reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków od A do Z ...

Mojej Lence zrobily sie takie czerwone odciski na zgieciach w raczkach na wysokosci lokcia tylko od wew strony i nie wiem czy cos z tym robic czy jest wszystko w porzadku:baffled:
I do tego zauwazylam ze ma lekko zaczerwieniona skore ok 1 cm dookola odbytu i tez nie wiem czy to jakies podraznienie czy co :eek: posmarowalam linomagiem i czekam na rezultaty.
Co o tym sadzicie?

To napewno reakcja uczuleniowa lub AZS czyli atopowe zapalenie skory. Alergenem moze byc proszek do prania, mleko , kosmetyki. Moze zmienialiscie cos ostatnio?
 
reklama
Dzieki misiako.Na szczescie polozna przychodzi w czwartek wiec zobaczy jak to wyglada. Rozmawialam z nia przez telefon ale jej trudno to ocenic na podstawie rozmowy i jedyne co powiedziala to ze faktycznie moze pieluszka a jesli nie to moze jakies male odparzenie... zobaczymy. Do czwartku bede jej to smarowac linomagiem i jesli nie zejdzie to ciekawa jestem co na to powie polozna.
A co robic z ta zaczerwieniona skora w przegubach rak? :eek:
 
Mojej Julce na buzi wyskoczyły jakieś drobne krosteczki i skóra zrobiła się strasznie sucha. Ma to już od kilku dni. Dziś przy okazji szczepień zapytałam pedatrę o to. Narazie kazała przemywać solą fizjologiczną i kremem Emolium. Jak nie zniknie to będziemy się zastanawiać co to może być. Mam nadzieję, że zejdzie.
 
bluetooth
a misię zdaje że to na pupie to może być od pieluszki,bo 3 mają już ten zielony wkład chłonny i zapach, jedynki i dwójki tego nie miały, kiedys czytałam że często to właśnie uczula.

Moja też miała taki czerwony odbycik, smarowałam jej linomagiem, nivea sos i sudokremem, ale najbardziej pomogło mycie pod kranem.

a na rózne zaczerwienienia ja stosuje nivee sos u nas pomaga.
 
Bluetooth na pupie moze byc od pamperow. Najlepiej wietrzyc jak najczęściej pupe i smarowac moze bepanthenem albo sudokremem jeśli linomag nie pomaga. Na te zaczerwienienia na raczkach ja bym kapala w oilatum lub emolium i smarowala tez kosmetykami z tej serii.
 
Dziewczyny a w czym na codzień kąpiecie dzieci? I smarujecie je czymś po kąpieli?
Bo my np co kąpiemy w czystej wodzie, co drugą kąpiel dolewamy oilatum, a raz w tygodniu oliwkę. Natomiast po kąpieli dwa razy w tygodniu oliwimy Leonka i masujemy. A tak to nic innego. Ciekawi mnie jak Wy dbacie o maluchy, bo słyszałam różne opinie.
 
reklama
Do góry