reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja naszych maluszków

Nie wiedziałam gdzie poruszyć ten temat, więc piszę tutaj. Jak długo śpią Wasze maluszki w ciągu dnia? Tzn. ile mają drzemek po ile czasu? I czy usypiacie je na rękach kołysząc, czy kładziecie do łóżeczka i same zasypiają?
Nie dość że w ciągu dnia sam nie zaśnie chyba, że zmęczenie wypadnie akurat przed jedzeniem i zaśnie przy butli ale tak to muszę go na rękach bujać. Wstaje rano koło 7 później koło 9.30 ma drzemkę zazwyczaj koło półtorej godziny a później jeszcze w ciągu dnia ze 3- 4 drzemki po 30-40 minut czasem się zdarza, że jedna z tych jeszcze jest półtorej godziny.

 
reklama
U nas jest tak: Max wstaje przed 8 i je sniadanko - około 200 ml mleka.
Potem bawimy się do około 10-tej i wtedy kładę go do łóżeczka a on w ciągu kilku minut śpi. Drzemka trwa około 30-40 minut.
Potem znów się bawimy do 12-stej kiedy Max je obiadek - 230 ml mleka.
Zwykle zasypia mi przy butelce i od razu po jedzeniu kładę go do łóżeczka i usypiam. Zwykle śpi do następnego posiłku czyli około 3 godzin.
Potem około 16-stej je podwieczorek - 200 ml mleka.
Bawimy się do 20-stej (czasami jak marudzi i nie wie co ze sobą zrobić to daję mu smoka a on przysypia na pół godzinki) a potem kolacja - zjada aż 270 ml mleka!, ewentulane kąpanie - cp trwa około godziny bo robi to Małż.
Max zasypia na noc około 21,30 - 22,00 i śpi czasami do 4-tej rano a czasami do ósmej bez budzenia.
 
Nie wiedziałam gdzie poruszyć ten temat, więc piszę tutaj. Jak długo śpią Wasze maluszki w ciągu dnia? Tzn. ile mają drzemek po ile czasu? I czy usypiacie je na rękach kołysząc, czy kładziecie do łóżeczka i same zasypiają?
Nie dość że w ciągu dnia sam nie zaśnie chyba, że zmęczenie wypadnie akurat przed jedzeniem i zaśnie przy butli ale tak to muszę go na rękach bujać. Wstaje rano koło 7 później koło 9.30 ma drzemkę zazwyczaj koło półtorej godziny a później jeszcze w ciągu dnia ze 3- 4 drzemki po 30-40 minut czasem się zdarza, że jedna z tych jeszcze jest półtorej godziny.

Czytałam gdzieś ze 4 miesięczne dziecko powinno mieć w ciągu dnia 4 drzemki po 45min. I to jest wystarczające. Ale każde dziecko jest inne i sen to sprawa indywidualna.
Mój Bartek tak sypia, czasami uda mu się pospać więcej, ale nie ma na to zasady.Kiedyś musiałam z nim brykać aby zasnął. Zostało tak po kolce-chciałam mu ulżyć w bólu. Ale jak dobił do 6kg miarka się przebrała. Zaczełam go przyzwyczajać do spania w łóżeczku. Trochę to trwało i wymagało cierpliwości bo pierwszy dzień płakał strasznie. Ale ja twardo. Brałam go na ręce dopiero wtedy jak zaczął się zanosić płaczem. Uspokajałam go, czasami dostał cycka i odkładałam do łóżeczka. Drugiego dnia już było lepiej. Nie zanosił się płaczem ale trochę pojękiwał. Trzeciego dnia zasypiał sam. Teraz czasami jak zależy mi aby szybko poszedł spać i chce go na rękach uśpić on w ogóle nie chce w ten sposób zasnąć. Śpi wyłącznie w łóżeczku, na spacerze w gondolce lub w samochodzie w foteliku.
 
