reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

U mnie po połówkowych.
Młody szacowana waga 430g /21t3d.
Wygląda, że wszystko rozwija się prawidłowo.
Na skurcze i drganie powiek zalecił magnez 3x1. Kawa w odstawkę poszła i w tym momencie walczę żeby nie usnąć na stojąco.
Na bolesne żylaki Cyklo3forte i pończochy przeciwżylakowe.
Nie wyobrażam sobie w taki upał śmigać w pończoszkach :/
Po zwolnienie mogę przyjść kiedy chcę i mi wystawi.
No i mam się zastanowić czy chcę umówioną CC czy wolę spróbować SN.
Gratuluję:)
 
reklama
Ja już po badaniach polowkowych. Będziemy mieli chłopca. Waga w 20t1d 300g. Cieszę się jak wariatka bo tak się bałam przez tą moją cukrzycę ciążowa. Termin porodu bez zmian na 14.10.

Dwa pierwsze badania są refundowane przez NFZ za trzecie trzeba płacić. Wiem bo akurat te dwa miałam refundowane teraz A za kolejne muszę zapłacić. Zobacz załącznik 861429
Super gratulacje [emoji5][emoji5][emoji5]
 
U mnie po połówkowych.
Młody szacowana waga 430g /21t3d.
Wygląda, że wszystko rozwija się prawidłowo.
Na skurcze i drganie powiek zalecił magnez 3x1. Kawa w odstawkę poszła i w tym momencie walczę żeby nie usnąć na stojąco.
Na bolesne żylaki Cyklo3forte i pończochy przeciwżylakowe.
Nie wyobrażam sobie w taki upał śmigać w pończoszkach :/
Po zwolnienie mogę przyjść kiedy chcę i mi wystawi.
No i mam się zastanowić czy chcę umówioną CC czy wolę spróbować SN.
Super. Jaka duża dzidzia. Nonto łykaj magnez. Może pomysł o zwolnieniu, żeby więcej odpoczywać?
 
U mnie po połówkowych.
Młody szacowana waga 430g /21t3d.
Wygląda, że wszystko rozwija się prawidłowo.
Na skurcze i drganie powiek zalecił magnez 3x1. Kawa w odstawkę poszła i w tym momencie walczę żeby nie usnąć na stojąco.
Na bolesne żylaki Cyklo3forte i pończochy przeciwżylakowe.
Nie wyobrażam sobie w taki upał śmigać w pończoszkach :/
Po zwolnienie mogę przyjść kiedy chcę i mi wystawi.
No i mam się zastanowić czy chcę umówioną CC czy wolę spróbować SN.


Kawał Chłopa :-))))

Gratulacje !!
 
Moja gin w ogóle nie zaleca tego trzeciego usg prenatalnego... Chodzę prywatnie i za poprzednie płaciłam u specjalisty z certyfikatem, którego mi poleciła. Więc nie jest to kwestia skierowania, czy czegoś. Będę musiała spytać na kolejnej wizycie dlaczego uważa je za niepotrzebne, bo wszędzie piszą inaczej. Ale boję się, że znowu wyjdę na panikarę, która się czegoś naczytała w internecie.
 
Hej witaj, to prawie identycznie do mnie. Termin mam na 26.10., i tez bedzie cesarka tez nosze dziewczynke i mam.w domkusprawie z wrzesnia 2016. Hehe
A jak sie czujesz?

Hej!Jaki mily zbieg okoliczności :)
Ogólnie nie jest jakoś tragicznie,ale w porównaniu z pierwszą ciążą to niebo a ziemia...Mam jeszcze często mdłości,czuje się strasznie ociężała,chce mi się spać-niby typowe dolegliwości ale są dni ze tak się nasilają że jestem nie do życia.
A jeszcze ta moja perełka to taki mały ogień jest więc zeby sobie usiąść to mam okazję tylko w czasie jej drzemki ;)
A ty jak się miewasz?
 
W sumie to już chyba nie wiadomo gdzie kupowac.
Może jakieś doświadczone mamy cos poleca?;)

Ja mogę wam polecić ubranka firmy F&F (są w Tesco i w necie)-szczególnie takie wielopaki bodziaków. Bardzo dobrze się noszą,powiedziałabym że "rosną razem z dzieckiem"-wiadomo że do pewnego momentu ale u nas dany rozmiar służył znacznie dłużej niż innych firm.Nie zbiegają się w praniu,nie mechacą,mięciutka bawełna.
Podobnie z wielopakami firmy George,Primark,Early Days-też kupowałam i kupuję i naprawdę jestem zadowolona. Do tego mają dużo ładnych wzorów i dla chłopca i dla dziewczynki.Te firmy akurat kupuję na allego lub olx,ale jak macie kogoś znajomego za granicą to warto poprosić o zakup,cenowo też nie obciążają kieszeni.

Ja kupuję jeszcze w 5.10.15 - fajnie jak się trafi jakąś promocję to wtedy dużo taniej niż normalnie(może na dzień dziecka coś ciekawego zaproponują), Reserved Kids, C&A - lubię ich BioBawełnę bo jest taka "mięsista" i też długo nam służą ich ubranka, dawniej kupowałam często w Endo chociaż tam też bez promocji to mają wysokie ceny-ale fajne i zabawne wzory ubranek.
W Pepco też robię zakupy,ale faktycznie tam różnie może się trafić-kiedyś moja Karolka dostała bodziak z długim rękawem przy czym długość rękawka była prawie dwa razy (!)dłuższa niż sam bodziak :D w sumie niewątpliwym plusem jest cena-w razie czego bez większych wyrzutów można się pozbyć takiego nietrafionego ubranka.
 
reklama
Hej Dziewczyny.
Ja z pytaniem.
Właśnie chciałam się zarejestrować na te trzecie badania prenatalne co są w końcówce ciąży.
Prawdą jest to że państwo nie refunduje tych trzecich kobietom 35+? [emoji50]
Zaskoczona jestem. Cały czas tu na wątku się przewiało że badania są 3 i są refundowane...
Czy to tylko w mojej przychodni tak jest że nie mają np. dofinansowania?
Jeśli masz skierowanie to i tak obejmuje ono bezpłatne 2 badania, ja mimo, ze mialan dwa z nfz to za trzecie jak chce musze sobie dopłacić
 
Do góry