reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze przeziębienie chyba...

G

goszczaca

Gość
Dziewczyny co mam robić, strasznie jestem spanikowana. Moje dziecko pierwszy raz złapał infekcje i nie wiem, co już myśleć. Najlepsze jest to, że w nocy miał stan podgoraczkowy nie spał 3 godziny, z rana dostał mleko i wszystko zwymiotowal. Ze trzy razy do tej pory zdarzyło mi się kaszlnac, temperatura ok 38 st. Podalam mu syrop; dwie kupki o normalnej konsystencji bardzo śmierdzące bez śluzu, zastanawia mnie fakt, że mało sika; a non stop kuca na podłodze i steka jak by chciał zrobić siku a nie może. Nie wiem czy to grypa, przeziębienie czy infekcja drog moczowych:( poradzcie mi coś; ( strasznie się martwię.
 
reklama
Bardzo mozliwe, ze infekcja drog moczowych, ale to potwierdzi tylko badanie moczu. Nie masz gdzies w poblizu szpitala? Maly niech nasiusia do pojemniczka albo woreczka i zawiez do laboratorium szpitalnego, oczywiscie bedziesz musiala zaplacic, ale badanie moczu kosztuje grosze, a wynik bedziesz miala za jakoes 3-4h w zaleznosci ile maja roboty.
 
Ciężko cokolwiek doradzić, tu tylko lekarz pomoże, możesz dac rumianku jak to infekcja dróg moczowych to nie zaszkodzi. Zwymiotowac mógł od gardła. Od infekcji dróg moczowych może mieć gorączkę i wymiotować też może. Dobrze by było zrobić badanie moczu, ale sobota już południe to nie wiem czy u Ciebie gdzieś robią, chociaż zapalenie dróg moczowych w wynikach nie zawsze wychodzi.
 
Kosztem pobudki mam próbkę moczu, mąż pojechał zawieźć, do szpitala mamy 20 km. :/ czy ja mogę dac młodemu żurawinę do picia? Temperatura spadła, od razu lepiej funkcjonuje.
 
reklama
Kosztem pobudki mam próbkę moczu, mąż pojechał zawieźć, do szpitala mamy 20 km. :/ czy ja mogę dac młodemu żurawinę do picia? Temperatura spadła, od razu lepiej funkcjonuje.
A w jakim wieku? Mysle, ze herbatka zurawinowa nie zaszkodzi. Najlepsza jest herbapolu, bo ma najwiecej owocu zurawiny i faktycznie czuc, ze pije sie zurawine, a nie jakies pseudopodobne cos. Sok z zurawiny taki 100% musisz rozcienczyc dla dziecka woda. Jesli potwierdzi sie infekcja drog moczowych to antybiotyk.
 
reklama
A w jakim wieku? Mysle, ze herbatka zurawinowa nie zaszkodzi. Najlepsza jest herbapolu, bo ma najwiecej owocu zurawiny i faktycznie czuc, ze pije sie zurawine, a nie jakies pseudopodobne cos. Sok z zurawiny taki 100% musisz rozcienczyc dla dziecka woda. Jesli potwierdzi sie infekcja drog moczowych to antybiotyk.
Dziwcko dwa latka, w aptece mężowi dała zuravit syrop od 3 r.z i kazała godzinę przed dac Wit. C i dopiero mniejsza dawke niż zalecają w ulotce tego zuravitu. Mam obawy czy podać. Po 16 będzie wynik, temperatura spadła i zastanawiam się czy po odbiorze wyników nie wejść od razu na oddział pediatryczny, tam zawsze jeździłam jak coś się działo.
 
Do góry