reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Cyntia na tym etapie wydaje mi się że mały nie powinien jeszcze się obracać z brzuszka na plecy?musisz to zaobserwować czy to może był jednorazowy wyczyn?bo często jest to objawem zespołu napięcia miesniowego?
 
reklama
Pscolka - mozliwe ze tak wlasnie bylo, Cyntia wynalazla kilka osob co skojarzyly bule brzuszka po Vit D. Tylko nie wiem czy wszyscy mieli te w kapsulskach.

Garmelka- moze ma taki okres, moja tez zasypia tylko przy mnie. Tzn przy cycu a i czasami mam problemy z odlozeniem. Moze dziewczynki potrzebuja bardziej sie tulic? Ja mam sposob, zostawial ja w lozku oblozona poduszkami a jak jest juz nietomna to ja emigruje do koszyka.

My mielismy dzien na cycu i w dodatku prawie nie przespany. Potem krzyki do 23/30 przy jedzeniu i zasnela. I spala 5godzin :D
Nie wiem czy dobrze zrobilam ale wzielam ja do karmienia. Powinnan dac jej spac?
U nas tez skok rozwojowy a w dodatku mam kryzys laktacyjny :(
 
Cyntia85 - dziękuje za przywitanie :)
Mam 30 lat, a mój Synek w piątek skończył trzy tygodnie. Starałam się o niego 7 lat i wydawało mi się, ze jestem przygotowana, ale nie ;) Pisklę zmieniło wszystko. Mam szczęście, że to mały aniołeczek - je i śpi, czasem zasypia już na przewijaku o_O Jest butelkowy więc budzi się co trzy godziny jak w zegarku i poza godzinami serwisu to jakbym dziecka nie miała. nawet kupę robi co drugi dzień :szok: (żebym w złą godzinę nie nachwaliła ;-), ale start Synuś nam zafundował idealny :)

Co do zasypiania, to Pisklak też lubi zasypiać wtulony, ale zaśnie też sam o ile jest ciasno owinięty ( owijam go metoda Tracy Hogg). Jak tylko poczuje owijacze to oczka mu się zamykają ;) Oczywiście już usłyszałam od "mądrzejszych", że go duszę i że powinien mieć swobodę ruchów - tiaa, najlepiej swobodę odruchu moro w środku spania :confused2:

Od razu mam pytanie - macie pomysł jak poradzić sobie z odparzeniem na szyjce? O ile z dupką i paszkami jest super i nic się nie dzieje, to w tej fałdce pod brodą jest jakaś masakra. I nie ma jak tego wywietrzyć :( Przemywam woda, suszę tetrą i smaruje sudokremem, ale bardzo wolno się wygaja. Może macie jakiś patent?
 
Ostatnia edycja:
Mona - jeśli jest śpiący, to nie ma siły, ale gdy jest rozbudzony, to na swoim patencie gramoli się na boczek i hyc na plecy. Nie lubi leżeć na brzuchu. Nagram to, bo się teraz wystraszyłam. I taki sam obrót próbuje robić, gdy leży na piersi, a jest na tyle rozbudzony.

Renisus - albo to kwestia tego innego oleju w kapsułkach, albo już brzuszek nam dojrzewa, bo po wit. D wszystko ok :) Choć narazie pół dawki dostaje. A jak u Was?
 
Mam dosyć nie wiem czy to odpowiednie na forum bo nie wiadomo kto to czyta....ale moje małżeństwo zaraz się chyba rozwali :(

Dobra nie chce Wam smecic w końcu to forum o dzieciach...
 
Cyntia obserwuj ;-)o ile kojarze etap obracania to coś koło 4 mca

Ją miałam z Matim problemy tęgo typu byliśmy u neurologa i trochę z nim ćwiczyłam tylko że on mając 3 mce był bardzo silny ale podnosząc i próbując aby siadał głowę zestawial za sobą
 
reklama
Hej dziewczyny!Przepraszam że tak żadko się odzywam ale przy 4 dzieci jest co robić:) Na początek gratuluje wszystkim mamom! Widze że większość przechodzi problem z kupkami,kolkami. U nas problemy z ulewaniem bardzo dużym i kupkami które są luźne luzowate i od 2 dni zauważyłam pęcherzyki powietrza czyli nie toleruje cukru.A z ulewaniem to lekarz kazał zrobić badanie moczu i usg brzuszka bo przyczyna może być albo w moczu albo pogrubiały oddźwiernik co często u chłopców się zdarza.A tak poza tym to jest kochanym dzieckiem, większość dnia przesypia w nocy budzi się tylko dwa razy:)

Któraś z Was wspominała coś o płodności po porodzie...to mogę Wam powiedzieć że Ja po 6 tygodniach połogu jak poszłam na kontrole do gina i ten wykonał mi usg to powiedział że za chwile będę mieć owulację a karmiłam piersią, regularnie.Tak więc dziewczynki trzeba uważać:)
 
Do góry