reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Moja nocki zaczęła przesypiać szybko, po dwoch miesiącach zaczęła sie budzić, a teraz znowu przesypia. Nie wiem od czego to u niej zależy.
 
B.Haneczka mój Młody jak do tej pory jest tylko na słoiczkach i nie mam wyrzutów z tego powodu. Starszy był do blisko roku. Głównie dlatego, że nie za bardzo mu jakoś to domowe jedzenie smakowało,lepiej jadł słoiczkowe...bywa i tak...co zrobić...W końcu się zawzięłam i przestawiłam go na domowe, ale wtedy to już jadł takie same zupy jak i my. Normalnie doprawione, z tym, że ja nie daję jakiś tam bulionetek, kostek i innych fixów.
 
Witam! :) Fakt, bardzo tu cicho :/
Ja gotuję sama dla mojej czwórki, przy słoikach bym chyba zbankrutowala ;)
Jeśli chodzi o tego najmłodszego to robię tak; jednego dnia gotuję cały garnek różnych warzyw,z czego jest jarzynowa, wszystko . miksuje. Porcję na obiad ( z dodatkiem mięsa, żółtka) a pozostałą papkę rozdzielam na dwa/trzy pojemniki(u nas z Aventu) i do zamrażarki. Następnego dnia risotto z brokułów, porcję na obiad, dwie/ trzy do zamrażarki, kolejny dzień krem z cukinii, porcja na obiad, dwie/trzy do zamrażarki. I na kolejne dni mam z głowy, później dodaję na przemian indyka/cielęcina/łososia, no i co drugi dzień połowa żółtka :) W kolejnych tygodniach inne miksy z warzyw. I w ten sposób gotuję trzy razy w tygodniu a nie siedem ;) A z kolei owoc musi być słoiczkowy, bo nic poza bananem, ze świeżych owoców, nas nie interesuje :) U nas od kilku dni marudzenie.
Orientujecie się, czy wapno ( tak żeby działało przeciw alergicznie) można podawać maluchowi codziennie, znaczy przez dłuższy okres ? Zaraz koniec drzemki i "(...)będzie głośno, będzie radośnie(...)" :)
 
Domi ja biorę wapno zawsze w okresie silnego pylenia i mogę brać bez przerwy Max miesiąc bo ilości które się nie wchłona odkładają się w nerkach.



Aleksandra zupełnie zapomniałam ze mogę mrozic obiadki :D



Z fotelików polecam Romer King Plus. Mieliśmy dla starszej i teraz też taki kupimy.
 
reklama
Do góry