 182 podjąć pracy.Prawo do tego zasiłku przyznawane jest na okres nie dłuższy niż na 12 miesięcy, a zasiłek wypłacany jest za każdy dzień niezdolności do pracy, także dni wolne od pracy. Świadczenie rehabilitacyjne wynosi w czasie ciąży 100% podstawy wymiaru. Do jego uzyskania potrzebne jest zgłoszenie do ZUS na druku ZUS NP7 oraz zaświadczenie od pracodawcy na druku ZUS Z 3a, jak i zaświadczenie od lekarza, wydane na stosownym druku. Zgłoszenie powinno nastąpić nie później niż na 6 tygodni przed upływem zasiłku chorobowego. Jeśli do zasiłku chorobowego pobieranego wcześniej nie było dostarczane zaświadczenie lekarskie o stanie ciąży, to wówczas należy też takie zaświadczenie przedstawić.

Zasiłek rehabilitacyjny może zostać cofnięty jeśli ubezpieczona w czasie jego pobierania będzie wykonywać działalność zarobkową lub wykorzystywać czas w sposób niezgodny z celem na jaki świadczenie rehabilitacyjne zostało przyznane."

Serwis ZUS - Formularze

tutaj podaje link gdzie mozna sobie wydrukowac formularze.
 
majeczka gratuluje studnióweczki. Przecież nie mogą ci zabrać twojego dziecka
dorotka lepiej idź się zbadaj, a jak niechcesz do szpitala to może do przychodni, ja nie wiem dlaczego jak jest ok to mamy leżeć w szpitalu, kto te przepisy u nas wymysla
blond napewno egz poszedł ci lepiej niz piszesz
minisia teraz mi narobiłaś apetytu na gołąbki,
wanilia próbowałam pospac, ale mały sie rozkpał, mama ma chodzic i bujać:)

Mam pytanko czy to ma byc 180 ciagłego czy przerywanego L4, bo ja pracowałam do 4 miesiaca, i od tamtej pory jestem na L4, ale wcześniej miałam kilka zwolnień, ale nie jedno za drugim. Bo jak ciagłego to mi 180 ma sie skończyc w październiku.

Mi o szyjce mówi, że któtka i zamknieta, i nic z tym nie kazał robić, pozatym że mam brac jeszcze luteine.

Ja po spacerku, grzyby są, ale te niejadalne.
 
Z tego co wiem, to np. pracodawca płaci tylko 32 dni od dnia pierwszego zwolnienia, i jesli np. w tym roku w styczniu bylas na zwolnieniu np. 2 tyg,potem wrocilas do pracy a potem juz w ciazy reszte to pracodawca wyplaca ci tylko za 18 dni reszte juz Zus wiec te 182 dni chyba licza sie ze wszystkich L4 w tym roku, ale tego nie jestem pewna na 100%
Najlepiej to albo zadzwonic do zusu albo poprostu pojechac i wszystkiego dowiedziec tak dla 100% pewnosci
 
witajcie właśnie jestem w trakcie remontu mieszkanka i niestety nie mam dostępu do netu, yakże was nie szytam :-( mam nadzieje że u Was wszystko oki . Ja mam sie świetnie . Pozdrowionka
 
ppatqa przerwa między zwolnieniami musi być co najmniej 60 dni, żeby ten okres 182 dni można było liczyć od początku
 
reklama
Magdasf wiem że mi jeszcze z pracy płacili do 6 maja, bo mówiła mi księgowa że na grupowke i składke na izbe bedzie miała, więc od tego dnia mam liczycz 180??
 
Do góry