reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizyta u ginekologa

dHd

Dołączył(a)
26 Lipiec 2023
Postów
14
Dzień dobry.
Jestem w ciąży
Czy jeśli pracuję na nocną zmianę, mój ginekolog wyśle mnie od razu na zwolnienie lekarskie? Czy mogę pracować więcej, jeśli chcę?
 
reklama
Dzień dobry.
Jestem w ciąży
Czy jeśli pracuję na nocną zmianę, mój ginekolog wyśle mnie od razu na zwolnienie lekarskie? Czy mogę pracować więcej, jeśli chcę?
W ciąży nie powinnaś pracować na zmiany nocne. Poinformuj pracodawcę o ciąży to będzie musiał dostosować warunki pracy do Twojego stanu.
 
Z tego powodu ginekolog nie wysyła na zwolnienie.

Za to kodeks pracy mówi, że zabrania zatrudniania ciężarnej w porze nocnej. Przepis ten ma charakter bezwzględnie obowiązujący, co oznacza, że musi być przestrzegany, nawet jeżeli wyrazisz zgodę na pracę w tych godzinach. Zatem od momentu poinformowania pracodawcy o ciąży, musi on dostosować Twoją pracę tak, by nie obejmowała godzin nocnych.
 
Z tego powodu ginekolog nie wysyła na zwolnienie.

Za to kodeks pracy mówi, że zabrania zatrudniania ciężarnej w porze nocnej. Przepis ten ma charakter bezwzględnie obowiązujący, co oznacza, że musi być przestrzegany, nawet jeżeli wyrazisz zgodę na pracę w tych godzinach. Zatem od momentu poinformowania pracodawcy o ciąży, musi on dostosować Twoją pracę tak, by nie obejmowała godzin nocnych.
A jeśli nie chcę informować pracodawcy do 12. tygodnia?) Co w takiej sytuacji?
 
Do góry