reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze słowa naszych pociech

reklama
Ale wam się dzieciaki rozkręciły. Super!!!!
U nas dalej problem niewyraźnego mówienia. Byłam z nią nawet u logopedki ale powiedziała ze wszystko jest ok, ma trochę za krótki wędzidełko ale szkoda to przycinać bo jest szansa że się jeszcze samo "poluzuje". Powiedziała ze takie dzieci jak Marysia (które sie bardzo szybko rozwinęły ruchowo) często nie mają czasu na wyraźne mówienie i mam po prostu do niej mówić a mowa wyraźna przyjdzie z czasem. Najważniejsze ze mówi zdaniami i że wszytsko rozumie i że powtarza. Tak tylko powiem wam że im więcej ona mówi tym mniej wyraźne sa te słowa. Ależ ona ma cieżką tą mowę. No i już któryś lekarz mi zdiagnozował ją że ona jest troche nadpobudliwa. Ale wszyscy mówią ze to przez AZS.
 
Weronika ostatnio pięknie mówi wierszyki "w pokoiku.." i "poszła Ola..." i Brzechwy "Proszę państwa oto miś..." i różnych innych niania ją uczy; ostatnio nagrałam Nikę i posłałam rodzicom i bratu do odsłuchania - to mama zrozumiała od razu co Mała mówi ale brat i ojciec nie, trzeba było przetłumaczyć ;-) te chłopy...
 
wiktor ostatnio siedzi i mowi:
"smuutny, smuuutny Wiktor"
no to podchodze do niego i sie pytam czemu jest smutny, probuje go pocieszyc a on:
"zartuje"
:)
 
Głuszek a dostałaś takie ćwiczenia na ten język? Bo ja byłam z Hanią i ona podała mi mnóstwo ćwiczeń na usprawnienie języka, jak by co to mogę napisać. Tzn nie jest to nic wielkiego, np przyklejenie kawałka małego flipsa tuż za przednimi zębami żeby językiem musiała odklejać, wylizywanie talerza itepe itede.


Aga
 
reklama
Super postępy językowe robią nasze dzieciaczki, :tak: Miruś super tekst.

Mój Kacper rozmawia już jak :stary maleńki" powie wszystko mówi dość wyraźnie zdaniami , ale niektóre wyrazy jeszcze przekręca ...
Ostatnio podczas zabawy z moją mamą coś tam jej przyniósł i mojej mamie wymskneło się powiedzonkao - oh Kapi to jest do dup:zawstydzona/y: a mój Kacperek .. a dlaczego do dupy babuś..:-pTakże pilnować się z nim musimy bo wszystko łapie w mgnieniu oka:-p:tak::-p
 
Do góry