reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Sunovia moze spróbój tej witaminy b6.
Współczuje Ci,u mnie lepiej,weekend nad kibelkiem przewisiałam ale od poniedziałku w miare dobrze,teraz zgaga doszła ale dzis mi dr przepisałą specyfik takze luz.
 
reklama
Czesc zabiegane mamy i przyszle mamy
Jestem mama z BB i aktualnie w ramach programu aktywizujacego rynek pracy przygotowujemy z portalem RynekFranczyzy.pl program promujący Franczyzę w gronie młodych mam

Zwracam sie z wielka prosba - wypelnijcie ta krotka ankiete !! doslownie 10 pytan a dla nas bardzo wazne jest zeby uzyskac szeroki obraz calosci !!!

Na poczatku krotki wstep a potem przeniesienie do ankiety :D

Ankieta „Pracująca Mama” | Rynek Franczyzy
 
Co do plci w 12 tygodniu. Moj ginekolog powiedzial ze najlepszy wynik jest po 20 tc wczesniej bedzie malo czytelny mozna sie pomyslic i niepotrzebna nadzieje narobic :)

Ja poprosilam by mi nie mowil co nosze pld serduchem bo dla mnie liczy sie tylko to czy jest zdrowy, czy chlopak czy dziewczyna to malo istatne ;)

Kolejna sprawa witaminy - ja biore prenatal i lekarz popiera pozniej sie przezuce na prenatal z dha na rozwoj mozgu, w pierszej ciazy tak bralam to i teraz :)

Przeziernosc karkowa robia rutynowo po 35 r.z wczesniej jest nie konieczne ale zazwyczaj platne (150-300 zl) oczywiscie sa gabinety gdzie to robia bez problemu jak u mnie.
 
I jesteśmy po USG :) Wg USG równo 12 tygodni. Maluszek 53,3 mm, Serduszko 167 ud/ min, przezierność 1,3 mm, główka 14,6 mm. Wszystko na miejscu rączki, nóżki - strasznie długaśne i wielkie stopy ;) Zastawki w serduszku pracują, widać pęcherz moczowy, żołądek, jelita, mózg wszystko ok :) Maleństwo ruchliwe, nawet palca ssało :) Lekarz stwierdził że coś tam odstaje :D I odstaje bardziej pionowo niż poziomo więc wszystko wskazuje na to, że to dziewczynka, ale to jeszcze różnie bywa. Dostaliśmy płytę DVD z badania i zdjęcia:) A żeby nie było za cukierkowo i zbyt pięknie to okazało się że maleństwo ma dwunaczyniowa pępowinę i trzeba w 18 tygodniu zbadać dokładnie serduszko. Ponoć to nie jest ciężka anomalia ale serduszko trzeba mieć pod kontrolą większa niż zazwyczaj. Na tym etapie z serduszkiem jest wszystko ok.
 
Kupiłam sobie sukienkę na ślub :rolleyes: Rozmiar 36, ale jest dość luźna na brzuchu, więc myślę, że za miesiąc będzie pasować. Była wyprzedaż i w końcu coś mi się spodobało, więc zaryzykowałam. Jest skromna, ale bierzemy teraz skromny ślub cywilny. Zaplanowaliśmy to w ten sposób zanim zaszłam w ciążę ;-)

Tak się cieszę, że pochwalę się Wam!!

DSC_4006.jpg DSC_4000.jpg
Zdjęcia oczywiście z kotami, a jak ;-) Proszę o nieocenianie moich zdolności fryzjerskich (nie wyszło mi strzyżenie persiczki :-p).

DorotaD - gratuluję udanej wizyty :-) Z tą pępowiną, to dobrze, że lekarz to zauważył. Nie wiem co to znaczy, ale dzięki temu, że wiecie będziecie wiedzieli na co zwracać uwagę. Ile razy już oglądaliście to DVD? :-D :-D

Pierwsze-kroki - pisałaś, że prowadzisz bloga o macierzyństwie. Byłabym bardzo chętna zerknąć na niego co jakiś czas. Dasz nam linka? Plis :-)

Sunovia - kurczę, a z córcią do kiedy miałaś mdłości?

Asiulka - bidulko, ciężkie dni teraz Cię czekają. Zanim zaczniesz normalnie funkcjonować, to trochę czasu zleci. Pisz do nas jak będziesz czuła potrzebę. Dobrze, że masz wsparcie męża i córeczki.
 

Załączniki

  • DSC_4006.jpg
    DSC_4006.jpg
    18,9 KB · Wyświetleń: 55
  • DSC_4000.jpg
    DSC_4000.jpg
    17,6 KB · Wyświetleń: 57
Ostatnia edycja:
rjoanka- fotki 3d są fajne jak już dzidzi ma niecotłuszczyku. ja mam takie z 36 tygodnia to nawet widać, że Szymek z buzi do tatypodobny.:-D
pierwsze kroki - trochę niedoszacowałaś cenę,;-) u mnieniestety 350 zł:-(

cyntia - i sukienka i kociaki urocze:tak:

kurcze czym można posmarować sobie pod nosem żeby zneutralizować zapachy kuchenne, które mnie o mdłości przyprawiają?:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Ojj zobacz to faktycznie moja cena niedoszacowana :D ale tak mi mniej wiecej lekarz mówił ( ja robiłam za darmo) w końcu płace za wizyte u gina 180 zł :)

do loginu dodać blogspot.com i będzie blog :) - fajna sprawa juz kupe rzeczy dostaliśmy do dziecka :) np hulajnoge, pełno zabawek i najbardziej wartościowa sprawa odkurzacz philipsa za prawie 1000 zł :)



ja mam do Was pytania czy wiecie gdzie za fajna cene kupie :
- nosidełko/chuste
- dostawke do wózka dla starszego dziecka
- pieluchy wielorazowe ( tak tak ide tym razem na wielorazówki :D )
 
Ja za USG z oceną tych różnych parametrów mam zapłacić tyle, co za normalną wizytę, czyli 100 zł.

Mam pytanie do kobietek, które już mają dzieciaczki. Kiedy poczułyście pierwsze ruchy? Nie kopniaczki, tylko ruchy. Już parę razy poczułam jakby trzepotanie motylka, ale czy to możliwe tak wcześnie? Prawie co miesiąc czułam ból okołoowulacyjny, jestem dość szczupła (BMI 19). Wczoraj w nocy jak wróciłam do łóżka to mnie coś w środku miziało. Czy to możliwe tak wcześnie?
 
reklama
jutro ide na zabieg i po poludniu do domku wracam.takie maja u mnie zwyczaje,nie trzymaja w szpitalu.dla mnie to nawet lepiej bo odpoczne w domku,obok meza.nie mam nawet sily pisac i czytac.ciesze sie z waszych udanych wizyt.nie wiem czy bede do Was zagladac.napisze jak bede juz w domciu.
 
Do góry