reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie poronienia - gdzie USG w niedziele w Warszawie lub Radomiu?

Dołączył(a)
30 Październik 2016
Postów
1
Witajcie dziewczyny, to moj pierwszy post tutaj. Jednoczesnie jest to tez moja pierwsza ciaza, potwierdzona 5 roznymi testami ciazowymi, zupelnie nieoczekiwana. Mam 25 lat.
Wizyte u ginekologa mam umowiona na srode - jest to pierwsza wizyta, nie mam wiec zadnego punktu odniesienia. Kalkulator internetowy mowi, ze jestem 7tc, a dokladniej 6t5d. Zaczely sie juz u mnie pojawiac pierwsze objawy czyli rozne zachcianki spozywcze, mdlosci, bolesnosc piersi i okropna sennosc. Do wczoraj wszystko bylo w porzadu, po pracy pojechalismy z TZ na zakupy i obiad. W trakcie tego wypadu podczad wizyty w WC zauwazylam na papierze brunatne slady, cos jak podczas ostatnich dni okresu. Bylo to okolo godziny 14, wczesniej czulam delikatnie klucie w lewej dolnej czesci brzucha (ale takie klucia czulam co jakis czas od jakichs 2tyg). W domu sytuacja sie powtorzyla, po kapieli ustala i do teraz nie zauwazylam juz takich sladow. Dodam, ze sennosc mi minela, nie bola mnie piersi i nie mam zadnych mdlosci. Zupelnie jak reka odjal, a wczoraj bylo jeszcze to odczuwalne. Zadnego bolu brzucha nie czuje. Chcialabym sie dzisiaj koniecznie wybrac do lekarza i sprawdzic czy wszystko jest w porzadku, czy moze jednak mam sie szykowac na gorsze wiadomosci. O 20 ide do pracy i kolejny mozliwy termin wizyty to albo 1 listopada albo wlasnie sroda rano. Nie mam mozliwosci wziecia wolnego na poniedzialek, prosze Was tez o nie ocenianie sytuacji bo to w niczym nie pomoze...
Gdzie znajde lekarza, ktory jest w stanie przyjac mnie i zbadac od razu? Czy w gre wchodzi tylko wizyta w szpitalu? Nigdy nie bylam, nie wiem jak to wyglada - to znaczy bylam raz, 15 lat temu na wyciecie migdalkow i nie pamietam zupelnie nic...
 
reklama
Jedziesz do szpitala na ginekologiczną Izbę Przyjęć - rejestrujesz się i czekasz na wizytę.
A jeśli Cię stać - dzwonisz i umawiasz się prywatnie do ginekologa - na pewno w Warszawie jakiś pracujący w niedzielę się znajdzie :)

Wg mojej wiedzy brunatna wydzielina nie jest powodem do strachu - gorzej jak pojawia się czerwona krew. Jeśli taka wydzielina będzie pojawiała się częściej - to może świadczyć o niedoborze progesteronu.
 
Jak powyżej: na najblizszą izbę. Wszelkie plamienia należy zgłaszać lekarzowi. Faktycznie na początku zdarzają się często co nie znaczy, że zawsze są niegroźne. I lekarz przepisze przy okazji progesteron.
Co do.objawów to myślę, mogły się pojawić z samą świadomością ciąży. Jak przyszedł stres zniknęły bo nie były "fizyczne" także tum bym się nie przejmowała. Działanie hormonów w organizmie nie znika ot tak.od razu nawet w przypadku poronienia.
 
Jedz na IP, powiedz ze jesteś w ciąży i masz plamienia. W rejestracji tłumaczyć się nie musisz, a dopiero lekarzowi opowiedz jak to wygląda. Przyjmą Cie odrazu, bo to podlega pod zagrożenie życia. Tym bardziej ze dziś niedziela.
Ta wizyta na pewno Cię uspokoi, bo stres i nerwy w ciazy nie są za dobre.
 
Do góry