reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze smakołyki Naszych Smyków

Kisiel lub budyń.
Gruszkę zetrzeć na tarce do owoców dolać 50 ml wody, zagotować. W 40 ml wody rozpuścić dwie płaske lyżeczki mąki ziemniaczanej, dodać to do gruszki, zagotować chwilke. I tym sposobem mamy kisiel. Jak chcemy budyń to do lekko przestudzonej masy dodajemy 3 miarki mleka mm rozrobionego w 30 ml wody. Wychodzi taki klajsterek. Troche ciężko się tym karmi, ale sądząc po zadowolonej minie i domaganiu się więcej rykiem to musi smakować.

Rizotto z kurczakiem.
Marchewka z groszkiem, kurczak, ryż gotuje w parowarze do miękkości(ja robię na oko). Potem miksuję osobno mięsko i osobno ryż z warzywami i na końcu mieszam razem i dodaje masełko.

Dla dzieci z problemami z kupką polecam przecier ze słiwek kalifornijskich. Śliwki namoczyć na noc i rano zmiksować. Ja już Miśkowi nie podaje, bo mi po tym robił 10 razy kupke.

Pytanie do Corin. Na zdjęciu widziłam że Ewunia już marchewkę w całości obraca:-). Tą marchewkę gotujesz normalnie i jej dajesz?
Czy daje już ktos biszkopty do rączki? Jak tak, to jak dzieciaczkom idzie? Nie dławią się, bo tego się najbardziej obawiam?
 
reklama
Super przepisy na pewno skorzystam;)
Mój mały dziś z apetytem zjadł marchewkową z ryżem super ,chyba juz zdrowieje:)

Tak w ogóle to Szymkowi bardzo mało podaję dodatkowych pokarmów ponieważ nie chce ich jesc :)
 
mięsko my użyliśmy z królika (z Kacprem używałam indyka) ugotować, oddzielnie ugotować marchewkę z jabłkiem, wrzucić do blendera dodać masełka lub oliwy z oliwek i gotowe Hani smakowało ;)
 
Dziewczyny, co Wasze maluchy już jedzą? Ja już nie wiem co mam mojej dawać, ciągle ten sam zestaw ma.
 
reklama
Hej daga0707,ja Igorkowi już od m-ca gotuję zupki (wcześniej dawałam słoiczki).Zupka z brokuła: 2 różyczki z brokuła, marchewka, kawałeczek pietruszki, ziemniaczek i kawałeczek piersi z kurczaka. Gotuję, miksuję i dodaję troszkę masełka. Bardzo mu to smakuje. Zamiast ziemniaczka można dać troszkę ryżu albo makaronu i bez brokua ugotować albo dodać kalafiora.Na deser albo podaję słoiczki albo jabłuszko starte z połówką banana i to oczywiście zmiksowane. Czasem dodaję do tego biszkopcika żeby zagęścić.Smacznego
 
Do góry