reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Dziewczyny, nie dajcie się! Zostawcie tatusia na cały dzień z dzieckiem, niech zobaczy jaką to jest nie-praca, do której nie ma potrzeby być wyspanym.

U nas super noc, cała przespana, ale przed północą wrócił mój mąż i się przez niego nie wyspalam. Tak się kręcił, wiercił, chrapal i mnie oblapial, że myślałam, że zabije.
Szybka kawka, budzę małego bączka i do ortopedy.

A, znów nie udalo mi się wylicytowwc nosidełka :-(
 
reklama
U nas tez w miarę spokojna nocka. Mały teraz spi,a ja sie ogarniam.
Zauwazylam ze jak malutki pije z butli to łapie rączkami za wloski na glowie. Wasze też tak robią,śmiesznie to wygląda,jakby sobie włoski kręcił
 
My już po orto. Tak jak myślałam Inga ma już lekki przykurcz. Bioderka na usg ok, ale tylko ją położyłam lekarz od razu powiedział, ze jest przekrecona na prawą stronę. Tragedii nie ma, ale mamy tego pilnować. Ma leżeć jak najwięcej na brzuchu, na bokach po rowno z każdej strony, a jeśli nie będzie chciała leżeć na brzuchu to szerokie pieluchowanie. I kontrola za 3 msc.
Był też bardzo zdziwiony, że ani neonatolog ani pediatra nie zwrócili uwagi na jego zdaniem za małe ciemiaczko.

Zaraz jadę do neonatologa, to zobaczę co powie, ale do tego ortopedy mam dużo większe zaufanie.
 
Aha, jak powiedziałam, że neonatolog mi powiedziała, żeby nie przekrecac małej na siłę na lewą stronę, bo to fizjologia i samo się wyrówna, to orto się rozesmial i powiedział, ze prędzej biodro się zwichnie.
 
Eh, co lekarz to opinia. Szkoda, że trzeba prywatnie chodzić, żeby się czegoś konkretnego dowiedzieć:crazy:

Używacie smoczka do usypiania? Maluszek zasypia wtedy ze smoczkiem w buzi?
 
Mroczko, mnie tak zloscilo jak moja mama byla u nas i z kazdym jeknieciem malej w nocy od razu przybiegala.

Moja o 3 w nocy poczula ochote na rozmowe z tygryskiem w lozeczku. Pozniej obudzilo mnie jej gadanie po 6 rano i z godzine sobie tak gadala az w koncu sama zasnela. Noz gadula mala mi rosnie
 
asz - ja od 3dni zaczęłam walczyć żeby sam usypiał i udało się (wcześniej na cycku, na kolanach lub obok mnie) teraz wpadam go do koszyka z cumlem, wyleci mu kilka razy ale po 10-20 min śpi cumla wypluwa w trakcie spania.


Ja już w miarę poukładałam dzień walczę dopiero dzień trzeci wiec i tak rewelacja (wcześniej jadł na żądanie a żądał i co godz) - karmie co 2,5-3,5 godz. (cyckiem) potem zabawa i do koszyka, usypia już sam.
Mam pytanie o spanie w nocy wczoraj nakarmiłam o 18 o 20 oraz na śpiocha o 23, o 3 się obudził a potem o 6. Właśnie chodzi mi o to karmienie o 3 żeby je wyeliminować lub przesunąć ;-) Po jakim czasie Wam się udało, wedle rad z języka niemowląt?



A i jeszcze jedno kiedy zaczyn się dziecko uśmiechać jak się do niego mówi? Mój od 2 dni krzywi się na uśmiech jak do niego przemawiam, chyba mi się nie wydaje :happy: Czy tak po 2 miesiącu śmieje się już bardziej "kumato"?
 
Ostatnia edycja:
reklama
kotulcia - co do męskich decyzji - mój starszak aktualnie ma fazę na syropki, łyknie wszystko co mu się poda:-D, za to przestał jeść warzywa. Z dzieciakami nigdy nie ma status quo:tak:


Czy któraś jeszcze nie była u gina po porodzie, czy tylko ja? Chyba dopiero w styczniu zawitam.


sunovia - tak, ja też polecam taki test dla tatusia:-D. Mój od czasu jak został z Szymkiem 8 dni po narodzinach Matiego nie piśnie ani słowem. A wcześniej mówił, że przecież mam nianię na 8 godzin, a to tyyyle czasu, że wszystko można zrobić i jeszcze się zdrzemnąć haha :-D


goska - Mati uśmiecha się jakoś tak od 6/7 tygodnia. Najpierw zauważyliśmy w kąpieli, a teraz już ewidentnie jak się do niego mówi to szczerzy dziąsełka:tak:
 
Do góry