reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podcięcie wędzidełka u rocznego dziecka

ilmenau

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Marzec 2018
Postów
3 118
Mam pytanie, czy ktoś ma doświadczenie z podcinania wędzidełka u starszego dziecka?
Córka ma 13 miesięcy i ma zalecenie od neurologopedy do podcięcia wędzidełka. Jesteśmy umowieni na zabieg w piatek, ale juz sie stresuje tym. Podzielcie się prosze jak to wyglądało u was? Jak zachęcić tak duże dziecko do otwarcia buzi? Czy to jest bolesne dla starszych dzieci?
Uprzedzając wszelkie pytania - nie było i nie ma problemów z kp, córka dobrze przybierała na wadze (70 centyl), wcześniej pediatra nic nie wspominała dopiero przy wizycie w lutym zwróciła na to uwagę ale już byliśmy umówieni na zabieg, ktory przez restrykcje zwiazane z koronawirusem został przełożony.
 
reklama
Rozwiązanie
Córka koleżanki miała podcięte wędzidełko językowe w wieku niemowlęcym. Poszło szybciutko. Nie wiem czy po skończeniu roku to by było takie proste... Trudno mi ocenić.
Moja siostra miała podcinane wargowe w wieku dorosłym, bo jako dziecko sobie nie pozwoliła. Dostała normalnie znieczulenie a jak puściło to oczywiście trochę bolało, ale bez tragedii.
moja coreczka tez ma 15 miesięcy ale właśnie na wizycie u neurologopedy pani nam powiedziała, ze jeśli córka nie da sobie masować buźki to nie ma sensu podcinać. Póki co problemem było samo zbadanie wiec na razie temat przesuwamy duuuzo do przodu. Ale jeśli uda Wam się podciąć to napisz proszę jak poszło:)
Syn miał podcięte w 4 miesiącu. Prawie 2 miesiące przygotowań.
.
 
reklama
Ale to też zależy chyba od wieku w jakim było dziecko poddane zabiegowi. Proszę o info ile dzieci miały miesięcy kiedy było podcinane wędzidełko. Bede wdzięczna za odpowiedź.
Nie zależy od wieku dziecka. Obecnie masaże zalecane są przy każdym podcięciu bez względu na wiek. Jeszcze niedawno nie były zaldcane u noworodkóa.
 
Ale to też zależy chyba od wieku w jakim było dziecko poddane zabiegowi. Proszę o info ile dzieci miały miesięcy kiedy było podcinane wędzidełko. Bede wdzięczna za odpowiedź.
jeden miał podcinane jak miał 3-4 miesiące i u niego masowałam, drugi miał 9-10 mcy i nie zalecano masaży. A wędzidełko później sprawdzałam i u laryngologa i u neurologopedy.
 
Do góry