reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluchów

wiecie co, nam kikut odpadł jakoś po pierwszym tyg. zycia i wcale nie odczuliśmy, że był. A to dlatego, że tu zalecają żeby normalnie moczyc podczas kapieli (oczywiście bez przesady) osuszyc tylko ręcznikiem, nie psikać i nie dezynfekować, oczyiwście jeżeli nie ma infekcji. Trochę się na poczatku dziwiłam ale jak widać skuteczne te rady.
 
reklama
u mnie w szpitalu w Wejherowie kazali dokładnie to co donia pisze o pępku i pięknie odpadł po tygodniu równo, niczym nie "smarowałam"- tylko wietrzenie tzn nie przykrywałam pampersem. Też nie mogłąm uwierzyć w tą "radę" szpitalną :-D
 
To może coś w tym jest? My się wczoraj wykąpaliśmy wreszcie normalnie bo stwierdziłąm że i tak się już pewnie zagoiło a dziś rano kikut odpadł. Smarowałam raz dziennie "fioletem" bo stwierdziłąm że tyle kasy na octenisept to ja nie wydam;-)
 
my po wizycie pediatry moczymy - już niemal tydzień i ciągle jest, ale już na ostatnim włosku - daje mu jeszcze max 2 dni; dobrze, ze ten lekarz sie pojawił, bo jakbysmy dalej sluchali rad szpitalnych i poloznej, to ze 3 m-ce byśmy go hodowali :cool:
 
A my moczyliśmy kikut za każdym razem, doszłam do wniosku że odpaść musi więc odpadnie ;)
Oczywiście po kąpieli osuszanie, psikanie octeniseptem i już ;)
Na ostatnim włosku wisiał dwa dni :)

Lajt ja jak dowiedziałam się ile octenisept kosztuję to padłam, ale było już po fakcie bo do apteki poszedł P. gdybym ja była pewnie bym właśnie "fiolet" kupiła ;)
Przynajmniej zostanie na odkażanie jakichś ranek dla nas czy coś ;)
 
Ostatnia edycja:
ale octanisept tez sie przyda dla was - ja stosowałam go na rane po CC, wczesniej mialam zapisane przez chirurga na ranę na nodze (rozwaliłam na wakacjach, mialam szyte). Także wiem, ze wykorzystamy go tak i tak :tak:
 
Krupka ale się Wam kikut trzyma skubany. Ja również octenisept do rany po cc stosowałam i już go wypsikałam trochę. Będzie do odkażania.
Nasz Mały ma nalot biały na języku. Co prawda lekarka powiedziała, że to nie pleśniawki ale starłam trochę aphtinem, bo jakoś jakby kożuch mu się robił.
Dziś Go powierzyłam przy otwartym oknie w kombinezonie i czapce i chyba niepotrzebnie kocem jeszcze nakryła, bo główka mu się spociła.
 
to ile u was octenisept kosztuje?:szok: Ja na początku fiolet używałam potem kupiłam octanisept, bo brudne ubranka denerwowały mnie...ale wtedy już kikut odpadł;)
 
reklama
Justyś ja ostatnio kupowałam w najtańszej aptece w mieście i był ok 23 zł. Przy Tosi jak kupowałam w innej aptece kosztował niecałe 30 zł...


A wiecie może czy teraz w aptekach są takie same ceny wszędzie? Bo tak miało być i nie wiem, czy to weszło. Asiuk wiesz może ?:)

A u nas kikucik odpadł po 6 dniach :). Samym octaniseptem robione było :). Ale to chyba zależy od pępuszka.
 
Do góry