reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pecherzyk zoltkowy oddzielony od zarodka- ktos tak mial? Czy to w ogole mozliwe?

Kwiatuszek1!

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Styczeń 2021
Postów
157
Dzien dobry. Konto mam stare, za to na forum w sumie drugi raz sie udzielam..wiec prosze o wyrozumialosc💖dzisiaj juz zakladalam watek na ten temat, ale wydaje mi sie, ze wrzucilam go w jakies bardzo szczegolowe forum😟a chcialabym zeby jak nawieksze grono dziewczyn spojrzalo na moje usg i napisalo co sadzi. Wiec moje pytanie co myslicie o tym usg - pecherzyk zoltkowy jest oddzielony od zarodka. Zastanawiam sie czy to w ogole mozliwe. Lekarz uwaza, ze ciaza prawidlowa na tym etapie.na pytanie o serce powiedzial, ze mogloby byc ale nie musi. Wg. Miesiaczki to 4 tydzien 4 dni. Z usg 5t.4 d.
 

Załączniki

  • IMG_20220218_104926.jpg
    IMG_20220218_104926.jpg
    713,9 KB · Wyświetleń: 255
  • IMG_20220218_105323.jpg
    IMG_20220218_105323.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 120
reklama
Dzien dobry. Konto mam stare, za to na forum w sumie drugi raz sie udzielam..wiec prosze o wyrozumialosc💖dzisiaj juz zakladalam watek na ten temat, ale wydaje mi sie, ze wrzucilam go w jakies bardzo szczegolowe forum😟a chcialabym zeby jak nawieksze grono dziewczyn spojrzalo na moje usg i napisalo co sadzi. Wiec moje pytanie co myslicie o tym usg - pecherzyk zoltkowy jest oddzielony od zarodka. Zastanawiam sie czy to w ogole mozliwe. Lekarz uwaza, ze ciaza prawidlowa na tym etapie.na pytanie o serce powiedzial, ze mogloby byc ale nie musi. Wg. Miesiaczki to 4 tydzien 4 dni. Z usg 5t.4 d.
Jeśli lekarz nie widzi nieprawidłowości, to ja bym się ich nie doszukiwała.
 
Jeśli lekarz nie widzi nieprawidłowości, to ja bym się ich nie doszukiwała.
Dziekuje za odpowiedz. Tez tak mysle. Pytalam czy ne te chwile wszystko jest w porzadku. Powiedzial, ze tak. Choc ja zawsze bylam przekonana , ze pecherzyk zoltkowy z zarodkiem powinien byc polaczony😟moja wina, ze nie spojrzalam na usg podczas wizyty. Mialabym rozwiane watpliwosci a tak teraz bedzie mnie to meczyc przez kolejne trzy tyg. moze jeszcze ktos mi podpowie na forum
 
Dziekuje za odpowiedz. Tez tak mysle. Pytalam czy ne te chwile wszystko jest w porzadku. Powiedzial, ze tak. Choc ja zawsze bylam przekonana , ze pecherzyk zoltkowy z zarodkiem powinien byc polaczony😟moja wina, ze nie spojrzalam na usg podczas wizyty. Mialabym rozwiane watpliwosci a tak teraz bedzie mnie to meczyc przez kolejne trzy tyg. moze jeszcze ktos mi podpowie na forum
To są tak drobne elementy, że nie zawsze jest to widoczne. Kiedy masz kolejną wizytę?
 
Uważasz że dziewczyny na forum będą wiedzieć lepiej niż twoj lekarz? Skoro powiedział, że jest okej to jest, nie zatailby przed tobą tak ważnej informacji. Po co prowadzisz ciążę u kogoś komu nie ufasz?
Wizyta jest dopiero za trzy tygodnie. Strasznie mnie podlamalo to usg. Czlowiek glupi nawet nie spojrzal podczas wizyty...i teraz sie tak mocno przez to denerwuje
 
Wiesz co rzeczywiście wygląda to dziwnie. Zarodek z pęcherzykiem zoltkowym tworzą taki pierścionek a u Ciebie są to dwa elementy. Poza tym pierwszy raz spotykam się z tym,że wiek ciąży jest starszy niż z ostatniej miesiączki.
Pokusiłabym się o stwierdzenie,że są to dwa zarodki.
 
reklama
Wizyta jest dopiero za trzy tygodnie. Strasznie mnie podlamalo to usg. Czlowiek glupi nawet nie spojrzal podczas wizyty...i teraz sie tak mocno przez to denerwuje.
Całkowicie zgadzam się z ness. Zdjęcia - szczególnie zdjęcia - nie oddają tego co widzi się na monitorze. Wystarczy, że w momencie zrzutu przesunie się głowice i nagle dziecko może wydawać się, że nie ma ręki. Nie doszukuj się nieprawidłowości ;) Lekarz ma większą wiedzę i doświadczenie niż my. Powtórzę - jesli lekarz nie widział nic złego, nie ma co szukać czegoś na siłę. Jeszcze wiele strachów przed tobą. Później będziesz się zastanawiać, czy objawy są w porządku, co się dzieje, że ustały, że nie czujesz jeszcze ruchów dziecka itd. itd. Spokojnie :)

Przed Tobą piękny czas. Ciesz się z każdego tygodnia :)
Gratuluję ❤️
 
Do góry