reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza klasa a nauka języka

Jeżeli uważasz, że dziecko poradzi sobie na zajęciach, czemu nie :) W każdej szkole, jak speak up, poza tym są różne poziomy, wiekowe, umiejętnościowe.
 
reklama
nie co ukrywac, ze nauka jezyka w polskich szkolach kuleje, ale na poczatku warto poswiecic dziecku troche czasu i pouczyc sie z niam, dopilnowac aby mialo dobre podstwy, potem mozna pomyslec o dodatkowych lekcjach
 
im wczesniej tym lepiej, dla dzieci nauka języka moze byc zabawą, rozne zajecia w grupach, teraz jest tyle tych metod nauki języka ze naprawde to moze byc bardzo przyjemne dla dziecka
 
Na temat nauki języka napisano już co najmniej kilka wątków na forum,ja osobiście także uważam że im wcześniej tym lepiej i warto zacząć naukę już od przedszkola kiedy to dziecko poznaje pojedyncze wyrazy.
 
Wiek 4-5 lat jest wg mnie optymalny i już śmiało można myśleć o takich pierwszych lekcjach języka angielskiego. Dzieci bardzo szybko załapują pojedyncze słówka.
 
Dziecko może uczyć się języka od małego. Co więcej, im wcześniej zacznie tym większa szansa, że będzie dwujęzyczne. Nie chodzi tutaj o naukę typu: siedzenie nad ćwiczeniami gramatycznymi, wkuwanie słówek, nie. Zwyczajne oglądanie bajek, zabawy, książeczki, kolorowanki. Moim zdaniem naprawdę warto.
 
Dziecko może uczyć się języka od małego. Co więcej, im wcześniej zacznie tym większa szansa, że będzie dwujęzyczne. Nie chodzi tutaj o naukę typu: siedzenie nad ćwiczeniami gramatycznymi, wkuwanie słówek, nie. Zwyczajne oglądanie bajek, zabawy, książeczki, kolorowanki. Moim zdaniem naprawdę warto.

ja tam nie jestem przekonana. Ale może kiedyś zmienię zdanie. Z drugiej strony, z tego co widziałam i się orientowałam to najmłodsze grupy np. w Empiku są dla trzylatków.
 
reklama
Pomijając gramatykę to oczywiście że można uczyć nasze dziecko pojedynczych słówek np: po przez zabawę,śpiewanie czytanie lub oglądanie bajek,nic nie stoi na przeszkodzie.
 
Do góry