Hausfrau - dzięki Tobie wiem, że Adaś wcale dużo nie je :) A tak się bałam zwiększać mu porcje, a muszę bo wsuwa aż mu się uszy trzęsą :D

Joasia - Adaś wstaje po 8, koło 9. Po 2 h ma drzemkę (około 11) - przeważnie 40/50 min. - choć zdarzy się 1,5 h - ale to żadko. Później urzęduje znowu 2 h i wystawiam go na balkon bądź spacerek. Śpi wtedy 2,3 h :szok: Ostatnio tak mu się zrobiło. Wstaje po 16, 17 - zależy. Później już nie śpi bo kąpiemy go mniej więcej o 19, a o 20 już smacznie śpi ;]

Z zasypianiem to staram się, aby zasypiał sam, różnie to wychodzi... :zawstydzona/y::-p Mały terrorysta :-D:sorry2:

A co do jedzonka to jeszcze się nie wypowiem bo u nas dopiero od paru dni tylko mm i słoiczki więc ustalamy sobie rytm dnia pomalutku :)
 
Ostatnia edycja:
Jak rozmawiam z innymi matkami to ich dzieci (z wrzesnia lub października) wtryniają jeszcze więcej. Aż się dziwię gdzie to się im mieści :-)
 
Hausfrau jestem pod wrażeniem ile mały Max mieści :0 Mój to góra 120 ml a i po 80 może pić, jedynie na noc to potrafi czasem 180 ml wypić.

Co do usypiania swego czasu jak był mniejszy wymuszał aby go ululać, kilka wieczorów przetrzymałam - płakał owszem - i teraz dostaje butlę bądź cyca i usypia sam. W dzień to co 2 godziny drzemkę ma tak po 30 minut, chyba że spacerujemy to 2 godzinki :)
 
Jak rozmawiam z innymi matkami to ich dzieci (z wrzesnia lub października) wtryniają jeszcze więcej. Aż się dziwię gdzie to się im mieści :-)

A ja się bałam, że grubaska z Adaśka zrobię :D Uspokoiłam się ;-)

gaja - 120 ml to mój wcinał jak miał 3 tyg. a potrafił i więcej. Zostawiałam męża samego z dwiema butlami 125 ml, wracałam po 2h wszystko puste a dziecko głodne :szok:
 
120 ml to mój wcinał jak miał 3 tyg. a potrafił i więcej. Zostawiałam męża samego z dwiema butlami 125 ml, wracałam po 2h wszystko puste a dziecko głodne :szok:

Mój Igorek też tak miał ale okazało się że jadł więcej niż mógł i darł się do butli a później z bólu. Nawet wylądowaliśmy w szpitalu z tego powodu.
Teraz je 120ml a na noc 150 i mu starcza. Oprócz tego oczywiście obiadek i deser, na sam widok miseczki aż się trzęsie :-D
 
mammi - to niezły głodomorek. Chciało by się rzecz: oczy chcą, a pupa nie może :D U nas na szczęście obyło się bez takich ekscesów. Adaś widocznie tyle potrzebuje. Jak miał 3 mc to był na 75 centylu i jeżeli chodzi o wagę i o wzrost :D

Ps. Adaś dziś pluł ziemniakami z dynią :D Wylądował słoik w kuble :p
 
reklama
witam,
kule ale wcinają te wasze maluszki, widać każda dzidzia ma inna potrzebę :-)u nas z jedzeniem jak u gaji od 80-120ml max je co 2-3godz.maksymalnie raz wypił 150ml.
a ze spankiem u nas jest tak:
pobudka ok 5-6 bawimy się 30 min. drzemka 1,5h, 2 godz. zabawy znowu spanko 15-40 min.i tak do końca dnia. o 18 idziemy się kąpać i ok 19 spanie i jedzonko w nocy co 2-3 godz. ok 23 -24na śpiocha zmiana pieluchy.
najlepsze jest to że jak go przeciągałam ze spaniem na późniejszą godzinę np. na 21 to wstawał o 3 wyspany :szok:.
na podwórku śpi po 2-3 godz. wtedy niania do wózka i zostaje w ogrodzie :)
 
Do góry