reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze buty- czym się sugerować przy wyborze??

inka85

Mamusia Aleksego
Dołączył(a)
18 Czerwiec 2011
Postów
2 728
Miasto
Dolny Śląsk
witam serdecznie,
moje pytanie dotyczy kupna pierwszych butów dla dziecka.
mój Syn ma 8 mcy i zaczyna właśnie chodzić, póki co przy meblach, ewentualnie parę kroków przy pchaczu. oczywiście w domu chodzi tylko i wyłącznie w skarpetkach ale robi się coraz zimniej i chciałabym kupić mu pierwsze buty.
myślę, że jeszcze tej jesieni Syn zacznie chodzić i dlatego mam pytanie odnośnie kupna pierwszych butów dla takiego dziecka.
Dodam, że Syn ma dość małą stopę- bo rozmiar 18 i bardzo wysokie podbicie.

bardzo proszę o rady!
 
reklama
Witam, bardzo szybko mały zdecydował się na chodzenie :), proszę nie prowadzać go za rączki, może jeszcze trochę poczworakuje. Buciki powinno się zakładać jak dziecko samodzielnie zacznie chodzić, teraz jeszcze skarpetki antypoślizgowe. Buty powinny być odrobinę "za duże", musi być miejsce na paluszki, koniecznie sztywny zapiętek, szerokie przodostopie i podeszwa na tyle elastyczna, żeby nie zaburzać przetaczania stopy. Sprawdzamy to w sklepie zginając but w rękach, jak musimy włożyć w to dużo siły to szukamy innych. Koniecznie sprawdzamy czy mają jakieś udogodnienia w środku, nie można kupować bytów z wkładkami (takie poduszeczki po wew stronie w buciku), muszą być płaskie w środku. Pozdrawiam
 
Strasznie szybko zaczął chodzić ten Twój kawaler ! :) na razie nie zakładaj mu żadnych bucików, niech sobie śmiga boso. Jak już zacznie sam chodzić to może wtedy mu kup jakieś leciutkie, może ze skórki? W ryłko mają fajną linię dziecięcą. Może tam coś znajdziesz. Ale pamiętaj też, że musi mieć sztywny zapiętek
 
Do góry