reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i imiona:)

Jako, że prawdopodobnie znam już płeć swojego dziecka, chcialabym abyście pomogły mi wybrać imię dla mojego synka.Nie mam specjalnie faworyta wśród imion męskich, ale nie chcę by było to imię zbyt wymyślne, a przeciwnie proste, ładne, normalne. Nie chce też by było zbyt długie, bo mamy długie nazwisko. Może któraś z Was podsunie mi jakieś imię, które będzie dla mnie olśnieniem?
 
reklama
A ja od początku czuję, że będzie chłopczyk (choć to moja pierwsza ciąża)- Szymuś :)
Dla dziewczynki imienia nie mamy, jakoś nie możemy się dogadać. Ja obstawiam Martynkę, Igę lub Natalkę, a mój mąż Patrycję lub Paulinę. Zobaczymy ;)

AguHan- co do Twojego dylematu, to z krótkich ładnych imion męskich to: Szymon, Bartosz, Łukasz :)

 
AguHan, oczywiscie Filip i Maksio ;-) ale moze wlasnie Kuba? Ja chcialam jeszcze Julka (Juliusz), no ale to dosc wymyslne, na drugie mial miec Cezar ;-) hehe. hm... ja w ogole najbardziej polecam ta liste:

Popularne imiona nadawane w Warszawie - imię dla chłopca i dla dziewczynki

to lista imion nadawanych od kilku lat w wawie, wg popularnosci ;-) mozna sie usmiac, moimi faworytami sa Guantanamera, Jarzyna i Niunia dla dziewczynek, a dla chlopcow Myszon, Zyraf i Thorgal :-D bosz, miec takich rodzicow to gorzej niz trafic miedzy dzieci Wisniewskich :-D
ale na tej liscie duzo ladnych i niecodziennych imion.

u mnie Sara, czuje, ze nam dziewuszka rosnie i kazalam wczoraj lekarzowi miedzy nozki zagladac, na razie mowil, ze nic nie wypatrzyl, ale dzidzia tak tanczyla, ze mowil, ze nie chce klamac, bo moze po prostu nie pokazala mu.
ale bedzie Sara :-) tylko nie wiem, czy Sara Patrycja (po mnie, niby wg tradycji, chlopaki maja oboje po tacie imie drugie), czy tak, jak mi sie podoba - Sara Ines? nie wiem. tego sie w sumie w ogole nie uzywa, wiec niech moze ma po mnie... ;-)
 
Dzięki dziewczyny. Większość imion, które wymieniłyście są już w najbliższej rodzinie więc nie będę papugować, ale... Filip? Od wczoraj myślę nad tym imieniem, a mój J. (o dziwo) powiedział, że ładnie i pasuje do nazwiska. Filip, Filipek,Fifi,Fiołek,Fikołek:-) Naprawdę zaczyna mi się podobać... I jest z kategorii imion starych lecz ciągle modnych, poza tym wiele dynastii królewskich wybiera to imię dla swych synków. Może mój synek będzie królem...? he he:-)
Jeszcze pomyślę, może jakieś inne imię również mnie zaintryguje...
aenye, sara ładnie, tak bibilijnie...mam małą sąsiadkę o tym imieniu, śliczny aniołek.

Dziewczyny a co myślicie o imionach typu: Brajan, Alan, Dżesika itp.?
Nie chcę wsadzać kija w mrowisko, bo wiadomą rzeczą jest, że każdy daje tak jak mu się podoba, ale ja osobiście nigdy bym tak swemu dziecku nie dała na imię.
Wiem, że imię mojej córki (zwyczajnie Hania) nie podoba się też niektórym, bo takie proste,starodawne itp. W poprzedniej ciąży mój "czcigodny" teść walczył o to, byśmy małej tak nie nazwali. Pamiętam mu to do dziś, jak mówił, że jak damy Hania, to mała będzie nieszczęśliwa. Ale im bardziej o to zabiegał, tym bardziej byłam przekonana o słuszności naszej decyzji.
Ostatnio zachwycał się imieniem wnuczki swojej znajomej- Kasandra...
Gdyby miał pojęcie o mitologii, to by wiedział, że Kasandra była prorokinią złych wieści, ale on oczywiście tego wiedzieć nie może.
Ot...jak zaczynam o czymkolwiek pisać, to wątek teścia muszę nawet niechcący poruszyć;-)
 
Co do imion typu, Kewin, Dżesika,Andżela czy Brajan itp mam dokładnie takie same odczucia-oczywiście każdemu podobają się inne imiona(zresztą pewnie byłoby nudno gdyby wszystkim podobały się tylko te same)ale osobiście mam alergie na imiona tego typu.
Co do krótkich imion to mnie podoba się Filip, ale też Igor. Najbardziej podoba mi się oczywiście Maksymilian-ale nie jest specjalnie krótkie;)Bardzo lubię też imiona Antek i Franek-ale w rozwinięciu też nie należą do najkrótszych:)
Co do dziewczynek mimo, że Melania u nas króluje-to podobają mi się też Helenka, Hania, Halinka, Michalina- generalnie chyba też jestem dość "starodawna";)
 
Witam, a ja bym był aprzeszcześliwa jakby była córcia ale najwazniejsze to aby zdrowie było. Imie które najbardziej mnie przekonuje to Marta lub Nikola albo dla chłopca Nikodem. :)
 
Hm, ja czuję, że to synek, ale historia ciąż w mojej rodzinie wskazuje na duże prawdopodobieństwo urodzenia się dziewczynki... W każdym do tej pory zastanawiałam się tylko nad imionami dla chłopczyka :)
Borys, Gabriel, Julian... :)
 
U nas znowu powrócił temat imion, przejrzałam sobei zestawienie imion ,jakie nadawano w ostatnich latach w Warszawie Popularne imiona nadawane w Warszawie - imię dla chłopca i dla dziewczynki
i szukałam gdzieś na dole..zgodziliśmy się oboje,że jak nie Bruno to będzie Jonasz no i mam zgodę na Idę w razie dziewczynki;-) Hurra!
Generalnie nie krytykuję wyborów imion bo wiem,że gusta sa różne i każdemu się nei dogodzi ale nie mogę sie powstrzymać .W ostatnich latach w Warszawie nadano po 1 imieniu ŻYRAF i MYSZON, o mamo ,ubawiłam się, wyobraziłam sobie,że nas zbędzie sie nazywał Żyraf, i do imienia bedzie pasował idealnie jeśi jak tatuś wyrośnie do 195 cm ;)A dla lilipuka Myszon byłby za to słodki. ALbo bliźniaki,jak Flip i Flap ;-)
A dl dziewczynki hitem jest mojej opinii NIUNIA I CALINECZKA, rozumiem ,dla dziewczynki jeszcze uroczo ale wyobraziłam sobie dorosłą kobietę, powiedzmy urzędniczkę czy prawniczkę, która się przedstawia jako Niunia,ciekawe jakie to wrażenie czuć się dzięki imieniu całe życie maluszkiem.
 
reklama
Do góry