reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i imiona:)

reklama
an82 - właśnie ostatnio studiowałam różne wątki na forum i powiem Ci, że wyczytałam, że można iść jeszcze przed porodem. Dziewczyny pisały, że tak robiły po to żeby ojciec wcześniej uznał dziecko. Z takim dokumentem w szpitalu od razu nadają Dzidzi nazwisko ojca, a jeżeli się wcześniej nie zgłosi, to dziecko dostaje nazwisko matki w szpitalu. No i później trzeba to zmieniać :-( a tak to będzie mniej zachodu i Tatuś będzie cały dumny jak Maleństwo od razu dostanie jego nazwisko ;-)
 
A tak na marginesie, to muszę Wam powiedzieć, że trzeci lekarz powiedział, że Nasze Maleństwo jest mega wstydliwe ale "chyba" jednak dziewczynka ;-) Bardzo bym prosiła o dopisanie Nas do listy mam kwietniowych:
termin: 12.04.2011,
płeć: dziewczynka,
imię: Maja

Buziaki ;-)
 
an82 - właśnie ostatnio studiowałam różne wątki na forum i powiem Ci, że wyczytałam, że można iść jeszcze przed porodem. Dziewczyny pisały, że tak robiły po to żeby ojciec wcześniej uznał dziecko. Z takim dokumentem w szpitalu od razu nadają Dzidzi nazwisko ojca, a jeżeli się wcześniej nie zgłosi, to dziecko dostaje nazwisko matki w szpitalu. No i później trzeba to zmieniać :-( a tak to będzie mniej zachodu i Tatuś będzie cały dumny jak Maleństwo od razu dostanie jego nazwisko ;-)
a jak zamiast dziewczynki urodzi sie chlopiec?? to co trzeba bedzie jeszcze raz rejestrowac?? ja bym nie ryzykowala
 
Dziewczynki nie wiem czy, to rzeczywiście prawda, że można zgłosić dziecko przed narodzinami. Tak słyszałam i w tym tygodniu idę to sprawdzić, więc na pewno zdam później relację. Będę w urzędzie, ponieważ zmieniam zameldowanie, więc nie szkodzi się dowiedzieć. A czytałam, że nie zgłaszasz płci tylko dostajesz zaświadczenie, że ojciec uznaje dziecko i ma mieć jego nazwisko i to dajesz w szpitalu. Podobno dzięki temu mimo braku ślubu później tatuś może już sam iść do urzędu zgłosić urodzenie dziecka. Tak więc warto spróbować, tym bardziej, że potrzebne są przy tym podobno tylko dowody osobiste rodziców (chyba, że jeden z rodziców urodzi się w innym mieście, to potrzebuje jeszcze swój akt urodzenia) i nie ponosisz żadnych kosztów za ten dokument. Pozdrawiam ;-)
 
Hejka a u nas będzie dziewczynka, Natalka :) i termin wypada mi na 16 kwietnia :) zobaczymy jak to będzie :) pozdrowionka dla Kwietniówek :*

Ja również bardzo bym prosiła o dopisanie Nas do listy mam kwietniowych:
termin: 16.04.2011,
płeć: dziewczynka,
imię: Natalka :)
 
Ostatnia edycja:
Hejka a u nas będzie dziewczynka, Natalka :) i termin wypada mi na 16 kwietnia :) zobaczymy jak to będzie :) pozdrowionka dla Kwietniówek :*

Ja również bardzo bym prosiła o dopisanie Nas do listy mam kwietniowych:
termin: 16.04.2011,
płeć: dziewczynka,
imię: Natalka :)

Witam :) i gratuluję córci :-)
 
reklama
Dziewczyny ja juz nie mam pomyslu. Przejzalam wszystkie spisy i nic mi nie przypada do gustu. Bo jak juz cos pasuje to albo nie gra z nazwiskiem, albo z imieniem pierwszego potomka ;) a chcialabym ze jakos te imiona wspolgraly.
Moze wy mi rzucicie swoimi pomyslami?
A wiec,
jakie imie moglabym nadac, osobnikowi plci meskiej (hihi :D ) ktore wspolgraloby z imieniem jego brata Joshua. Dodam ze imie ma byc albo uniwersalne (pol - ang) albo w wersji angielskiej.
wiec jak macie cos?
 
Do góry