reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

#początkizantykoncepcją #antykoncepcja #orlifique #miesiaczka #przesunieciemiesiaczkitabletkami

Dołączył(a)
30 Maj 2023
Postów
12
Witam mam do Was pytanie co sądzicie o tabletkach antykoncepcyjnych ORIFIQUE 0,1mg + 0,02mg ? Ktoś brał i się wypowie? Ginekolog mi je właśnie przepisał, ale boje się żeby nie przytyć po nich albo nie mieć problemów z trądzikiem 😐
Dodatkowo mam pytanie, partner wraca w czerwcu do Polski nie widzieliśmy się ponad pół roku i akurat będę miała wtedy miesiączkę. 😫 Miesiączkuje 8-10dni i zastanawiam się czy mogę zacząć brać te tabletki już teraz, jak zacznę je już brać to nie dostanę tej miesiączki którą mam mieć 9/10.06? Mogę dodatkowo najwyżej stosować prezerwatywy w ramach ochrony przed ciążą to nie problem. Nwm tylko czy one już teraz zahamują okres ? Czy mimo że zacznę je brać teraz i tak dostanę go 9.06? Czy mogę spokojnie wybrać całe opakowanie tabletek i po 21 dniach dostane krwawienie ?
Proszę o poradę dziewczyny i z góry dziękuję. Ewentualnie jak mogę chociaż o te kilka dni lub tydzień przesunąć okres. Oboje z partnerem jesteśmy stęsknieni za sobą i brakuje nam już bliskości 😥 Miesiączka akurat teraz jest mi bardzo nie na rękę 😔
 
reklama
Ogolnie mozesz rozpoczac branie tabletek w dowolnym dniu cyklu tylko musisz wtedy przed 7 dni sie dodatkowo zabezpieczac. Ale przez pierwsze 3 miesiace stosowania tabletek mozesz miec rozne dziwne krwawienia i plamienia niezaleznie od dnia cyklu, bo organizm musi sie przyzwyczaic.
 
Ogolnie mozesz rozpoczac branie tabletek w dowolnym dniu cyklu tylko musisz wtedy przed 7 dni sie dodatkowo zabezpieczac. Ale przez pierwsze 3 miesiace stosowania tabletek mozesz miec rozne dziwne krwawienia i plamienia niezaleznie od dnia cyklu, bo organizm musi sie przyzwyczaic.
Dzięki za odpowiedz, a ewentualne krwawienia/plamienia które by wystąpiły w środku cyklu są jakieś długotrwałe czy spontaniczne dzień dwa czy 3 i koniec? Mogą ale też nie muszą się pojawić ? Dopytuje się tak bo do tej pory nie przyjmowałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Pozdrawiam 😉
 
Dzięki za odpowiedz, a ewentualne krwawienia/plamienia które by wystąpiły w środku cyklu są jakieś długotrwałe czy spontaniczne dzień dwa czy 3 i koniec? Mogą ale też nie muszą się pojawić ? Dopytuje się tak bo do tej pory nie przyjmowałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Pozdrawiam 😉

Moga wystapic, ale nie musza. Kazdy organizm jest inny. Ciezko tez okreslic, jak moglyby wygladac, bo to tez indywidualna sprawa.
 
U mnie bywało, że przez pierwsze 6 miesięcy przy tabletkach miałam plamienia. Przez cały czas.
 
reklama
Do góry