reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Placz niemowlaka podczas wiekszych spotkan

kama1112

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Luty 2024
Postów
56
Witajcie.

Moja 5 miesieczna córka wpada w ataki nieutulonego płaczu podczas wyjść, ( bylo ich zaledwie kilka) gdzie jest większa ilość ludzi. Byliśmy na większym spotkaniu rodzinnym i tylko gdy pojawiło sie wiecej osob oraz dzieci, nie dało jej sie uspokoić. Dopiero jak wyszliśmy to sie uspokoiła. Wydaję mi sie ze problemem jest halas. Generalnie nie ma problemow z tym aby ktos bral ja na rece. Np. U lekarza sie usmiecha. Czy któraś z Was miała podobnie? Czy to mija? Jak jej pomóc?
 
reklama
Witajcie.

Moja 5 miesieczna córka wpada w ataki nieutulonego płaczu podczas wyjść, ( bylo ich zaledwie kilka) gdzie jest większa ilość ludzi. Byliśmy na większym spotkaniu rodzinnym i tylko gdy pojawiło sie wiecej osob oraz dzieci, nie dało jej sie uspokoić. Dopiero jak wyszliśmy to sie uspokoiła. Wydaję mi sie ze problemem jest halas. Generalnie nie ma problemow z tym aby ktos bral ja na rece. Np. U lekarza sie usmiecha. Czy któraś z Was miała podobnie? Czy to mija? Jak jej pomóc?
Jeśli chodzi o hałas, może pomogą słuchawki wygłuszające dla niemowląt?
Taki maluszek, jeśli nie chodzi na takie spotkania od początku i często, ma prawo być przerażony. Hałas, głośno, wszędzie coś się dzieje, to może być przerażające. :)
 
Moja mlodsza taka byla. Bardzo wycofana, bojaca sie obcych i duzych skupisk nawet rodzinnych. Plakala, byla zestresowana. Bala sie tez basenu, bo bylo b.glosno tam. Teraz ma prawie 1.5 roku i juz jest lepiej w tej kwestii.
 
Powstrzymałabym się od takich wycieczek, jeśli dziecko źle reaguje. Zawsze jak widzę takie maleństwa w dużych skupiskach ludzi, to zastanawiam się po co to temu dziecku...
U nas to jedynie wyjscia rodzinnnne. Majac na mysli wieksza ilosc mam na mysli max 10 osob:) chodzi o swieta, urodziny.
 
Nie każde dziecko się nadaje do żłobka 🤷‍♀️

Można się zastanowić ewentualnie nad zaburzaniami SI albo zaburzeniami przetwarzania słuchowego, ale przy 5 miesięcznym dziecku ja bym jeszcze odpuściła.
 
reklama
Nie każde dziecko się nadaje do żłobka 🤷‍♀️

Można się zastanowić ewentualnie nad zaburzaniami SI albo zaburzeniami przetwarzania słuchowego, ale przy 5 miesięcznym dziecku ja bym jeszcze odpuściła.
Jeżeli zdiagnozowane są zaburzenia to ok, można pomyśleć o czym innym niż żłobek. Ale jeżeli dziecko jest zdrowe to czasami nie ma innego wyjścia i wtedy nie ma czegoś takiego jak "dziecko nie nadaje się do żłobka".
 
Do góry