reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ząbki- mycie?

Ja od pierwszego ząbka używam pasty z Rossmanna Prokudent i z Ziaji takiej z wiewiórka. Rano mycie po śniadaniu, a wieczorem po kąpieli , co jest równoznaczne z tym, że po myciu córka pije mleko przed samym snem . Za niedługo skończy 3 latka i ma ząbki jak perełki
 
reklama
Hej, mam do Was takie pytanko, mój maluch skończył 5 miesiący...jakieś 3 tygodnie temu wyszły mu pierwsze ząbki które urosły już w połowie..dotychczas robiłam mu pielęgnację jamy ustnej 2 x dziennie paluszek silikonowy lub gaza z przegotowaną woda ale zawsze i tak przed snem było karmienie ( kp) czyli trochę głupio, ale po całej pielęgnacji bo synek zazwyczaj wieczorem zasypia na piersi,taka jego przyjemnośc...tak się zastanawiam jak to jest z tym myciem.zabkow..czytalam trochę i doszłam do.wniosku.ze muszę wiadomo zacząć myć te ząbki, a zatem zakupiłam paste i miękka szczoteczkę dla dzieci, delikatnie maziam szczoteczke i myje ząbki dziecku.

Moje pytanie brzmi: Czy używaliście pasty u takiego maluszka? Czy to ma sens jeżeli umyje mu ząbki a później nakarmię przed snem ? Czy pasty chociaż w takiej bardzo minimalnej ilości używa się dwa razy w ciągu dnia? Może to.glupie pytania ale jestem zielona...z góry dziękuję za odp😶
Myślę ze na tym etapie woda przygotowana wystarczy. Przemywaj ząbki, dziąsła i język.
Ja stosuje paste elmex(po ukonczeniu roczku) dla dzieci taka polecila mi Pani doktor ale zanim zapytalam sama taka wybralam🤔 Najlepiej robić to wieczorem po jedzeniu tuż przed snem🙂
 
Ja od pierwszego ząbka używam pasty z Rossmanna Prokudent i z Ziaji takiej z wiewiórka. Rano mycie po śniadaniu, a wieczorem po kąpieli , co jest równoznaczne z tym, że po myciu córka pije mleko przed samym snem . Za niedługo skończy 3 latka i ma ząbki jak perełki
Dzięki, czyli to właśnie naturalne że po umyciu ząbków jednak maluszek i tak je mleczko czy cos więc nie mam co zmieniać narazie pielęgnacji na siłę
 
Jeśli jest możliwość przemycia zębów chociaż wacikiem po karmieniu, to dobrze. Ale jeśli dziecko zasypia to raczej nie ma sensu zaburzać dotychczasowej rutyny.
U mnie w rodzinie maluszkom myło się zęby pastą raz na dobę, a także minimum raz samą wodą. My staramy się myć wodą po każdym stałym posiłku, żeby dziecko było przyzwyczajone i na razie nawet to lubi. Pastę używamy po porannej kaszce, bo najbardziej klei się do zębów.
 
Dzięki, czyli to właśnie naturalne że po umyciu ząbków jednak maluszek i tak je mleczko czy cos więc nie mam co zmieniać narazie pielęgnacji na siłę
Moim zdaniem, maluch jak ma pewien schemat dnia, to szkoda mu go zakłócać. Jak moje dziecko wyrośnie z mleka po kąpieli to już będzie miało czysciutkie ząbki na dobranoc 😉
 
Są takie nakładki na palec z wypustkami np. z Canpolu - warto przyzwyczajać dziecko do "grzebania" mu w buzi przed przejściem do właściwej pielęgnacji :)
 
A które konkretnie pasty polecacie?
My mamy Prokudent z Rossmana i Ziaja z bobrem ,ona nie zawiera fluoru tylko ksylitol, ta Prokudent jest żelem o smaku truskawkowym a Ziaja taka Biala dosłownie delikatnie miętowa. Tylko te pasty smakowo toleruje moje dziecko
 
reklama
Do góry