reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Hej.
Paulka ja stosuję hemorol. W ciąży było gorzej i te czopki mi pomogły.
A ja wczoraj zajrzałam do tej książki o usypianiu dzieci. Przemyslalam sprawę i wyszło na to że Ola za każdym razem inaczej zasypia, w różnych miejscach i warunkach i postanowiłam ze czas na spanie w łóżeczku i powiem wam ze dawno tyle nie spala co dziś a do tego ani razu nie dostała smoczka. Dziś był pierwszy dzień wiec może nie ma się co cieszyć ale i tak ulga olbrzymia.
 
reklama
Chybra mam to samo z tym miejscem po znieczuleniu.. boli do tej pory, a jak dotknę skórę to tak jakby była poparzona :/ a co jakiś czas ból promieniuje mi na pośladek i nogę, że aż ciężko krok zrobić. Ciekawe kiedy to w ogóle przejdzie.. nie pamiętam, żebym po pierwszej cc tak miała.

Ania_kropla jaką książkę o usypianiu czytałaś? już próbuję się łapać wszystkiego, bo moja w nocy ma kilkugodzinne przestoje :/ a zasypianie też trwa od ok 20 do 23 :/
 
Dream - u mojego też zauważyłam takie krostki, może to trądzik dziecięcy, bo widzę, że młodego nie swędzi. Podobno nie trzeba z tym nic robić i samo znika.
Izka - ja się mega irytuję tym, że ten ból promieniuje praktycznie cały czas na całe plecy i wnętrzności i nawet zastanawiałam się czy to po prostu nery mnie nie bolą, ale do nich podejrzewam, że i pęcherz by mnie bolał. Widzę, że o takim bólu piszą dziewczyny, które miały cc, a ja nie miałam cc i to też zastanawiające. No czekam na rozwinięcie się akcji.

Noc nawet ok, tylko pogoda widzę, że taka skwaszona więc ze spaceru dzisiaj nici :baffled: Młody kwiczy w łóżeczku, a ja w sumie zdążyłam zjeść, powycierać kurze i ogarnąć mieszkanie i tylko czekam jak się akcja rozwinie z bobem.

Jeśli chodzi o dolegliwości pociążowe to też mi się coś z lewym kolanem stało, tak jakby się zablokowało dwa dni temu i pojawiła się na nim taka duża śliwa, tak jakbym mocno w coś przydzwoniła, a nic takiego nie pamiętam. Nie wiem, no ale mam wrażenie, że ta ciąża mi jakoś teraz organizm rujnuje. Teraz zauważam jakie to było mega wyzwanie dla ciała. Do tego szybko mi waga spada, już doszłam do wagi sprzed ciąży czyli 60 kg ( 16 zrzucone ) i chyba będzie lecieć dalej, bo się bardzo stresuję samotnym siedzeniem z młodym i przez to mało jem.

A z innej beki taki temat, od narodzin boba jestem na macierzyńskim więc teraz powinnam dostać wypłatę już z zusu? Nie powinni mi aby przysłać jakiejś decyzji o przyznaniu macierzyńskiego? I jak do tej pory miałam wypłatę na koncie 8ego to teraz pewnie termin też się zmieni.
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny .
Ja chora dopadło mnie gardło żeby młodej nie zarazić .
Dream to ciężka sprawa bo to może być i skaza białkowa ,potówki albo jakaś alergia odpukać .Ja cały czas obserwuje małą czy nie dostanie cholernej skazy z reguły wychodzi w 5-6 tygodniu więc jeszcze czas . Moja ttez troche obsypana ale chyba jej to sie skóra czysci .
 
Dream może zjadłas coś uczulajacego, jeśli tak to za jakieś dwa dni powinno zejść. Pij wapno i kąp Olusia w nadmanganianie potasu.

Chybra ja już dostałam pierwszy macierzyński, ale ty później przeszłas, dostaniesz w przyszłym miesiącu pewbie. Żadnego pisma nie wysyłaja odnośnie przyznania. Jeśli chcesz na bieżąco znać daty wypłat to zaloguj się na pue.zus tylko bedzue konieczna wizyta w zusie do potwierdzenia
 
Dream - u mojego też zauważyłam takie krostki, może to trądzik dziecięcy, bo widzę, że młodego nie swędzi. Podobno nie trzeba z tym nic robić i samo znika.
(...)
A z innej beki taki temat, od narodzin boba jestem na macierzyńskim więc teraz powinnam dostać wypłatę już z zusu? Nie powinni mi aby przysłać jakiejś decyzji o przyznaniu macierzyńskiego? I jak do tej pory miałam wypłatę na koncie 8ego to teraz pewnie termin też się zmieni.
Ja myslę, że to alergia tylko nie wiem na co... masakra.
Jak jesteś zatrudniona na umowę o pracę to pracodawca Ci wypłaci kasę i się potem rozlicza z ZUSem, ZUS Tobie wypłaca jak masz własną firmę. Tak mi się zdaje :-) Niedługo dowiem się więcej w temacie :-)

Ja chora dopadło mnie gardło żeby młodej nie zarazić .
Dream to ciężka sprawa bo to może być i skaza białkowa ,potówki albo jakaś alergia odpukać .Ja cały czas obserwuje małą czy nie dostanie cholernej skazy z reguły wychodzi w 5-6 tygodniu więc jeszcze czas . Moja ttez troche obsypana ale chyba jej to sie skóra czysci .
Jak karmisz piersią to nie zarazisz :-)
Skaza białkowa - czyli uczulenie na laktozę? Jeśli tak to wówczas dziecko dużo ulewa, a u nas praktycznie bez ulewania jest. Czasami jak się nie odbije, albo ktoś za bardzo pobuja :sorry: No ale to tak w normie.
 
reklama
Do góry