reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka od A do Z

reklama
A dlaczego źle???To dziecku nie zaszkodzi,wprost przeciwnie.Ja tez smaruję,Emolium,no,ale to przez tą jej nadmiernie przesuszającą się skórę.A siostrzenica mojego M. ma półtoraroczną córeczkę i tez ją nadal "oliwkuje".
 
Ja mlodego smaruje balsamem Hippa, bardzo lubie jego konsystencje i zapach a skora dziecka ani nie przesusona ani tlusta, mlody sie wierci ale choc troche zawsze go wysmaruje :)
 
czyli jednak są mamy które jeszcze smarują :-) u nas ja smaruje bo..sie przyzwyczaiłam :-p Iś nie ma żadnych problemów se krórą itp tylko to już był standard: kąpiel-smarowanie-ubieranie ;-) ale w sumie zaczne ją powolutku odzwyczajać. Spróbuje teraz co trzeci dzień ją smarować
 
ja Alicjusza nigdy nie oliwkowałm:)))) skórę ma bezproblemową, gładką itp. itd. więc u nas obyło się bez "upiększaczy" ;))))
 
ja Alicjusza nigdy nie oliwkowałm:)))) skórę ma bezproblemową, gładką itp. itd. więc u nas obyło się bez "upiększaczy" ;))))

ja identycznie :D
zreszta uważam, że jeśli nie ma powodu do smarowania (czyli jakies przesuszenia alergie itp) to nie ma sensu tego robic, skóra powinna sama wytwarzać te wszystkie substancje aby była ok i dla mnie takie smarowanie na wyrost tylko "rozleniwia" organizm do dbania sam o siebie :p
 
reklama
Ja nie oliwkowałam, balsamem co jakiś czas smarowałam jak był malutki (jeszcze mam ok pół butelki) a teraz to nie pamiętam kiedy ostatnio ,ale od "wielkiego dzwonu" to jest. Podobnie jak concita uważam że jak nie ma wskazań to nie ma potrzeby zeby nie naruszać naturalnej funkcji skóry. W zimie buzie smarowałam jak wychodzilismy, teraz smaruje kremem z filtrem ale tylko jak jest mocne słońce.
 
Do góry