reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsze ruchy:)

Kopniaczki z dnia na dzien coraz bardziej sa odczuwalne,mocniejsze i pewniejsze:-) teraz jak leze na plecach juz nawet widoczne delikatnie :tak:poprostu boskie ...moja mlodsza coreczka czula siostre ostatniej soboty a jak M polozy dlon to cisza -smieje sie ze wie kogo ma sie bac:-D:-D:-D:-D:-D
Moja kropka nie byla taka aktywna jak od paru ost dni teraz nawet ja czuje w nocy jak do Mnie puka gdy wstaje do toalety albo jak sie wierce noca w lozku bo bywam bezsenna:blink:
W pracy po jedzeniu czekolady bialej :tak:i jak odpoczywam to najbardziej lubi harcowac ...hmmm a wydawala sie spokojniejsza od 1 :rofl2::szok::-D
Pozdrawiam
 
reklama
A mój szkrabek to chyba w ogóle w dzień nie śpi... w nocy też rzadko śpi ;) a dzisiaj jak mnie z rana kopnęło - to aż zabolało. Fajne są te kopniaczki ;) Teraz też jest aktywny brzdąc i się rozpycha na całej długości brzucha. Przeważnie czuję jak kopie mnie w dół brzuszka, a teraz się odwróciło i czuję kopniaki pod biustem prawie ;D
 
Ja dzisiaj pierwszy raz poczulam nie kopniaki jak zawsze tylko tak jakby mala sie rozciagala w jednym czasie na dole i boku brzucha ale super uczucie aby tak dalej:)kocham to uczucie:)
 
ja tez sie ciesze kazdymi ruchami mlodego! super uczucie

a moj m sie ze mnie juz smieje bo ja czesto jak mlody fika dotykam brzucha i sama do siebie sie smieje bo to takie fajne! wiec on kiedy juz mnie widzi jak rże bez powodu to od razu wie ze dzidziol fika :-D
 
Fikaja, fikają maleństwa. Ja też sie ciesze sama do siebie, alebo do brzucha, ale jest olbrzymi powód przecież. Więc juz sie nie krepuję. Jak mam złe humory i dzidzia kopnie, to na buzi pojawia sie rogal i od razu jest dużoooo.... lepiej :)
A doświadczenie. Ostatnio nic nie sprawia mi wiecej przyjemności niż ruszająca się Jagódka :)
 
Ja mam tak samo dziewczynki. Jak już nie czuję nic to tak tęsknie i doczekac się nie mogę jak sie maleństwo obudzi i znowu da osobie znac. Mój m wczoraj dopiero pierwszy raz poczuł porządnego kopniaka. Wcześniej czuł jakieś ruchy ale nie były one tak wyraziste jak ten ostatni. Kurcze jaki mu banan sie na buzi pokazał. Nigdy tego nie zapomnę:-)
 
tak dziewczynki to prawda jest to jedno z najpiekniejszych odczuc jakie w zyciu doznalam jak sobie pomysle ze tam jest zywa istotka ktorej bije serduszko ora sobie grawituje i jest jej dobrze i cieplo to az mnie skreca z radosci i wiem ze to moje kochane jedyne jeszcze 3 miesuiace 2 tygodnie i 2 dni i przytule moje szczescie do siebie:):):)
 
A ja najlepiej i najwyraźniej odczuwam... czkawkę małego. Ruchów jako takich czy kopniaków nie bardzo :dry:Nie wiem może te moje łożysko jakoś amortyzuje. Ale czkawka to aż dziś rano mnie obudziła :-D takie cykliczne pukanie w krótkich odstępach czasu (co ok. 2 sekundy) serii tak częstych kopniaków raczej by mi nie wymierzył, więc obstawiam że to czkawka :-D
Jak wcześniaj chciałam sprowokowac młodego do ruszania się to najlepiej działała kąpiel, już chwilę po zanurzeniu się w ciepłej wodzie dawał o osbie znać. Ale ostatnio jakiś protest :confused: chyba przywykł i już to na nim wrażenia nie robi.
 
Ja pierwsze łaskotanie poczułam w 18 tygodniu, a dziś jestem prawdziwą salą gimnastyczną. Kocham te słodkie wygibasy. Wczoraj Dzidzia była bardzo spokojna więc się zamartwiałam, ale podobnie jak u poroniona84 moje Maleństwo jest bardziej aktywne w kąpieli. Wczoraj też to Go rozbudziło. My kupiliśmy sobie aparat do słuchania serduszka, więc mam koło ratunkowe by się nie martwić czy wszystko ok i zawsze mogę posłuchać najpiękniejszej melodii: Bicia Serca naszego Piotrusia.
 
reklama
moj maly jest spokojnym dzieckiem.ostatnie 2 dni kiepsko go czulam, blagalam zeby dal znac to dawal po 1 kopniaku na odwal i tyle.dzis juz jest troche aktywniejszy.on ma z reguly ze 2 dni jest bardziej aktywny a potem 2 dni cisza.raz sie zbuntowal jak zmienialam bok w nocy, chyba mu nie pasila nowa pozycja to zaczal niezle kopac.a tak kopie bardzo delikatnie.czasem jak mi gdzies siadzie na dole podbrzusza to wtedy mnie boli i mi ciezko.ale zdarza sie to rzadko.
 
Do góry